Евро 2012 - прво полуфинале (Шпанија - Португалија), 27/06/2012

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Јас колку што знам во фудбал не се бројат ни шансите ни поседот туку головите.
End of story.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ја колку што се разбирам во фудбал Шпанија игра најдосаден фудбал ...
 
С

сашенко

Гостин
А да ви текнеше дека не одлучуваат играчите кој прв ќе шутира? Не е селска лига...
Е ајде де, се фатиле го ругаат Роналдо ко демек играчите решаваат кој кога да шутне. Свашта.
Незнам колку е точно ама...
„Кристијано, немој да лажеш. Не е вистина дека ти беше сеедно кој пенал ќе го изведуваш, туку ти го побара петтиот, мислејќи дека ќе бидеш последен, за да ја собереш сета слава на овој свет. Но, тоа ти се удри од глава. Јас реков дека прифаќам да изведувам пенал според редоследот на селекторот, затоа што ионака мислам дека пеналите се чиста среќа. Мислам дека не заслуживме да бидеме елиминирани на тој начин од Шпанија“, изјави Нани, „пецкајќи“ го својот капитен во португалската репрезентација, Кристијано Роналдо.

Нека си го чека он 5тиот, филмови си прави го сака последниот шут за него и да си се намести према камерите како Роналдо да не го знаеме
Ај рест мај кејс...
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Не знам од кој весник е ова ама ве поздравија Секс Запрегаш и дел Боце :pos::pos::pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Не е Нани туку е Мирор или Деили Меил, не знам точно кој беше изворот ме мрзи да барам сеа. Многу вакви шит изјави имаат објавувано, таква е и оваа.. Прва што ми паѓа на памет е онаа што ја измислија демек Роналдо изјавик ако Мурињо оди во Челзи, и тој оди со него, што подоцна се докажа како една голема лага.
Интересено е какви ѓубриња од изјави излегуваат од англиските медиуим. Човек како Нани кој толку му верува никогаш не би го изјавил тоа.

Еве го и Бенто, вели дека тој одлучил Роналдо да го шутира последниот пенал:
http://www.record.xl.pt/Futebol/Internacional/euro2012/grupob_portugal/interior.aspx?content_id=765015

А што е најлошо ќе има и кретени кои ќе поверуваат во ова па ќе мораш да им објаснуваш дека тоа е една обична новинарска патка и сето тоа ..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не верувајте на дејли фејл, овие сто пати тужени се.
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Не дечко, фудбал се игра за да се создаваат шанси за голови, а не да се подаваш на половина терен и да викаш имам посед 90% од топката !!!
Точно.
Ако Шпанија ја зема топката и пимпла со било која Репрезентација....зошто пимпла ??????? Зошто не пимпла другата репрезентација....зошто топката не е кај нив....а тие се бранат со 10 играчи. И како ќе создадеш шанса против 10 ка одбрана само на ПлејСтејшан.
Сите кога ќе ја изгубат топката против Шпанија ретко која прави пресинг и одма се повлекуваат. И сега Шпанија трола...не другата екипа трола со неиграње.Шпанија игра колку што има потреба и не ризикуваат воопшто.Е сега колку ќе издржи таа игра ние сме тука да гледаме. И ако некој каже па и одбраната е играње стратегија па исто и пимплањето е играње некоја стратегија.
Сега Италија игра премногу убаво за мене и искрено нема да биде незаслужено ако победат тие. Се надевам дека финалето ќе биде решено во 90мин па кој сака нека победи.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Точно.
Ако Шпанија ја зема топката и пимпла со било која Репрезентација....зошто пимпла ??????? Зошто не пимпла другата репрезентација....зошто топката не е кај нив....а тие се бранат со 10 играчи. И како ќе создадеш шанса против 10 ка одбрана само на ПлејСтејшан.
Сите кога ќе ја изгубат топката против Шпанија ретко која прави пресинг и одма се повлекуваат. И сега Шпанија трола...не другата екипа трола со неиграње.Шпанија игра колку што има потреба и не ризикуваат воопшто.Е сега колку ќе издржи таа игра ние сме тука да гледаме. И ако некој каже па и одбраната е играње стратегија па исто и пимплањето е играње некоја стратегија.
Сега Италија игра премногу убаво за мене и искрено нема да биде незаслужено ако победат тие. Се надевам дека финалето ќе биде решено во 90мин па кој сака нека победи.
Значи ако примети и првата утакмица во групите Италија премногу добро се носеше дури и прва поведе против Шпанците и во ниеден момент тие немаа кој знае колкава теренска надмоќ, да имаа повеќе посед но сигурно тој не надминуваше над 60% како што имаше на пример против франција или португалија ... Шпанците се пизди, имаа среќа против Хрватите, губеа против италијаните, се спасија со Португалците, и испаѓа само дека чисто победиле само против Ирска и Франција ... Италијаните сите утакмици имаа водство, на некои им израмнија на некои не ... Така да не верувам дека Шпанците ќе ја тролаат против Италијаните пошто ако примети против Германија и Англија, Италијанците јака притискаа и играа пресинг .. Баш ме интересира финалево каков исход ќе има , но верувам дека нема толку среќа да имаат Шпанците ко претходните натпревари ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom