Евро Баскет - завршница

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Русиве уплашени у тоа фаците - мислиш ќе ги колиме у Недела :pos:
Пораз со 1 разлика доста им е, како благодарност за поразот кој ни овозможи да го исплескаме домаќинот :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Дајте да смислиме некој виц за србиве ако изгубат утре 8. ќе бидат :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Моите предвидувања паднаа во вода.
Се одјавувам од темата.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Фолкерите сега рез - на селекторското место и рез- меѓу играчите, па (ако не се лажам) квалиф. за ЕП 2013. Повредите на Рашиќ и Тепиќ (во исто време!) јес да беа премногу, но нема оправдување за губење прва четвртина 34:8. Психички екипата е ненормално слаба (да не кажам погруб збор), што се покажа и на СП 2010 - поразот од Турција, каков-таков, не е оправдување за слабата игра против Литванија. Потребни се промени.

И немам намера веќе да коментирам кошарка - олигледно немам појма од темата.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Што ти е бе, јас ли сум детенце, кој ме бараше мене кога губеше Германија, сакав да се пошалам на исти начин сега а ти се напнуваш. :rolleyes: Мене баш ми е гајле дали тебе те радува ако тепа Македонија, битно Србија ти ја посраја, и ќе не гледате во Лондон.

И да поради Новицки навивав за Германија, но јбг потфрлија, но не се избрукаа барем ко вас фаворитите за медал. :rolleyes:

А ти сега мислиш начека поволен момент па да ме наречеш амеба, тоа го покажува фактот дека боли дека сме подобри од вас и со вреѓање сакаш да го надохнадиш
чуството кое те тера да се скриеш у глувчја дупка и да не излезеш до наредното европско, за кое ќе играте квалификации!!!

И да, Македонија и Германија не играа во исто време, па да ја гледам Германија. На стрим ги гледав 70% од натпреварите кога имав слободно време. Носиш глупи заклучоци а мене ме нарекуваш амеба!!!:rolleyes:
Да се навратиме назад да видеме кој почна прв, кој даде одличен и пред се точен заклучок дека Србија ќе отпадне и од Италија и дека нема да помине ни прва фаза :icon_lol:

Абе детенце, колку си ти за Германија, толку сум и јас за Србија, немој да ми изиграваш херојчина и да шириш патриотизам, кога Германија ти е Пред Се' (Deutschland über alles :cuc:), така беше, нели?

За разлика од тебе, што Германија ти е пред се', на мене Македонија ми е пред се', додека Србија ми е на второ место и за Србија најчесто навивам, бидејќи Македонија ретко кога учествува на некое ЕП или СП во некој спорт... И пак ќе ти повторам, гледам едноклеточен си (или пак видот не ти е добар), верувам дека никој Македонец не е се чувствувал вака гордо, како што се чувствуваме сите сега, во ова време... Ова е успех, ова е Историја, овие моменти остануваат засекогаш, тројката на Владо ќе се прикажува и прераскажува во наредните 100 години, Држава од два милиони жители рамо до рамо со една Русија која има 140 милиони итн. инт...

Во вакви моменти на радост, адреналин, на возбуда, механички само ја следам Србија, се надевам на победа, но без преголема возбуда ги следам нивните натпревари... Ќе ми беше мило да влезат во 1/2 финале, или за квалификации за ОИ... Зошто гејците да бидат тие, зошто да не се Србите? Ама јбг, се случуваат вакви работи, не секогаш победува фаворитот, Македонија е пример за тоа...

Парамециумче едноклеточно, зошто да се кријам во глувчја дупка, и да не излезам до наредното ЕП? Па Македонија, мојата земја, ќе биде директно пласирана таму, со душа ќе чекам да дојде тој момент, да ги гледам овие лавови пак на вакво големо натпреварување... А, Србија, дај Боже да се квалификува, нема сомнеж во тоа...

Србија е освојувала и ќе освојува медали уште многу, да си ја гледаме ние Македонија...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Мислам дека уште сега може, да им се честита на Шпанците.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Денес Словенија-Србија за 7. место и Грчка-Литва за 5. место. Очекувам победи на Словенија и Литванија со тоа што до 6. место се пласирани на Евробаскет (И Словенија како домаќин) и заклучно до 6 место играат квалификации за Лондон.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Грчка се држи. Бурузус одкога се надмина со Србите со 27 коша денес поголем дел од прво на клупа пројде али овој Коуфос одлична замена му е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom