ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.861
Поени од реакции
34.903
Јас 250 вчера гледавме да одиме 4ца од кај нас демек за дијаспора имало поќе ау мау мавање 250е :icon_lol:
Најверојатно заради холанѓаните се вакви цените и 90 % од капацитетот е распродаден, во категорија 1 одат цените и до 500 евра.:vrtioci: Колега хрват пред 3 год ја гледаше Хрватска во финале на СП за 1200 евра. Иначе ги разгледав сите други утакмици карти позади голот се наоѓаат и за 60 евра за утакмици кои се играат во Холандија.

250 евра нема грешка. Евро било, маде голо. За нокаут фаза да, каде што возбудувањето и адреналинот се на стотка, вака не ми се дава искрено толку пари.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Најверојатно заради холанѓаните се вакви цените и 90 % од капацитетот е распродаден, во категорија 1 одат цените и до 500 евра.:vrtioci: Колега хрват пред 3 год ја гледаше Хрватска во финале на СП за 1200 евра. Иначе ги разгледав сите други утакмици карти позади голот се наоѓаат и за 60 евра за утакмици кои се играат во Холандија.

250 евра нема грешка. Евро било, маде голо. За нокаут фаза да, каде што возбудувањето и адреналинот се на стотка, вака не ми се дава искрено толку пари.
Категорија 3, значи КАТЕГОРИЈА 3

Ами патот од Фленсбург :icon_lol:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Лајв стрим за гледање во странцство.Ама веродостоен ако има таков.. :oeoeoe:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Лајв стрим за гледање во странцство.Ама веродостоен ако има таков.. :oeoeoe:
Аман бе немате ли во странство национални броадкастери за Европското, или ме мава посталгија за нашите експертски коментатори на МТВ.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.921
Поени од реакции
4.366
Аман бе немате ли во странство национални броадкастери за Европското, или ме мава посталгија за нашите експертски коментатори на МТВ.
Во странство сме северни, дома сме си тие коишто сме.
Не е исто цела утакмица да те баат во стил „одлична акција на северните македонци“ или „северномакедонската репрезентација дебитира, бла-бла...“.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Нека пише ако има некој карта за со Украина.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Значи, утре све што сакам е да си изиграме као што ни доликува, со мерак и со страст, да се даде се од себе. Дури и да не испадне ко што треба, тоа е битно.

Такоџе, од дополнителните фактори се надевам дека конечно ќе добиеме асално и коректно водење на утакмица, на повисоко ниво од досегашните срања што ни се дешавале од нискокласни маалски судии на квалификационите натпревари.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Денес е денот што го чекавме цел живот... :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:
Автоматски споено мислење:

Вие што сте во Букурешт праќајте ни слики и видеа на нас :D
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Дали ќе тепаат 50-0 или ќе изгубат 0-50 само да не клекнат пред почетен удар.

Да не им ебам се BLM , LGTV и остали западњачки говнарии што немаат допирна точка со нас како нација и култура.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.312
Поени од реакции
57.757
Клекна некој до сега? Не забележав, можеби се вклучувам доцна.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Клекна некој до сега? Не забележав, можеби се вклучувам доцна.
Белгија вчера клекна , Лукаку наш црниот пантер уште тупаница у вис .
Русиве не ги ебат 2 %
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.749
Само што отворив темата за репрезентацијата и гледам затворена, поглуп начин од тоа да им ја посветиш на овие од Исток бујрум, отварам фб имам неколку нивни спортски портали ги читам што комплекси влечат од нас жалниве и веднаш ми доаѓа идеја да направиме петиција веднаш по европското по секоја цена да играме пријателска со нив, ако тие нам вето до дупка, ние нив да им ја наполниме мрежата до врв !

И тоа е многу за искомплексираните, нема што повеќе да ги коментирам(е)!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom