ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.474
После она со Данците, на Кујперс треба да му се забрани ни на петлиња да не може да им суди, а не па у вар соба да го делегираат на финале.

Имам соработувано со холанѓани, 99% се арогантни, суетни говна, во многу случаи и без личен квалитет и познавања од струката...кога ќе им докажеш дека тресат глупости, се љутат ко мали деца.
Не разбирам. Зошто да му се забрани на Кјуперс да суди...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Со ова ќе се гледа во недела. Некаде 1996, 1997 година...
Grande Enrico, а сега дојде време да го гледам синот во финале на ЕП, хах.

 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Кои се ваши кандидати/фаворити за тим на ЕП и играч на ЕП соодветно? Може и анкета да се пушти во меѓувреме :D
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
162
Поени од реакции
275
Кои се ваши кандидати/фаворити за тим на ЕП и играч на ЕП соодветно? Може и анкета да се пушти во меѓувреме :D
Aко се покаже во финалево, дефинитивно Киеза МВП на првенствово.
А тимот нешто вака:
Донарума/Пикфорд
Кјаер-Киелини/Бонучи-Мегваер
Дамфрис?-Жоржињо-Педри-Спинацола/Шо
Киеза-Кејн/Шик-Стерлинг
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Најдобар играч: Жоржињо

Тим:
Пикфорд
Спинацола-Кјаер-Киелини-Шо
Жоржињо-Коке-Рајс
Дамсгард-Кејн-Киеза
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Играч на првенството: tricky one ... ваљда Киеза.

Тим:
Донарума
Спинацола - Киелини - Мегваер - Шо
Филипс - Погба - Педри
Киеза - Шик - Олмо

Honourable mentions: Ајмерик Лапорт, Рајс, Жоргињо, Пикфорд, Сомер, Стерлинг (имаше импакт, иако далеку под негови можности), Дан Џејмс, Столе Димитриевски, Џани и Барди (можда субјективно за последниве тројца, ама добро изиграа по мене).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Дај бе напрајте некоја листа да знаеме луѓето од која држава чинат а од која не чинат, не можам да пратам више.
Јас со Македонци работам, олош народ се да знаеш, контра нив бев на првенствово.

Иначе според мене беше пенал она над Стерлинг, сабајле ја видов ситуацијата од повеќе агли, го закачува по нога играчот на Данска и затоа паѓа овој. Ок, не беше некој јак контакт ама имаше основа за пенал. Безвезе се плаче низ нетов.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Јас со Македонци работам, олош народ се да знаеш, контра нив бев на првенствово.

Иначе според мене беше пенал она над Стерлинг, сабајле ја видов ситуацијата од повеќе агли, го закачува по нога играчот на Данска и затоа паѓа овој. Ок, не беше некој јак контакт ама имаше основа за пенал. Безвезе се плаче низ нетов.
i sekoj dopir e penal?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Се мислев во која тема да постирам ама затоа што во видеото се работи и за Италија тука ке го поставам.
Малку историја, на денешен ден 2006 година:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Вака на ладно,чист пенал. Беше оневозможен од двајца по малку, и од двајцата нерегуларно. Во гол шанса и најмал фаул е пенал(дискутабилен). Овде има 2 такви истовремено и иако за гледачиве е безвезе и друг судија ќе го свирнеше. Од друга страна пак ако не беше ова пенал не е гол ни слободниот на Данска кој можеше да биде поништен со чиста совест. Вака си е ок во прилог на вистински фудбал и двете ситуации поминаа. 2 до 3 во финале ќе попијат таљаниве.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Како бе Киеза МВП?

Поголеми шанси и предност според мене има Жоргињо или Стерлинг/Кејн во зависност од победникот.

Секако све зависи и од настапот у финале на било кој. Рецимо Инсиње ако дае гол и Италија освои ништо чудно и тој да биде.

Не верувам за Киеза, и група беше резерва и добиваше шанси на веќе решени утакмици. У нокаут едино се покажа како џокер против Австрија и гол против Шпанија у ремито.

Премалце за МВП.

До душа дај боже да биде Киеза за да му хехкаме на Џони кој МНОГУ РАЗБИРА според сам себе. И никој друг на планетава Земја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom