Евробаскет 2015 [генерална дискусија]

Која репрезентација ќе биде Европски шампион?


  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.862
Поени од реакции
4.643
Не мора да значи дека од шампионот, ама сигурно од финалистите .
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.099
Поени од реакции
73.270
Каков мајстор е Тео. :cool::cool::cool::cool::cool:
Нема моментално играч со поголем “осет“ и преглед на играта во Европа. Секогаш знае да го погоди моментот, кога да забрза, кога да успори, кога да подаде... Страшен играч.
Исто и Бјелица е ненормално корисен играч. Радуља игра одлично на ова првенство, константен е цело време.

Србите играат кошарка од учебниците, алал да им е. Стварно би сакал да освојат, многу сиНпатичен тим се.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.452
Поени од реакции
3.963
Еј ќе умрам, овој Игорче е скроз отиден :vozbud::vozbud::pos::pos::pos: На Марко Кузин од Италија му вика, Марио КАСУН :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: Центарот што играше за Хрватска пред неколку години, цкцкцкцк дебил :D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.070
Поени од реакции
2.863
Подобро што се пласираа Литванциве, барем ќе има доста понеизвесна и подобра утакмица во полуфиналето.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.862
Поени од реакции
4.643
Ја некако мислам дека Србите лесно ќе се справат баш со Литванците.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.048
Поени од реакции
9.579
Имате тема за елиминациона фаза бе кој кур ви е овде што коментирате??
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.144
Поени од реакции
13.999
Eurobasket 2017: not all groups will start or end on same day


FIBA Europe announced two extra days of rest for the teams.

With the new formula:

Day 1: only Groups A-B
Day 2: only Groups C-D
Day 3: Groups A-B-C-D
Day 4: only Groups A-B
Day 5: only Groups C-D
Day 6: Groups A-B-C-D
Day 7: only Groups A-B
Day 8: only Groups C-D

With the new format there won’t be overnight transfers for the teams and the National Teams will now play 5 games in 7 days (in the current edition they play 5 games in 6 days)

(Example: if the Groups A and B will finish their 1st round on Thursday, they are going to play the Round of 16 on Sunday).

In the Round of 16 the teams qualified from Group A will play against the teams qualified from Group B (and teams qualified from Group C will play against the teams qualified from Group D).

In the Round of 16 will be played four games each day.
After the Round of 16 there will be a day off.

In the Quarterfinals will be played two games each day (and a team from Groups A or B could play against a team from Groups C or D)

The semifinals of Eurobasket 2017 are currently scheduled for the same day. But the semifinals could be split if the 3rd place game takes place on day of the final.

http://www.sportando.com/en/national-teams/national-teams/176362/eurobasket-2017-not-all-groups-will-start-or-end-on-same-day.html
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.856
Поени од реакции
5.144
Mora da pobara time out Jonas VALANCIUNAS negovata reprezentacija gubi so 8-2...Igorce vo element
 
На врв Bottom