ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.398
Поени од реакции
21.376
Јас 250 вчера гледавме да одиме 4ца од кај нас демек за дијаспора имало поќе ау мау мавање 250е :icon_lol:
Најверојатно заради холанѓаните се вакви цените и 90 % од капацитетот е распродаден, во категорија 1 одат цените и до 500 евра.:vrtioci: Колега хрват пред 3 год ја гледаше Хрватска во финале на СП за 1200 евра. Иначе ги разгледав сите други утакмици карти позади голот се наоѓаат и за 60 евра за утакмици кои се играат во Холандија.

250 евра нема грешка. Евро било, маде голо. За нокаут фаза да, каде што возбудувањето и адреналинот се на стотка, вака не ми се дава искрено толку пари.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.156
Поени од реакции
13.176
Најверојатно заради холанѓаните се вакви цените и 90 % од капацитетот е распродаден, во категорија 1 одат цените и до 500 евра.:vrtioci: Колега хрват пред 3 год ја гледаше Хрватска во финале на СП за 1200 евра. Иначе ги разгледав сите други утакмици карти позади голот се наоѓаат и за 60 евра за утакмици кои се играат во Холандија.

250 евра нема грешка. Евро било, маде голо. За нокаут фаза да, каде што возбудувањето и адреналинот се на стотка, вака не ми се дава искрено толку пари.
Категорија 3, значи КАТЕГОРИЈА 3

Ами патот од Фленсбург :icon_lol:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.576
Поени од реакции
8.000
Лајв стрим за гледање во странцство.Ама веродостоен ако има таков.. :oeoeoe:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.068
Лајв стрим за гледање во странцство.Ама веродостоен ако има таков.. :oeoeoe:
Аман бе немате ли во странство национални броадкастери за Европското, или ме мава посталгија за нашите експертски коментатори на МТВ.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.817
Поени од реакции
4.081
Аман бе немате ли во странство национални броадкастери за Европското, или ме мава посталгија за нашите експертски коментатори на МТВ.
Во странство сме северни, дома сме си тие коишто сме.
Не е исто цела утакмица да те баат во стил „одлична акција на северните македонци“ или „северномакедонската репрезентација дебитира, бла-бла...“.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.383
Поени од реакции
867
Нека пише ако има некој карта за со Украина.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.072
Поени од реакции
40.493
Значи, утре све што сакам е да си изиграме као што ни доликува, со мерак и со страст, да се даде се од себе. Дури и да не испадне ко што треба, тоа е битно.

Такоџе, од дополнителните фактори се надевам дека конечно ќе добиеме асално и коректно водење на утакмица, на повисоко ниво од досегашните срања што ни се дешавале од нискокласни маалски судии на квалификационите натпревари.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
Денес е денот што го чекавме цел живот... :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:
Автоматски споено мислење:

Вие што сте во Букурешт праќајте ни слики и видеа на нас :D
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.342
Поени од реакции
5.708
Дали ќе тепаат 50-0 или ќе изгубат 0-50 само да не клекнат пред почетен удар.

Да не им ебам се BLM , LGTV и остали западњачки говнарии што немаат допирна точка со нас како нација и култура.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.870
Поени од реакции
44.957
Клекна некој до сега? Не забележав, можеби се вклучувам доцна.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.342
Поени од реакции
5.708
Клекна некој до сега? Не забележав, можеби се вклучувам доцна.
Белгија вчера клекна , Лукаку наш црниот пантер уште тупаница у вис .
Русиве не ги ебат 2 %
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.437
Поени од реакции
4.573
Само што отворив темата за репрезентацијата и гледам затворена, поглуп начин од тоа да им ја посветиш на овие од Исток бујрум, отварам фб имам неколку нивни спортски портали ги читам што комплекси влечат од нас жалниве и веднаш ми доаѓа идеја да направиме петиција веднаш по европското по секоја цена да играме пријателска со нив, ако тие нам вето до дупка, ние нив да им ја наполниме мрежата до врв !

И тоа е многу за искомплексираните, нема што повеќе да ги коментирам(е)!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom