Евтини авионски карти

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Kangaroo, 14 мај 2006.

 1. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.748
  Допаѓања:
  200
  Wizzair имаат ептен ефтини летови, но не летаат од Скопје, најблиску или Софија или Белград. Но се исплати отколку да леташ од Скопје до незнам каде.
   
 2. dummy

  dummy AaaaaaAaaaaaA

  Член од:
  16 јуни 2009
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  8
  Кајганџии, како најефтино да се стигне до Португалија?? Од Скопје не ни пробувам, а никако не можам да најдам ефтини билети од Солун/Софија/Белград.. Некој член знам остави и автобуски билети од некоја софиска агенција за цела Европа, ама не можев да го најдам постот. Помош?
   
 3. dzonyb

  dzonyb

  Член од:
  7 октомври 2008
  Мислења:
  6.054
  Допаѓања:
  6.434
  Има варијанта од Софија до Франкфурт хан со па после од Хан Франкфурт до Порто со ryanair.com.
  Ако резервираш така троа поранко, ако си флексибилен со терминот (не ти се проблем поместувања на терминот за ден два) и ако си без поголем багаж, можеш да начекаш многу евтини карти (пример 50 евра во двата правци) од Хан за Порто.
   
 4. gunner_mkd

  gunner_mkd >МиСтЕр ТиПсТеР

  Член од:
  12 септември 2009
  Мислења:
  1.482
  Допаѓања:
  79
  На таа страна не видов дека има Софиа-Франкфурт летови ,но на оваа овде има http://wizzair.com/ им резервирав на другар и другарка отидоа од Софиа до Франкфурт ,се си е ок
  После тоа од Франкфурт со резервирана карта од друга компанија отидоа до Рига ,истото можеш и ти да го направиш ,најважно е тоа што од Софиа имаш ефтини летови до многу европски метрополи
   
 5. dzonyb

  dzonyb

  Член од:
  7 октомври 2008
  Мислења:
  6.054
  Допаѓања:
  6.434

  Друагче не беше за мене муабетот.Како и да е фала за трудот.
  Само една напомена не го мешајте ародромот Франкфурт со Франкфурт Хан, бидејки си немат врска еден со друг а Хан е 125 оддалечен од Франкфурт.
   
 6. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.518
  WizzAir воведува лет од 20 Јуни за Скопје-Лондон (Лутон) по цени од 32 евра еден правец и 75 повратна (за најповолни цени).

  веб http://wizzair.com/flights/Skopje/
   
 7. dzonyb

  dzonyb

  Член од:
  7 октомври 2008
  Мислења:
  6.054
  Допаѓања:
  6.434
  Аирлија нека е ...Ајде па да се надеваме тека нема да останат само на Лондон...
  Штета што ни требат визи...за Англија..
   
 8. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.928
  A aeродромски такси? 50 евра?
   
 9. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.518
  Значи како што стои во постот 75 евра повратна за најповолни цени заедно со аеродромски такси.
   
 10. gunner_mkd

  gunner_mkd >МиСтЕр ТиПсТеР

  Член од:
  12 септември 2009
  Мислења:
  1.482
  Допаѓања:
  79
  Браво супер баш ме израдува веста ,ова ни требаше на нас ,ајде наскоро и за повеќе европски градови
  Лондон,Арсенал ,хир ај кам :))) ,уште да не требаа визи ...
   
 11. dzonyb

  dzonyb

  Член од:
  7 октомври 2008
  Мислења:
  6.054
  Допаѓања:
  6.434
  Единствени дополнителни трошоци се додаток за плаќање со кредина карта кој зависи од картата се движи од 5 до 10 евра и ако носите дополнителен багаж покрај рачниот.

  --- надополнето ---

  Главниот извршен директор на „Виз Ер“, Јозеф Варди денеска во Скопје кажа дека во компанијата размислуваат и за директни летови до Франкфурт, Париз, Амстердам и Барселона.

  „Нашите очекувања за Македонија се големи. На овој пазар фалат многу услуги, а и тие што ги има се премногу скапи. Компаниите кои летаат на скопскиот аеродром како да им забрануваат на граѓаните да патуваат со високите цени. Скопје има одлична географска положба, а му фалат конекции со централните европски градови. Бидејќи нема директна линија со Лондон, се решивме ние да стартуваме токму со неа. Не сметам дека тоа што на македонските граѓани им треба виза за Британија ќе биде проблем“, вели Варди.
   
 12. PIRIN3

  PIRIN3

  Член од:
  25 јануари 2011
  Мислења:
  366
  Допаѓања:
  93
  Dobra novina, ama za tie so BG pasoshite. Drugite ке mora da pocekat.
   
 13. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  7.887
  Допаѓања:
  7.203
  Тие со БГ пасоши може г'зот да си го избришат.
  А другите зашто да чекаат ?
   
 14. keano016

  keano016

  Член од:
  18 март 2010
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  1
  Kolku odi obichno karta Skopje Praga Skopje i od kade e najdobro da se kupi?
   
 15. macgowan

  macgowan Гостин

  So se odnesuva do Wizzair-za bagazot se plakja 15eur po torba/kufer koja ne nadminuva 32 kg tezina vo eden pravec,znaci idenje vrakjanje za bagaz 1 parce do 32kg ke dojdi plus 30eur.Besplaten e tn `racen` bagaz koj si go nosis so tebe so dimenzii 55x40x20cm i max tezina 10kg.Sekoe naredno parce bagaz,dokolku go nemas prijaven pri bookiranjeto na letot ke ti go naplatat mislam po 30eur!taka da ... dikkat!
  Plus davacka e i boarding fee-to i kosta 5eur po let.
  Znaci suma sumarum : cenata na letot koja ja davaat e so vkluceni aerodromski taksi(eve na pr.do London-Luton 75 eur povratna)+bagazot(osven ako ne nosis samo hand baggage)eden kufer 30eur+boarding fee 10eur + eve 5eur booking fee ama ne sum siguren za nego - znaci 130eur se na se povratna karta Skopje-London/Luton.
  Da ne spomnuvam transport aerodrom-posakuvana destinacija oti Luton si e ponastrana malku i toa se odnesuva na dosta aerodromi somkoi raboti Wizzair,na pr.za Venecia/aerodromot kaj Treviso ili za Milano/aerodromot kaj Bergamo,Paris-aerodrom Beauvais i sl.
  Vo sekoj slucaj e eftino i neka ni se mnozat vakvi letovi od Skopje,daj boze da gi ima povekje a ne da odime do Sofija so extra trosoci.

  --- надополнето ---

  So Czech airlines vidi imase demek nekoi popusti ama jas koga gledav pred nova godina bagi solenko mi se vide.
  Bi ti preporacal da vidis preku Sofija kako se cenite.
   

Сподели преку: