ЕП 2016-Група А (Франција, Полска, МАКЕДОНИЈА, Србија)

Ќе КЛАВАМЕ ГОЛОЈ и ќе поминуваме група or what?


  • Вкупно гласачи
    86
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
некој да се потруди да најде снимка од мечот со словенците. ако има секако
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Јуркевиќ дефинтивно аут...:zloo:
Браќата Јурецки со ситни повреди,ама најверојатно ќе играат,посебно Михал....
Се ми се чини дека ќе ги шокираме Пољаците....:sneaky:
Не знам зошто,ама некако убеден сум дека ќе имаме егал меч до крај со Пољаците,и ќе ги чукниме со гол на Кире од пенал на 10 секунди до кра,или ќе изгубиме на сличен начин,како и да типувам на резултатска нишалкај шо би рекле Југо и Зоранче..:icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Фаворитите секогаш влегуваат споро во првите утакмици. Мислам дека токму така ќе започнати трите најголеми фаворити првенствово (Франција, Данска и Хрватска). Е сеа и ние сме биле тромави на почетокот, но мислам дека имаме реални шанси да се држиме во егал со животињиве и ако не послужи среќата (а под тоа подразбирам Омејер да нема ден, а Борко да има) зашо да не им скинеме и бод.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Фаворитите секогаш влегуваат споро во првите утакмици. Мислам дека токму така ќе започнати трите најголеми фаворити првенствово (Франција, Данска и Хрватска). Е сеа и ние сме биле тромави на почетокот, но мислам дека имаме реални шанси да се држиме во егал со животињиве и ако не послужи среќата (а под тоа подразбирам Омејер да нема ден, а Борко да има) зашо да не им скинеме и бод.
Кроација никад не започнувала тромаво на првенството, тие у старт ќе се испукаат, за на крај го попијат јако, ма да не мислам дека тие се една од трите фаворити на првенството.
Франција калкулирала отсекогаш, е сеа во Србија беа ептен мизерни, ама за тоа на ОИ надокнадија.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.315
Поени од реакции
6.552
Кроација никад не започнувала тромаво на првенството, тие у старт ќе се испукаат, за на крај го попијат јако, ма да не мислам дека тие се една од трите фаворити на првенството.
Франција калкулирала отсекогаш, е сеа во Србија беа ептен мизерни, ама за тоа на ОИ надокнадија.
Така некако. Хрватите секогаш се испукуват во групната фаза и делуваат како фаворити за титула за во втората фаза и во елиминациските натпревари да крахираат. Французите се целосно обратни. Во првата фаза, особено на првите натпревари скоро секогаш калкулираат и играат слабо ама затоа се во топ форма кога ќе дојдат елиминациските натпревари - тогаш кога треба. Онеста е експерт за темпирање форма.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.049
Поени од реакции
7.776
Најлошо за нас би било тесен пораз од Франција, ем да се убијат се да вложат ем со куро в раце. И јас мислам дека шансата ни е со Франција, Полска не ни дава бодој не знам шо да напрајме, можам да замислам во која верзија ќе се појави Јурецки пред 10к+ публика. И на крајот жалосно ќе биди да изиграме нешто на овие две утакмици ако не ја тепаме Србија, едноставно мора да се добие.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.180
Поени од реакции
5.353
Затоа стручниот штаб треба да направи проценка со кого како да изиграме за да имаме најдобра форма против србите и за у 1/8 дај Боже да изиграме солидно :D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.315
Поени од реакции
6.552
Затоа стручниот штаб треба да направи проценка со кого како да изиграме за да имаме најдобра форма против србите и за у 1/8 дај Боже да изиграме солидно :D
Нема осминафинале, има вкрстување со Б група и формирање на нова група.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.180
Поени од реакции
5.353
Нема осминафинале, има вкрстување со Б група и формирање на нова група.
Зарем не воведоа нокаут систем ? Ако не сум ги измешал поимите хаха

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.315
Поени од реакции
6.552
Зарем не воведоа нокаут систем ? Ако не сум ги измешал поимите хаха

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
Нокаут систем има само на светските пренства. На европските си е вака подолго време...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom