Евтини авионски карти

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Значи плаќањето помина и картата е издадена. Но наместо да стои Билјана Божиновска, стои Божиновска Билјана. На фрст наме сум го ставила презимето а на ласт наме името. Ми побараа и број на пасош, пишав се, пишуваше дека се е ОК. Само не знам дали на аеродром би можело да има некој проблем.
Уживај и летај. Нема да имаш проблеми. Во Скопје ќе ти издадат Боардинг Пас до Чикаго. Само гледај да не згрешиш во пополнувањето на И-94 формата.
 
Член од
1 март 2016
Мислења
11
Поени од реакции
0
moze nekoj da mi objasni pri rezerviranje na let na wizzair sto e toa prijavuvanje preku internet i prijavuvanje na aerodrom ? tnx
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Дали јас сум нешто грешка,мада не веруам,барам летови до Барселона и преку Croatia Airlines ми излезе поефтина картата него со Wizz Air...И тоа во Croatia имам право и на чекиран багаж и се,а со Wizz само една мала кабинска торба...Чудно,ќе може некој да ми објасни или јас правам грешка :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Јас гледам за мај и многу се поевтини Wizzair.

Sent from my P6-U06 using Tapatalk
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Дали јас сум нешто грешка,мада не веруам,барам летови до Барселона и преку Croatia Airlines ми излезе поефтина картата него со Wizz Air...И тоа во Croatia имам право и на чекиран багаж и се,а со Wizz само една мала кабинска торба...Чудно,ќе може некој да ми објасни или јас правам грешка :D
Не знам што е толку чудно, ако има голем интерес секако дека Виз ќе ги покачат цените. Цените почнуваат од одредена сума, никој од Виз не рекол дека секогаш ќе е таа цена. Мене ланисо првиот лет до Барселона ме фати сто евра повратна што мислам е евтина цена.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Јас гледам 07.07-17.07 преку Croatis се фаќа 225 евра,а преку Wizz 250 точно со Basic пакетот(само со мала торба)
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Јас гледам 07.07-17.07 преку Croatis се фаќа 225 евра,а преку Wizz 250 точно со Basic пакетот(само со мала торба)
Со Визз леташ директно, а од каде леташ со Кроерлајнс
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Јас гледам 07.07-17.07 преку Croatis се фаќа 225 евра,а преку Wizz 250 точно со Basic пакетот(само со мала торба)
Со Визз леташ директно, а од каде леташ со Кроерлајнс
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
172
Ќе може некој совет за најефтина опција до Малта? :)
Планирам до Софија, па од таму директни летови има, ама со Wizzair незнам колку ќе дојде за доплаќање со багаж.
Исто ми ги збоеа и Air Malta, ама така излегува многу поскапа картата.
Некој да сподели искуство? :)
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
За Кина како може да се изрегулира за карта???Сајт некој или :::???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom