Евро 2012 - прво полуфинале (Шпанија - Португалија), 27/06/2012

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Ѓупците се жалат на судијата. :facepalm:
Шпанците се мотивирани од еден тажен настан. Пред два дена почина екс-играчот на Бетис и Ливерпул, Мигел Роке, на 23-годишна возраст.:( Преостанатото од првенството, Шпанците ќе го одиграат за него.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Шпанија е фаворит но и Португалија покажа на турниров дека знае да игра добар фудбал.Шпанија покажа дека во онаа игра со пасови знае да погреши,а грешка против Португалија може скапо да ги чини.Мислам дека Португалците треба да чекаат грешка на Шпанија и тогаш да ја искористат брзината на Роналдо или Нани.Исто мора да се спомне дека Шпанија нема којзнае каква одбрана и дека Роналдо може во секое време да му го извади паметот на Арбелоа па од таму очекувам една интересна утакмица поготово ако Португалија прва даде гол.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Шпанија ќе има посед, но Португалија ќе има шанси.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Portugalija kiksna samo so Germanija, natprevar vo koj po ne znam koja logika igraa defanzivno. Vo onie 20 minuti koga trgnaa da go izramnat rezultatot, gi nadigraa germancite i imaa 3-4 dobri sansi za da go napravat toa. Ponatamu, isto taka gi nadigraa site ostanati reprezentacii, i toa bez mnogu napor, rezultatski toa izgleda gusto, ali pobedata na Portugalija nitu ednas ne doagjashe vo prasanje na tie natprevari, bar za mene.

Sredinata i odbranbeniot red im se fizicki jaki i trkacki mokjni, me potsekjaat na nekoja kombinacija na Chelsea i Real, (dodusha i dosta glavni igraci se od tie dva tima), a site znaeme kako Barsa pomina protiv ovie dva tima, i na cija igra e bazirana ovaa igra na Spanija..
Сега пак ќе играат дефанзивно против Шпанија и ќе изгубат :D.
 
А

Анноун

Гостин
Е здосадија веќе Шпанците , јаки се , ама многу почнаа да ја тупат со пасовите . Ќе навивам за Португалија , интересен состав имаат , а и добро одиграа против Шпанија на светското првенство , кога изгубиај со гол од офсајд.

Ако отпаднат Шпанците , 1 месец ќе зборат дека отпаднале оти немале ист одмор како Португалија . Како што се жалеа на теренот на првиот меч со Италија . А ако поминат ќе кажат , и ПОКРАЈ ТОА што имавме помалку одмор од Португалија , демек херојски изиграле и го нашле и последниот атом од силите.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Па и во право се за одморот, најмногу го јадоа Италијаните...
Инаку очекувам сличен натпревар на оној од Светското, многу цврст тим се Португалците, штета што средниот ред е сличен на Францускиот и тешко дека би створале шанси...а ако мисли Роналдо дека ова е Чешка и дека ќе може сам да решава јако се заебал...:D
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Финтата е што Роналдо топка нема да може да фати, така да сте се заебале ако мислите дека ќе дојде до толку шанси како на другите натпревари. Едино од слободен да дае гол ако му се погоди, но не верувам. Мој тип Шпанија тепа со 2-0.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Шпанија е подобра од Португалија и секој резултат освен победа на Шпанија ќе биде изненадување!
Можете да не ги сакате, да ги мразите, да ги критикувате, ама момците газат!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Изненадување ќе беше да играат против Македонија и Македонија да ги елиминира..вака играат против Португалија која има јак состав плус најдобриот играч во светот. We'll see.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
кога ќе удриш една спореба во средината каде ќе се одвива најголем дел од натпреварот се ќе ти биде јасно
Велосо -- Мутињо ---- Меирелеш vs. Чави ------- Чаби -------- Бускец
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
На Алмеида мислев... :cool:
Прво помислив дека зборуваш за Постига, ама добро е шо ми текна дека е повреден, па си викам мора да е Нани. :P
А, Алмеида да. Доста мудар и солиден играч.:icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ова е е екипата што треба да го победи светскиот и европскиот првак? Или ова? :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom