Економски факултет (reloaded)

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
дечки, некој да го пише на драган тевдовски мејлот што го остави за да му ги пракаме семинарските...?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
зошто би било поскапо? нели 200 евра е секаде (за државна) и 400 евра (за приватна)?
jas sum prva godina na e-biznis i kolku da znaes ista cena e, a za statistika neka ne te plasi sto zadacite se so resavanje, kolku za informacija na e-biznis smerot statistika polozija poveke od tretina, a od drugite smerovi edvaj 10% polozija, kalina dava epten lesna teorija a i zadacite i se osnovni nema nekoi zaebani...

--- надополнето ---

Znae nekoj od e-biznis smer dali Kalina ke dava za "povekekratna regresija" na vtor kolokvium?? fala.
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Ревизија дали има нова книга или е истата од лани?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
jas sum prva godina na e-biznis i kolku da znaes ista cena e, a za statistika neka ne te plasi sto zadacite se so resavanje, kolku za informacija na e-biznis smerot statistika polozija poveke od tretina, a od drugite smerovi edvaj 10% polozija, kalina dava epten lesna teorija a i zadacite i se osnovni nema nekoi zaebani...
Фала на советот :) А математиката само во еден семестар ја има така?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Фала на советот :) А математиката само во еден семестар ја има така?
да, во прв семестар, и е исто за сите смерови. Е-бизнис во прва година се разликува само во статистика, и според мене е многу полесно...
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Колеги ај нека ме поправи ако грешам некој ама ја Марија ја разбрав дека утре ќе има вежбите статистика од 8 во амфи 4,така?Бидејќи тој термин имал и Славе предавање...па да не идам по грешка од 8 сабајле...:nenene:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
потписи статистика утре ке има ли кај драган.. ?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
потписи статистика утре ке има ли кај драган.. ?
Најверојатно утре ќе даваат потписи, од 8 до 10 има вежби, од 12 предавање од Драган, тогаш ќе се даваат валда..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Најверојатно утре ќе даваат потписи, од 8 до 10 има вежби, од 12 предавање од Драган, тогаш ќе се даваат валда..
а слушам некој викаат и потписи за вежби.. или нема врска ?
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Нека каже некој каде ќе даваат потписи асистентот и професорот по статистика??
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Има нова книга.. Ревизија второ издание. од денес и во книжара на факултет. 1260 денари.
Претпоставувам ја имам и во Либро...И уште само ме интересира ако знаеш за испит дали се треба(отфрлен матријал или сл?)?
Фала
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Kolegi, znaete li sto tocno treba da se uci javni od prez., a sto od kniga??? :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom