Евтини авионски карти

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Kangaroo, 14 мај 2006.

 1. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  919
  Не е нова вест ама да дополнам.Пегасус ервејс лета Скопје-Истанбул и Скопје-Измир за 29евра.Офицјално соопшето и на фејсбук профилот

  Our focus is on Balkans. We have just opened a new route to Macedonia’s capital city, Skopje. Starting from 15 August, our guests will be able to fly to Macedonia from İzmir and Istanbul, with ticket prices starting from 29,99 Euros.

  With the addition of this new destination on 15 August 2011, Pegasus increases its number of destinations to 47 in 21 different countries giving even more choice for those looking for somewhere different for a holiday.


  https://www.facebook.com/pegasusairlines
   
 2. #LakersMK

  #LakersMK iChangeWorlds

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  250
  Може да ме информирате колку чини повратна авио карта за до Амстердам?
   
 3. Пријател

  Пријател

  Член од:
  26 декември 2008
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  234
  Скопје - Венеција ефтини карти, има ли летови?
   
 4. Tetro

  Tetro Гостин

 5. Пријател

  Пријател

  Член од:
  26 декември 2008
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  234
 6. Tetro

  Tetro Гостин

  Скопје - Виена
  http://www.tocka.mk/index12.php?ID=38599
   
 7. city

  city Модератор - технократ!

  Член од:
  1 март 2005
  Мислења:
  2.804
  Допаѓања:
  263
  Од упатените барам информација за следново:

  Како може една карта од wiz air, од нискобуџетните на различни страни да биде различна цена?
   
 8. macgowan

  macgowan Гостин

  ???
  не те разбирам
   
 9. Шота Буби

  Шота Буби нотар

  Член од:
  4 март 2009
  Мислења:
  3.087
  Допаѓања:
  1.774
  мислиш на туристичките агенците што ги продаваат?
   
 10. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  919
  Секоја страна си има свој процент.Избегавај други страни купувај само од нивната веб страна и никоја друга.Незнам како си успеал да најдеш на друга страна пошо и Виз Ер си кажа дека тие имаат посебен букинг систем и неможе да се букира карта од други страни освен од офицјални туристички агенции кои имаат договор со Виз Ер кои инаку ги нема во Македонија
   
 11. FLiX

  FLiX

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  9.847
  Допаѓања:
  1.545
  www.edreams.com најлесно и најбрзо да најдите ефтини авионски карти ;)
   
 12. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.069
  Допаѓања:
  15.962
  Oд денешен Вест:  РАЗОЧАРУВАЊЕ ПО ПРОМОТИВНИОТ ЛЕТ ВИЕНА - СКОПЈЕ ВО ПРЕДИЗБОРИЕТО
  Ники Лауда се откажа од Македонија
  "Во овој момент не нудиме услуги на релација од Виена до Скопје или кој било друг град во Македонија. Ние имавме само неколку чартер летови во текот на април и мај од Виена до Скопје. Не летаме на рутата Виена - Скопје и не планираме да летаме", вели Ванеса Маер од "Флај Ники"
  [​IMG]"Флај Ники" од септември нема да лета од Скопје за Виена, ниту пак планира од Скопскиот аеродром да лета до некоја друга дестинација, изјавија за "Вест" од нискобуџетната авиокомпанија во сопственост на трикратниот светски шампион во "Формула 1" Ники Лауда. Од таму не дадоа објаснување од кои причини компанијата го откажува планот од септември годинава да лета два пати неделно на релација Скопје - Виена - Скопје, со билет кој, според најавите, не требаше да биде поскап од 100 евра.
  "Во овој момент не нудиме услуги на релација од Виена до Скопје или кој било друг град во Македонија. Ние имавме само неколку чартер летови во текот на април и мај од Виена до Скопје. Не летаме на рутата Виена - Скопје и не планираме да летаме", вели Ванеса Маер од "Флај Ники".
  Ники Лауда на 14 април годинава лично ја промовираше нивната услуга на рутата Скопје - Виена, кога на аеродромот "Александар Велики" слета со авионот ембраер 190, кој сам го пилотираше.
  Трикратниот светски првак на аеродромската платформа на црвен килим го пречека министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески заедно со претставници на ТАВ и други владини функционери. Јанакиески заедно со Лауда влезе и во пилотската кабина на ембраерот. Министерот тогаш изјави:
  "Според најавите од компанијата, 'Флај Ники' ќе лета редовно од септември, два пати неделно, на релација Скопје-Виена-Скопје. Повратен билет, со вклучени аеродромски такси, ќе биде поевтин од 100 евра. Резервациите почнуваат наредниот месец кога ќе има и бесплатни билети".
  Промоцијата на летовите на нискобуџетната авиокомпанија во присуство на Ники Лауда беше во предизборието на предвремените парламентарни избори во јуни годинава.
  Од операторот на македонските аеродроми ТАВ вчера изјавија дека "Флај Ники" ќе лета од Скопје во зимската сезона, која почнува од 29 октомври, без никакво објаснување зошто авиокомпанијата се откажува да стартува со летовите од септември како што беше најавено.
  "Летовите на 'Флај Ники' за зимската сезона воопшто не се откажани. Тие во изминатиов период откажале само два чартер лета. Имајќи предвид дека ТАВ е само оператор на аеродромот, а 'Флај Ники' дојде во Македонија благодарение на МакСан, за понатамошни информации најдобро е да се обратите кај нив", велат од ТАВ.
  Од туристичката агенција МакСан вчера не сакаа да одговорат на ниту едно прашање, бидејќи официјални изјави дава само генералниот менаџер, кој до 3 август е на службено патување во Келн.
  Од Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ) велат дека досега за "Флај Ники" е одобрен и реализиран само еден лет, односно, промотивниот со кој во април во Скопје слета Лауда. Од тогаш досега од авиокомпанијата немаат доставено ново барање да летаат од Скопје, објаснуваат од Агенцијата.
  "Сè уште е рано да се каже за зимската сезона. Барањата сега се обработуваат брзо и во рок од 24 часа се одговара на нив", велат од АЦВ.
  "Флај Ники" од пред една година со секојдневни и поевтини летови на рутата Белград - Виена е сериозна конкуренција на авиокомпаниите "ЈАТ ервејс" и "Аустријан ерлајнс".
  Т. Јовановска
   
 13. Tetro

  Tetro Гостин

  Сигурен сум едно 96% дека побарале нашите поголем дел отколку што чинат билетите, и затоа. Живееме у банана држава, не треба да не чуди.
  Туууу, да се стега чоек за да одвои пари да отиде некаде на запад.
   
 14. Пријател

  Пријател

  Член од:
  26 декември 2008
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  234
  Дали има воопшто летови од скопје до милано или венеција или виена и колку чинат отприлика?
   
 15. The Edge^

  The Edge^ the force

  Член од:
  11 јуни 2011
  Мислења:
  2.882
  Допаѓања:
  2.397
  Се извинувам така што ке прашам, неможам да барам назад дали има некој пишано за ова или по нет да барам, знае ли некој колко се отприлика картите до Лондон, или Манчестер ако знае некој. Нека пише некој ако знае позз :))
   

Сподели преку: