Евтини авионски карти

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Mozda malku glupo prasanje, ama so ovie eftinite treba na se da se pazi. Treba da letam od Varsava Do Lisabon, najverojatno so RyanAir. Gledam deka vo toa Leisure paketot, ima vklucen bagaz do 20 kg. Barav na nivniot sajt ama slabo so detalni informacii, nigde ne e oznaceno :
1. Dali imaat vrska dimenzii, forma na torbata ? Planiram da nosam sportska torba (soft bag), dimenziite se pomali od klasicnite kuferi.
2. Dali mu se ima sluceno na nekoj, cekiraniot bagaz da ne go dobie so tekovniot let ?
 
B

Beck's

Гостин
Кај може да најдам карта за авион од Скопје до Бруксел, преку виз глеам нема
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Da prasam ako nekoj znae da pomogne, na sajtot kiwi.com najdov nekoj evtini avionski karti no pisi treba da se pravi na sekoe sleguvajne na aerodrom Recheck of checked baggage needed., Jas treba da zastanam na 2 drugi aerodromi da smenam avion sto znaci na sekoe treba da odam na Izlez od aerodromot ,da go podignam na lentata bagazot i povtorno da go cekiram.Samo ne mi e jasno ,kolku sto znam nema da mi dozvolat taka da si setam,zatoa sto nemam viza za tie zemji,nema da mi dozvolat da vlezam vo delot za podigajne na bagazot.Dali nekoj ima iskustvo so ova ke ve molam?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
ми треба ефтин лет Скопје-Љубљана (или некаде во близина),каде да барам?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
ми треба ефтин лет Скопје-Љубљана (или некаде во близина),каде да барам?
Air Serbia ти се за нијанса поефтини од Adria (околу 20 евра е разликата), летот е Скопје-Белград-Љубљана и со economy deal (најосновната варијанта) имаш рачен багаж од 8 kg и чекиран од 23 kg. Со Adria летот е директен и за чекираниот багаж се доплаќа. Види си која варијанта повеќе ти одговара.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Здраво дечки, ме интересира како најефтино да се стигне до Финска? Гледам Ryair не летаат до таму, WizzAir имаат само еден лет, Finnair им се изгор цените....дали некој патувал до таму па да ме извести која би била најефтина варијанта?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Здраво дечки, ме интересира како најефтино да се стигне до Финска? Гледам Ryair не летаат до таму, WizzAir имаат само еден лет, Finnair им се изгор цените....дали некој патувал до таму па да ме извести која би била најефтина варијанта?
За кои дати? Со lowcost тешко јас сум летал со Алиталиа ја начекав за 200 евра повратна со се вклучено. Провери си ги цените

https://www.alitalia.com
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
За кои дати? Со lowcost тешко јас сум летал со Алиталиа ја начекав за 200 евра повратна со се вклучено. Провери си ги цените

https://www.alitalia.com
Почеток на јанури. Гледам еве околу 250 евра е повратна. Фала :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Почеток на јанури. Гледам еве околу 250 евра е повратна. Фала :)
Мислам дека е ок цена пошто се вклучува. Финска е тешка дестинација да се стигне од кај нас и ова е ок. Да леташ и од Софија иако нема конекција дирекно додека стигнеш едно друго ѓавол ипол е. Ова е бар од Скопје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom