ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Да бе на душа на Саутгејт е, он требаше да ги пуца пеналите.
Тие двајцата умислените нека учат од Мегваер како се пуца без местење и позирање.
Па на чија е? Ако за финале немаш спремни 20 комбинации на шутери и немаш дадено команда каде и како да се шутира, што кур бараш во тренерски води?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас сум за Шкотска, не знам зошто си ме тагирал? :) Ок општо ги поштовам островскиве сите 5 што се заедно со Австралија и САД ми се симпатични надвор од Европа.
Иначе слаба текма, макар да не паметам некогаш финале на СП/ЕП имало wow нешто 5-6 гола, све се некои 0-2 гола давежи па продужеци па пенали лотарија, освен тоа на СП Франција-Хрватска што беше јако.
Талијани освајат, Англија голем успех со второ место и без пораз, Шпанија трета и тоа е успех пошто смена на генерации, Данска 4-то голем успех имајќи предвид посебно ситуација, 5-8 место Украина ми текнува како успешна репка, разочарувања Франција на прво место а Турција последна 24-та.

Сега њама фудбал таму до Август и Брентфорд-Арсенал мислам отвараат ПЛ, па ќе причекаме :)
Euro 2012 finale spanija ja tepase italija 4-1... ali dobro, izglea prvace si bil togas, ne se sekjavas
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
дно од нација
Не се свесни колку ќотек ќе јадат во Италија на првата шанса, јас би се плашел пособено од навивачите на Лацио. Ќе плачат и ќе платат на дебело за ова сигурно.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Уште во 7 и 45 некаде почна и разговараа за македонската репрезентација, генерално некој политички одговори даваше Милевски, интересно интервју, имаа што да кажат и водителите.
@Anon Ако си снимал случајно, може да го пуштиш
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.897
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Реално, на душа од Саутгејт е загубеното финале.
Реално самото финале им е успех. Преценета репрезентација што освен тоа светско во 1966та никогаш нема да освои злато на репрезантивно ниво. Не е крив Саутгејт , тоа е капацитетот.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Целосно заслужено за Италија, а Англија мислам дека ќе бидат сериозна репрезентација на СП.
Еден од ретките натпревари кој не сакав да заврши.
Општо, топ финале и топ првенство
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.942
Поени од реакции
6.117
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Прочитав негде дека на видеово било тепачка меѓу англиски фанови пред почеток.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Дојдов да се посипам со пепел, но ваму е лудница, ќе оставам за друг пат. :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Канаваро '06
Намали скромност и изгуби се од било што.
Киелини за Канаваро е Гаетано Скиреа, Франко Барези, Џакинто Факети и Алесандро Неста у едно.

ок. Сеа за Киелини, да не испадне дека сум под импресии од финалево. Тоа носле мртво го мразам од дно на душа, онака како фаца и појава би го тепал и убивал у најситни детали и иживувања.
Реалноста е дека лигњавко е доктор по одбрана, и ова секогаш сум го зборел у сите фудбалски дискусии. Може јас да го мразам како појава и како играч на Јуве али како дефанзивец и квалитет по фудбал нема што да се глупирам. Еден од најдобрите дефанзивци у историјата на Италија.
Пак ќе повторам, да не испадне сеа дека освоија и ајде понесен од позитивните коментари па и ја да се надополнам. Ваков коментар го мислам и приватно го кажувам секад.
Јавно би требало да го пишам доколку Јуве освои ЛШ, ама среќа тука е Манчини па ми овозможи да се искажам за Џорџо свињата.

Џиџо слабиот и пред се заменливиот според фк Милан.

Роби слабиот тренер според Урко и дел од фк Интер.

Англија јакитеехеххехехехехехехехе

210184210_346347886846750_3755304166548767481_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom