ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
7.180
Поени од реакции
45.017

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
Скроз нема расизам у Италија :unsure:
има ама овие се прават дека инклузивност е побитно од меритократија.
ако стварно се 1.5 % население во Италија тогаш ретко дека ќе играат во репрезентацијата.
Еве кај нас има 25 % албанци ама ниеден не е репрезентативец во ракомет.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.256
Поени од реакции
41.141
има ама овие се прават дека инклузивност е побитно од меритократија.
ако стварно се 1.5 % население во Италија тогаш ретко дека ќе играат во репрезентацијата.
Еве кај нас има 25 % албанци ама ниеден не е репрезентативец во ракомет.
Може да е така, меѓутоа сметам дека целиов овој артикл е циничен. Поготово реченицата...

За Економист италијанскиот пат кон расизмот почнува уште од најрана возраст кога децата на имигранти се одбиени од младинските екипи на клубовите и од младинската репрезентација само затоа што не се Италијанци.
... е мислам стварно цинично да се земе како несериозна и да се исмева, пошто ова е карактеристика на многу општества и факт во денешницата. Ако се прават дека не е така, само потврдуваат дека е точна теоријата :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.200
@IssaAk абе англичанец еден, па англичаните побрзо преболеа од тебе.
Со секој нареден профил си се по батхрт. Пиј за смирување нешто, штета толку млад да откачиш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom