Економски факултет (reloaded)

Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
а ќе можам ли на пример сите да ги запишам или не може
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
а ќе можам ли на пример сите да ги запишам или не може
Ако имаш се положено од зимски семестар сите ќе ги запишеш, но нема да имаш изборен, дека ќе поминеш 35 кредити.
Ако имаш нешто заостанато, прво него го запишуваш, па после тоа другите задолжителни.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
За упис на трет семестар т.с II година треба повторно да ги плаќаме оние трошоци за компјутери,за тетратки и сл.?слушнав некои информации дека од 12 почнува нз колку е точно ..и уште едно прашање како ќе оди плаќањето на партиципација мислам за државна 3,(нешто )евро *кредит од предмет или 100 евра како во прва..фала однапред
Поточно 3,33 евра по кредит.
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
Може ли некој онака од добра волја да ми каже кој од овие предмети е најлес кој најтежок за учење и за полагање
основи на маркетинг
основи на менаџмент
основи на дигитална економија и
финансиски менаџмент
и дали се потешки од овие во прва година однапред фала:)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
Може ли некој онака од добра волја да ми каже кој од овие предмети е најлес кој најтежок за учење и за полагање
основи на маркетинг
основи на менаџмент
основи на дигитална економија и
финансиски менаџмент
и дали се потешки од овие во прва година однапред фала:)
Najtezok ti e menadzment, ovie drugive se polesni za razlika od prva so znam vise si vtora i znaes kako e sto e samo trba da si sednes da cuis i nemas gajle
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
дали сте размислувале за кариера во странство, но со наше образование? лично јас, сакам менаџмент и претприемништво; финансиски менаџмент; или здравствен менаџмент ..

да се влезе во средно голема фирма, некаде во странство ( Уса, Канада ) би било доста добро, со оглед на нивните плати + бенефициски пакети ..дали некој/а ја има прогурано оваа идеа до крај, или слабо?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
15
Поени од реакции
0
Kolegi sto mislite za toa da se odi na ispit ekonomija so dobro nauceni prasanja? se sekjava nekoj so kolku poeni se polozuva?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
дали сте размислувале за кариера во странство, но со наше образование? лично јас, сакам менаџмент и претприемништво; финансиски менаџмент; или здравствен менаџмент ..

да се влезе во средно голема фирма, некаде во странство ( Уса, Канада ) би било доста добро, со оглед на нивните плати + бенефициски пакети ..дали некој/а ја има прогурано оваа идеа до крај, или слабо?
Ти убави желби си имаш, ама тешко некој од тука да може да сподели искуство кога сите сме сеуште студенти :) За едно 2 - 3 години здравје може ќе ти споделам јас, ако се случи нешто такво :)
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
22
Поени од реакции
0
Kolegi sto mislite za toa da se odi na ispit ekonomija so dobro nauceni prasanja? se sekjava nekoj so kolku poeni se polozuva?
Се проаѓа со 18 или 19 прашања, одприлика да имаш 38 поени, се зависи од бодовите на прашањата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom