Евтини авионски карти

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ме читаш или не?? Од 10 Јуни летови за Лондон и Венеција по 70 евра, од Септември за Виена макс 90 евра повратни карти.
koja venecija be ? http://wizzair.com/

odi so kursorot na Skopje

Уствари најдов

http://daily.mk/cluster3/0001ac622180ed1d32ebe24e58e9b522/665855

ама на страната на визер е регистриран само лутон
 
M

macgowan

Гостин
Ме читаш или не?? Од 10 Јуни летови за Лондон и Венеција по 70 евра, од Септември за Виена макс 90 евра повратни карти.
Aferim!Читам јас ама на Wizzair сајтот не најдов ништо!
Сега само видов дека на горенаведеното - мкфондови дека ќе почнеле...Па сега јас ќе се обратам инфоцентарот на Wizzair дали е `верно` и дали ако е така дали ќе можам да го сменам летот од Скопје(пошто пиши дека може со одреден fee дека можело-инаку колата треба Софија 5дена на аеродром да ја оставам а тоа се +40еур и плус бензин повеќе(Макар и Скопје на аеродром не е поефтино ама белки ќе ме носат,пошто не сум од Скопје).
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
decki me interesira dali nekoj letal so flyniki od sofija i kako iskustvoto?dali ima nekoj dopolnitelni trosoci na pr.za bagaz i slicno. sto e kratenkata na stranata od flyniki pod cenata na kartata pisuva incl. trosok 67evra?dali e ova plus na trosokot na kartata ili vleguva vo nea?i ako moze da mi predlozite najeftina komb sofija-paris-sofija so site trosoci po moznost za sega vo maj okolu 5 za odenje i 15 za vrakanje-fala
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Браво за Wizzair! Сега само уште Скопје-Рим да воведат, да не мора да шпартам до Белград следен пат :)
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Mi terba da stignam od Skopje do Breuberg malo gradce koe na okolu 70 km od fraknkfurt koja bi bija najdobrata opcija za toa ili od skopje do frankfurt kako da stignam najeftino pa posle od frankfurt do Breuberg ke se snajdam so bus voz
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
abe ljudi daj kazete dali nekoj letal so Flyniki od sofija i kako pominal? Imase karta sofija-paris-sofija od 7 do 17 maj za 148 evra i sakam da rezerviram, no nemam nikakvo iskustvo so kupuvanje karti preku net, daj kazete dali e sigurno, i dali nekoj letal so ovaa kompanija....
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Mi terba da stignam od Skopje do Breuberg malo gradce koe na okolu 70 km od fraknkfurt koja bi bija najdobrata opcija za toa ili od skopje do frankfurt kako da stignam najeftino pa posle od frankfurt do Breuberg ke se snajdam so bus voz
Sofia - Terminal 1 » Frankfurt Hahn
Tue 03 May 11
W6 4337 06:00 07:30
97.98 BGN = 50 Евра
WizzAir.com ако сакаш да пробаш со други датуми,може и поскапо да те фати зависи кој датум. Е сега да треба и со автобус да се возиж до Софија,но ако сакаш да поминеш поефтино :toe:

--- надополнето ---

abe ljudi daj kazete dali nekoj letal so Flyniki od sofija i kako pominal? Imase karta sofija-paris-sofija od 7 do 17 maj za 148 evra i sakam da rezerviram, no nemam nikakvo iskustvo so kupuvanje karti preku net, daj kazete dali e sigurno, i dali nekoj letal so ovaa kompanija....
Да, сигурно е купувањето на карта преку нет.И поефтино е башка, Копманијата е на Ники Лауда ,нели беше во Скопје пред некој ден,го имаше на вести.Нискобуџетна е компанијата од типот на EasyJet i WizzAir ,кој јас ги користам без ниту еден проблем,потполно сум задоволен,Ефтино и сигурно до целта.:smir:
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
А знае некој колку пари е авионска карта за Цирих?
Бев пред 3 месеци, и повратна карта ја платив 270 евра.
Сега сакам пак да одам... па ако има поевтина карта од 270 евра, нека пиши... :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
А знае некој колку пари е авионска карта за Цирих?
Бев пред 3 месеци, и повратна карта ја платив 270 евра.
Сега сакам пак да одам... па ако има поевтина карта од 270 евра, нека пиши... :)
Imas na www.esky.bg evtini avionski karti samo zavisi za kj period ti treba okolu 17 juli bese karta 170 evra
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Знае ли некој колку е авионска карта Скопје - Дортмунд во еден правец.Дали може да се најде ефтина карта?
Имаш понуда со Czech Airlines (CSA),Скопје - Дизелдорф (55 км од Дортмунд,20 мин.со воз) со трансфер во Прага.9220 денари (149 и нешто,150 евра) ПОВРАТНА според нивната страна,промотивно.А за еден правец ми заглави нетот :toe:
http://macedonia.czechairlines.com/en/portal/homepage/mk_homepage.htm
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Sofia - Terminal 1 » Frankfurt Hahn
Tue 03 May 11
W6 4337 06:00 07:30
97.98 BGN = 50 Евра
WizzAir.com ако сакаш да пробаш со други датуми,може и поскапо да те фати зависи кој датум. Е сега да треба и со автобус да се возиж до Софија,но ако сакаш да поминеш поефтино :toe:


А дали има директен од Скопје до Франкфурт ама не до Франкфурт Хан туку до оној аеродром што е до градот и колку пари е? И имам слушнато ако си резервираш билет месец унапред демек поефтин бил или тоа не е точно?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
А дали има директен од Скопје до Франкфурт ама не до Франкфурт Хан туку до оној аеродром што е до градот и колку пари е? И имам слушнато ако си резервираш билет месец унапред демек поефтин бил или тоа не е точно?
Мислам дека нема до другиот , можеш да провериш на официјалниот сајт на wiizair.com , а тоа дека ако резервираш месец порано ке биде поефтино е 99 посто од случавите точно, цените варираат сакојдневно.
 

bongo

ЛИВЕРПУЛ
Член од
14 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
8
Дали некој може да ми каже каде може да се најдат поефтини билети до Тенерифе и колку чинат?
 
M

macgowan

Гостин
abe ljudi daj kazete dali nekoj letal so Flyniki od sofija i kako pominal? Imase karta sofija-paris-sofija od 7 do 17 maj za 148 evra i sakam da rezerviram, no nemam nikakvo iskustvo so kupuvanje karti preku net, daj kazete dali e sigurno, i dali nekoj letal so ovaa kompanija....
Abe ne se nerviraj tuku prospartaj malce!
FlyNikki e seriozna kompanija i nema so da ti e strav da ne te zafrknat nesto so kupuvanjeto preku net-sto vazi i skoro za se ostanato koga kupuvas preku mreza - taka funkcionira svetot denes!
Jas plativ so karticka na Wizzair online za juli od Sofija za Venecija i 10 mailovi i voucheri mi ispratija so site detalji-istoto ke ti vazi i za Flynikki.
A dali e sigurno so Nikki,eeeeee...pazi toj bese opasen vozac na vremeto pa sega ne znam kako gi regrutira kadrite!
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Abe ne se nerviraj tuku prospartaj malce!
FlyNikki e seriozna kompanija i nema so da ti e strav da ne te zafrknat nesto so kupuvanjeto preku net-sto vazi i skoro za se ostanato koga kupuvas preku mreza - taka funkcionira svetot denes!
Jas plativ so karticka na Wizzair online za juli od Sofija za Venecija i 10 mailovi i voucheri mi ispratija so site detalji-istoto ke ti vazi i za Flynikki.
A dali e sigurno so Nikki,eeeeee...pazi toj bese opasen vozac na vremeto pa sega ne znam kako gi regrutira kadrite!
Znaci jas prasuvav dali nekoj letal so Fly Niki i kako iskustvoto. Deka e sigurna kompanija znam, sum slusala za nego a imase i na vesti, samo me interesirase kako pominale i na koj nacin plakale lugeto od makedonija, zosto eden drugar mi kaza deka visa od stopanska ne mu ja prifakale. Deka funkcionira svetot taka deneska jasno mi e, ama isto taka jasno mi e i deka nie ovde sme malku ponazad od "svetot" taka da pak ke kazam,poradi nedostatok od licno iskustvo, me interesirase od drugite. I pod sigurno ne mislev dali avionot ke se srusi pri sletuvanje ili poletuvanje ili kolku opasen vozac t.e. pilot e Niki, tuku dali se ke bide vo red ako se pojavis na aerodrom samo so potvrda ispecatena od mail, da ne ispadne deka samo si gi dal parite i posle otisle koj znae kade.

pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom