ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.990
Поени од реакции
5.815
Стадионов мислам може да се покрие. Не знам зошто вака го оставиле.
Румунци брате ... :LOL:Економичност
Автоматски споено мислење:

Утре 2-1 губиме ..... Оти прва утакмица
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.550
Поени од реакции
6.208
Да им пуштиме 10 мајстори да го затворат до утре на пладне, м?
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.398
Поени од реакции
21.374
Кај играме против Украина, во Романија или? Најдов карти за со Холандија позади голот 220 евра. Вардар го гледав како станува европски шампион за 150 евра, овие 220 за групна фаза прв меч. o_O
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.899
Поени од реакции
20.463
Кај играме против Украина, во Романија или? Најдов карти за со Холандија позади голот 220 евра. Вардар го гледав како станува европски шампион за 150 евра, овие 220 за групна фаза прв меч. o_O
Споредбава на ЛШ у ракомет и ЕП у фудбал...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.053
Поени од реакции
3.131
Кај играме против Украина, во Романија или? Најдов карти за со Холандија позади голот 220 евра. Вардар го гледав како станува европски шампион за 150 евра, овие 220 за групна фаза прв меч. o_O
Не можеме ние у Холандија освен ако немаш ЕУ пасош или residence permit

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.398
Поени од реакции
21.374
Споредбава на ЛШ у ракомет и ЕП у фудбал...
Пак е прескапо, можда оти играме против домаќинот. Други утакмици шо се играат во Холандија се наоѓаат карти за 70-80 евра.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.488
Поени од реакции
5.748
Не можеме ние у Холандија освен ако немаш ЕУ пасош или residence permit

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Од утре( сретнав таква вест) со тест или вакцинисан мислам дека е дозволено во Германија, а кај Германија таму и Холандија брзо може да смени ограничувањето.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.838
Поени од реакции
12.540
Од утре( сретнав таква вест) со тест или вакцинисан мислам дека е дозволено во Германија, а кај Германија таму и Холандија брзо може да смени ограничувањето.
У Германија уште не смее туристички да се патува.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.488
Поени од реакции
5.748
У Германија уште не смее туристички да се патува.
Може е и патка, ама пресериозна тема е за собирање на кликови така без поткрепа!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.815
Поени од реакции
1.111
У Германија уште не смее туристички да се патува.
Од клиниката Жан Митрев тврдат дека нивните негативни ПЦР тестови се важечки во цела Европа освен Словенија и Хрватска но само преку меѓународните аеродроми.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.838
Поени од реакции
12.540
Укинати се тестови и карантинот за тие што доаѓаат у Германија, ама за тие што имаат пријава на адреса у Германија.
Туристички и патувања без причина уште не се дозволени.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.156
Поени од реакции
13.176
Кај играме против Украина, во Романија или? Најдов карти за со Холандија позади голот 220 евра. Вардар го гледав како станува европски шампион за 150 евра, овие 220 за групна фаза прв меч. o_O
Јас 250 вчера гледавме да одиме 4ца од кај нас демек за дијаспора имало поќе ау мау мавање 250е :icon_lol:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.838
Поени од реакции
12.540
Од клиниката Жан Митрев тврдат дека нивните негативни ПЦР тестови се важечки во цела Европа освен Словенија и Хрватска но само преку меѓународните аеродроми.
Ако ти живееш и работиш у Германија, а си бил на шетња у Македонија кога ќе се вратиш у Германија од сега не ти треба ништо.
А ако сакаш да дојдеш у Германија на шетање без причина уште не смее, ни со негативен тест.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.156
Поени од реакции
13.176
Од клиниката Жан Митрев тврдат дека нивните негативни ПЦР тестови се важечки во цела Европа освен Словенија и Хрватска но само преку меѓународните аеродроми.
Тие се важечки ама не смее за туристи влез сеуште за граѓани од НОН ЕУ земји :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.815
Поени од реакции
1.111
Тие се важечки ама не смее за туристи влез сеуште за граѓани од НОН ЕУ земји :)
Треба да провериш дали важат ПЦР тестовите извадени во Софија бидејки во Хрватска и Словенија може да се влезе туристички само со негативен ПЦР тест изваден од членка на ЕУ или шенген зона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom