Економски факултет (reloaded)

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Kolegi koj znae neshto poveke za predmetot osnovi na e-biznis da mi kaze bidejki sakam da go zemam kako izboren.Kakov e profesorot, dali se fakaat ubavi oceni, dali e teshko, dali e prakticno poveke ili teoretski , bilo kakva informacija. Blagodaram :icon_mrgr:
Па доста е лесен. Треба само редовно да одиш на вежби, на предавањата не е задолжително. Книгата е мала ама е на англиски па ако знаеш добро англиски ке немаш никаков проблем. Поени се собираат од колоквиумите и од вежбите, секоја вежба носи поени а колку ке добиеш зависи како ке ти биде оценета. Јас го имав како изборен и немав никаков проблем. Професорот а посебно асистентот Мијалче се многу добри, нема да прават проблеми за поен-два или за потпис.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Па читнав малку и видов дека на надворешна има повеќе предмети со отворени прашања дали е сигурно така ? и дали финансиски менаџ е доста тежок како што велат или кој си учи ... си учи? :icon_mrgr:
Има највеќе отворени прашања на надворешна, ама тежината на истите е релативна ( дека мене повеќе ми лежат, отворени, отколку на заокржување).
Финансиски менаџмент е тежок и тоа доста, ама ако редовно учиш и одговорно си ја сфатиш работата се поминува.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Луѓе, ме примија на маркетинг, добар ли е смеров и какви се професорите? Може малку совети за вашиот нов колега? :cool:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Епа ајде ондак и ја да си се пофалам ме примија на е-бизнис вухууу јејејеј ќефои сум морав негде да се испуцам, фала пријатно :icon_lol:
П.С. Честитки и на сите други :D
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Абе што е ова не плаќаат партиципација најдобри 10 бруцоши? :) Дискриминација! Дај да издејствуваме и сите што имаат просек над 9,5 да се ослободат од плаќање. :D

Туку уписи кога? Има одредено датуми за секоја година посебно? Фала.

И да... честитки до сите!
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
честитки до сите што ги примија на економски со среќа па се гледаме колеги на маркетинг и колешки доколку ги има хх :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Абе што е ова не плаќаат партиципација најдобри 10 бруцоши? :) Дискриминација! Дај да издејствуваме и сите што имаат просек над 9,5 да се ослободат од плаќање. :D

Туку уписи кога? Има одредено датуми за секоја година посебно? Фала.

И да... честитки до сите!
Ајде стварно, мора да се реагира ова, ехх да беше вака лани ќе бев без партиципацијa :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Абе што е ова не плаќаат партиципација најдобри 10 бруцоши? :) Дискриминација! Дај да издејствуваме и сите што имаат просек над 9,5 да се ослободат од плаќање. :D
Дај спушти малку тоа просеко и ние послабите да ќариме нешто.
--- надополнето: Aug 22, 2011 5:40 PM ---
И, да нови колеги честито и кршете нога. ;)
 
Z

ziko bt

Гостин
Абе што е ова не плаќаат партиципација најдобри 10 бруцоши? :) Дискриминација! Дај да издејствуваме и сите што имаат просек над 9,5 да се ослободат од плаќање. :D

Туку уписи кога? Има одредено датуми за секоја година посебно? Фала.

И да... честитки до сите!
Чисто информативно ме интересира од кај изваде 9.5 просек,а уште не си почната на факултет?
 
Z

ziko bt

Гостин
Од кај ти е тоа дека не сум почната? :) Трета ќе запишувам.
Па дека бруцоши спомна :) твоето помина џабе ти е сеа да бараш,а и немаш потреба со таков просек факаш стипендија од 5илјадарки ако не се лажам.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сака да не почасти на сите од стипендијата. :D

Него, совет за сите бруцоши. Факултетот е таков, ако секое разочарување го при срце го фаќаш лошо ќе поминеш. Ќе има гужви на предавања, заебани колоквиуми и невидливи професори. Учете, но не се разочарувајте никогаш, сфатете го факултетот како игра и уживајте.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Сака да не почасти на сите од стипендијата. :D
Сите не, за тебе ќе размислам оти си ми другарче. :D
Него, совет за сите бруцоши. Факултетот е таков, ако секое разочарување го при срце го фаќаш лошо ќе поминеш. Ќе има гужви на предавања, заебани колоквиуми и невидливи професори. Учете, но не се разочарувајте никогаш, сфатете го факултетот како игра и уживајте.
И посетувајте ја темава зашто се вртат прашања кои доста помагаат. А и тука ви е бато Мами за да ви даде најдобар совет. :D
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Епа сега вака да ве прашам (пошто ја појма си немам како одат тие работи :\) кога/колку и по кој принцип се избираат изборните предмети?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom