Евтини авионски карти

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Kangaroo, 14 мај 2006.

 1. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  FLY NIKI - avstriska avio kompanija, poznata i po toа što na sekoj let , za razlika od ostanatite low-cost kompanii, dobivate obrok. Poudobni od Wizz Air- . http://www.flyniki.com/


  *** Beograd - Beč - Beograd / Januar 2011 / 90EUR
  *** Beograd - Berlin - Beograd /Februar 2011 / 200EUR
  *** Beograd - Pariz - Beograd / Mart 2011 / 190EUR

  ILI -http://www.germanwings.com/

  *** Beograd - Drezden - Beograd / Januar 2011 / 180EUR
  *** Beograd - Študgart - Beograd / Februar 2011 / 90EUR
  *** Beograd - Lajpcig - Beograd / Mart 2011 / 160EUR

  potoa- http://www.malev.com/

  *** Beograd - Budimpešta od 80EUR
  *** Beograd - Amsterdam od 150EUR
  *** Beograd - Hamburg od 170EUR
   
 2. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.748
  Допаѓања:
  200
  За Амстердам ќе биде топ коа ќе се воведе...
   
 3. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
 4. Pelister 2008

  Pelister 2008 Ветеран

  Член од:
  28 ноември 2010
  Мислења:
  1.027
  Допаѓања:
  499
  Дали некој знај колку е авионска карта од Скопје до Копенхаген ? .... Во еден правец
   
 5. Ptolomej

  Ptolomej Дрвен адвокат

  Член од:
  7 август 2005
  Мислења:
  1.483
  Допаѓања:
  523
  Планирам летово да одам до Анталија со авион , па ме интересира ако некој бил минатото лето , колку е цената на повратна авионска карта до Анталија . Цените за сместување во хотелите ги знам но незнам колку е патот со авион до таму и назад .
   
 6. Antigona

  Antigona Гостин

  Мене ме интересира колку чини авионска карта Скопје - Осло во еден правец ?
   
 7. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.518
  На Irenna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Azriel

  Azriel

  Член од:
  6 октомври 2008
  Мислења:
  1.632
  Допаѓања:
  1.272
  Па затоа е форумов да прашуваме или да дискутираме за темава.Ако е за барање на гугл форумов ке биде тапа пошто се има на гугл не!?
  Се извињавам за офтопик :smir:
   
  На mantas му/ѝ се допаѓа ова.
 9. smeXsa

  smeXsa

  Член од:
  6 септември 2008
  Мислења:
  1.046
  Допаѓања:
  357
  Дали некој има патувано/закажувано карти преку EasyJet слушам луѓето патуваат за смешни цени со оваа компанија било каде во Европа, закажувањето на Авионските билети се врши преку интернет а билетот сам го принташ од својот дом. Само едно кај нас е зафркнето што од Македонија летови нема, туку треба да се лета или од Солун, Софија или Белград.

  Ме интересираше дали некој има претходно патувано на овој начин па да каже забележки и сл.
   
 10. macgowan

  macgowan Гостин

  Јас резервирав за Венезија(до аеродром во Тревизо) од Софија со Wizzair,се ми пуштија на мејлот-ваучерот,потврди и сл.Пред два дена ми стигна мејл-инфо дека Тревизо е затворен од 1јуни до 30септември и дека останува ист тајмингот и цената само што се слетува на аеродромот баш во Венеција,МаркоПоло и дали прифаќам(нормално).Зборот ми е,се е ок,треба само сите услови да ги исчиташ,тоа е воглавно за плаќањето за багажот и начинот на чекирање(интернет чекирањето е бесплатно само треба неколку дена пред летот да се `најавиш`-бесплатно е,а ако чекираш директно на аеродром се плаќа неколку евра плус).
  Пошто платив 2 еур за инфо да добијам и на телефон-како порака-и го добив тоа-но само потврдата за летот при уплаќањето,а не за промената.
   
 11. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.518
  Добро бе луѓе зошто да резервираш карти преку Софија кога може од Скопје?? WizzAir од 10 Јуни лета за Лондон и Венеција за 70 евра повратна карта. Плус на скопски аеродром влегува уште една нова нискобуџетна компанија од утре Fly Niki ќе лета Скопје-Виена еве додатни информации
  http://www.time.mk/read/710dd52406/7378708a87/index.html
   
 12. kampfkunst

  kampfkunst

  Член од:
  22 октомври 2010
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  51
  Знае ли некој колку е авионска карта Скопје - Дортмунд во еден правец.Дали може да се најде ефтина карта?
   
 13. libre persona

  libre persona

  Член од:
  17 март 2009
  Мислења:
  194
  Допаѓања:
  22
  Најсигурна ми е и си ја чекам апсолвентската екскурзија,се договорено од напред,и башка 18 дена заедно со друштво,што има поубаво од тоа
   
 14. macgowan

  macgowan Гостин

  До која Венеција има од Скопје ефтин лет?Уште не гледам такво нешто?Да,до Лондон сега веќе има,ама кога јас резервирав абер немаше Wizzair во Македонија.И некаде друго место прочитав дека “од Скопје до Венеција ефтини летови...“ ама луѓе не е така.Сеуште `немат ренде`!Дај боже да се множат дестинациите и мислам дека `ќе го биди`,ама засега Софија,Тирана,Белград и Солун сеуште се прва опција.
  FlyNikki имаше такви летови за иста цена досега од кај комшиите за Виена-ЈАТ воведе од Белград за иста цена линија до Виена-тоа прави конкуренцијата.А нас Ники сеуште не нема на мапата ставено и покрај најавата.Можеби,по некое време.
   
 15. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.518
  Ме читаш или не?? Од 10 Јуни летови за Лондон и Венеција по 70 евра, од Септември за Виена макс 90 евра повратни карти.
   

Сподели преку: