Евро 2012 - прво полуфинале (Шпанија - Португалија), 27/06/2012

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858


26 Jun 2012, 20.45 CET
Donbass Arena, Donetsk




Судија:
Cüneyt Çakır (Turkey)



Шпанија на ова ЕП:






Португалија на ова ЕП:



Меѓусебни натпревари:


Ме мрзеше за нешто поголем вовед, па ете колку да има тема.. Бујрум. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Се познаваат овие репрезентации како гз и гаќи изненадувања нема да има... Шпанија е апсолутен фаворит со оглед на тоа да сметам дека Шпанците можат успешно да го неутрализираат Роналдо а ако успеат во тоа можна е и висока победа секако во регуларен дел. И ако некој тактизира тоа ќе биде дефинитивно Португалија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Изгледа овој меч ќе биде ист како на Светското. 1 до 2 гола максимум.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Шпанија реално гледано е фаворит, ни едните ни другите не ми се од омилените ама ќе се надевам Португалциве да изненадат. Повеќе ми се допаѓа тоа што го покажаа досега, па затоа мислам дека заслужуваат.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Тешко и неизвесно ќе биди. Ги нејќам и двете репрезентации. Шпанците ги замразив покрај Барса и она копилето Бускетс, а португалците заради манекенот со број 7.
Моја желба е Португалија да игра финале со Германија.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Нема да биде интересно пак да иде Шпанија во финале па така да си се надевам на Португалциве.
И не се цигани латино се :D
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ке навивам за Португалија со цел Италијаните да имаат полесен опонент во финалето :cool::cool:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ќе кружат шпанците ко киша око Крагујевац... и понекоја бомба на Роналдо. Been there done that :unsure:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Portugalija kiksna samo so Germanija, natprevar vo koj po ne znam koja logika igraa defanzivno. Vo onie 20 minuti koga trgnaa da go izramnat rezultatot, gi nadigraa germancite i imaa 3-4 dobri sansi za da go napravat toa. Ponatamu, isto taka gi nadigraa site ostanati reprezentacii, i toa bez mnogu napor, rezultatski toa izgleda gusto, ali pobedata na Portugalija nitu ednas ne doagjashe vo prasanje na tie natprevari, bar za mene.

Sredinata i odbranbeniot red im se fizicki jaki i trkacki mokjni, me potsekjaat na nekoja kombinacija na Chelsea i Real, (dodusha i dosta glavni igraci se od tie dva tima), a site znaeme kako Barsa pomina protiv ovie dva tima, i na cija igra e bazirana ovaa igra na Spanija..
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Навивам за Европските Бразилци и се надевам дека ќе ги поминат Шпанците бидејќи повеќе ми се допаѓа фудбалот кој го играат. Утре само ЦеЕр 7 да има повеќе среќа и да не погодува стативи толку :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Sredinata i odbranbeniot red im se fizicki jaki i trkacki mokjni, me potsekjaat na nekoja kombinacija na Chelsea i Real, (dodusha i dosta glavni igraci se od tie dva tima), a site znaeme kako Barsa pomina protiv ovie dva tima, i na cija igra e bazirana ovaa igra na Spanija..
Абе Шпанија упола шанси да создаде во однос на тоа што создаде Барса против Челзи, доволно ќе е за пролаз у финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom