Евробаскет 2015 [генерална дискусија]

Која репрезентација ќе биде Европски шампион?


  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
9.677
Добро бе толкави слепци се Литванија?
Да ја тепаме Грузија па можиме и до 1/4 финале да истуркаме :pos:
 
G

Goldie

Гостин
Каква аматерска игра на Русиве во последните 2-3 минути, какви грешки направија не ми се верува просто како аматерски тим да се. Не ме чуди ако изгубат и од Босна и завршат последни
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.001
Поени од реакции
4.911
Слаби се Русиве од друга страна добро што тепаа Белгијциве да ја тепаме Грузија и да укрстиме со нив :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Демек ние ќе бираме со кој да играме, абе нека гледаат да ја совладаат Грузија, па после се друго е премија.
Не верувам да имаме победа во тоа 1/8 финале, интересна е таа „балтичка“ група.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.080
Поени од реакции
7.846
Какви слепци се Русиве, најкатастрофална репрезентација во последни 10 години им е ова.
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
[DOUBLEPOST=1441887635][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2008
Мислења
515
Поени од реакции
242
Веќе се знаат повекето од двојките

1.србија-финска
2.шпанија-полска
3.италија-поразен од Изр-фра
4.турција победникот од изр-фра

1грција-белгија
2хрватска-(ако тепа чешка, ке игра со латвија, ако тепа литванија ке игра со чешка)
3.словенија(ако тепа чешка ке игра со литванија, ако тепа литванија ке игра со латвија)
4.холандија или грузија со победникот литванија-чешка[DOUBLEPOST=1441917985][/DOUBLEPOST]se molat komentatorite na shittel, da ne serat koj so kogo ke igra oti vrska nemat ni onaka a pa matematika epten, oni makedonski ne znaat ne pa drugo nesto, koja beda imame i od novinari, a strucniot komentator Lazovski, decki vrska nema covekot eden kup non sens raboti kaza, a i se gleda deka slabo kopca nekoi raboti, rezoniranjeto mu e bavno, kako traktor sfaka
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
36.446
Поени од реакции
100.774
Многу интересен ќе е дуелот меѓу Хрватска и Чешка. Сметам дека Чесите може да ги пројдат Хрватите кои покажаа доста слабости на ова првенство.

Следи најинтересното од првенствово, јас лично се надевам дека Србија ќе освои иако со репрезентации како Шпанија и Франција никогаш не се знае, они секогаш најдоброто го чуваат за крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom