Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

T

theTinule

Гостин
:tapp::tapp::tapp: Абе брат ти е од семејството.
И тоа не е лезбејство или незнам шо туку ИНЦЕСТ!!!:tapp::tapp::tapp:
ХАХА! Па тоа кажувам и јас. Немам никаков сексуален нагон кон брат ми, никогаш нема ни да имам, а никогаш не сум ни имала.
Тоа не е инцест. Јас го сакам брат ми, ама немам сексуални нагони кон него!
И реков дека другар ми го сакам исто како што го сакам и брат ми. Не чуствувам никаков сексуален нагон кон него! И добро ти рече Долрокс. Прво прочитај што сум кажала.

Он: Има и постои другарство меѓу машко и женско.

Јас имам другар со кој сум многу блиска. Лани ова време секој ден бевме заедно. Сега, можеби не се гледаме толку често, ама кога ќе се видиме, сме неразделни. Кога ќе го видам веднаш го гушкам и го бакнувам. Мене ниту еднаш не ми се случило да треба да го прикријам сексуалниот нагон, затоа што не ни постоел.


A oд каде знаеш дека и тој се чувствува така и дека нема сексуални желби кон тебе, јас не верувам во другарство помеѓу машко и женско без да се појави кај едниот сексуална привлечност...освен ако не е хомосексуалец.
Да, точно е тоа дека не го знам. Можеби сум сигурна дека нема бидејќи имаше и уште една другарка со нас, таа му изјави љубов на поинаков начин отколку другарски и и се налути.
 
Член од
31 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Јас не верувам во искрено другарство меѓу машко и женско.
Како може некој да ти биде другар и кога ќе се завртиш да те гледа во задникот (со извинение)?
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Според мене не постои вистинско другарство меѓу машко и женско. Но како што во секое и едно нешто има исклучоци, па сигурно има и во тоа.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Јас не верувам во искрено другарство меѓу машко и женско.
Како може некој да ти биде другар и кога ќе се завртиш да те гледа во задникот (со извинение)?
Доколку ти тоа го сваќаш како да те мерка во тој случај не ти е другар, или барем тој не те гледа какод другарка. А тоа што во случајов те гледа во задникот немора да значи дека те замислува како девојка или слично.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Машкото ако е од бандата на Аут бој или женското ако не е eligible за тие работи.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Јас не верувам во искрено другарство меѓу машко и женско.
Како може некој да ти биде другар и кога ќе се завртиш да те гледа во задникот (со извинение)?
тие меркања се чисто информативни, нема љубов во тој поглед :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
ВИстината е во сексот,а пријателството е просто илузија.
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
62
Поени од реакции
4
Не верувам дека постои...не дека немам другари...ама секогаш поинаку гледаш на нив...кога и да е нешто ќе се случи
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Кога не те сака за партнер, биди и другар.
Ќе и дојде момент на слабост кој ќе го искористиш.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Тргнувајќи од себе има, има девојки кои ги сметам за мн добри другарки а со кои никогаш ништо не би направил:)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Постои.Барем според мене.Имам најдобар другар од одделението,8 години сме заедно го сакам како роден брат и воопшто не ме привлекува a верувам ни јас него :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom