Евробаскет 2015 [генерална дискусија]

Која репрезентација ќе биде Европски шампион?


  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
366
Доколку Хрватска ги тепаат Чешка, и Србија ги тепаат Финска , Србија и Хрватска укрстуваат за 1/4 финале?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
Одлична игра на чесите во првата четвртина.Не форсираат без везе,него си чекаат шанса за отворен шут или им влагаат во рекетот,а хрватите тој дел очајно го бранат.

Хезоња 2 а Стипчевиќ веќе 3 лични грешки.[DOUBLEPOST=1442140558][/DOUBLEPOST]Генгбенг букаке ова ти се вика :drk::drk::sekc:
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.051
Поени од реакции
6.340
Искрено очекував од Чесите некое изненадување ова првенство. Имаат навистина одлични играчи (Весели,С(Ш)аторански,Шилб,Јелинек,Велш иако е веќе во поодминати години..). Одлично прво полувреме против Хрватите,играат колективно,одбрана се коска,одлично шутираат тројки-5/8..
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.822
Поени од реакции
9.409
Шо е навистина потребата од добар тренер да склопи тим и атмосфера.Хрвативе се апсолутно негативната слика за разлика од Чесите(y)
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.822
Поени од реакции
9.409
3 nba igraci, uste nekolky vo jaki evropski kluba kao Fenerbahce,Armani,Cedevita i dalje se katastrofa.Abe Makedonija sonuva za vakov roster .
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.408
Поени од реакции
5.333
Дечки има шанси Гоберт да биди МВП? Така навивачки го пишав пред да почни првенството ама не ги имам гледано многу Французите, според статистики не се издвојува никој.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
366
Дечки има шанси Гоберт да биди МВП? Така навивачки го пишав пред да почни првенството ама не ги имам гледано многу Французите, според статистики не се издвојува никој.
се издвојува Пау Гасол
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.408
Поени од реакции
5.333
се издвојува Пау Гасол
Мислам дека МВП ќе биди од шампионот, ако е Шпанија се знај дека е Гасол. Од французите не се издвојува никој, ако освојат ќе одлучва финалето.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
366
Мислам дека МВП ќе биди од шампионот, ако е Шпанија се знај дека е Гасол. Од французите не се издвојува никој, ако освојат ќе одлучва финалето.
Знчи МВП ке е некој од Србија :vozbud::cool:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.080
Поени од реакции
7.846
Ако земе Франција, Паркер е МВП, јасно ко ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom