Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
29 јануари 2010
Мислења
21
Поени од реакции
1
Јас имам другар со кој сум многу блиска. Лани ова време секој ден бевме заедно. Сега, можеби не се гледаме толку често, ама кога ќе се видиме, сме неразделни. Кога ќе го видам веднаш го гушкам и го бакнувам. Мене ниту еднаш не ми се случило да треба да го прикријам сексуалниот нагон, затоа што не ни постоел. Никогаш не ми се случило тоа дете да ме привлече сексуално. Го гледам како брат, исто како што го гледам и мојов дома. И со брат ми се гушкам.
Сега ти ми кажуваш дека не можам да го сакам и брат ми(машко), а да не ми се појави сексуален нагон кон него?? Какви глупости...
И не сум „дволичен лицемер, не сум лажго, а не сум ни лезбејка“.
Потврдувам дека постои искрено другарство помеѓу машко и женско.

:tapp::tapp::tapp: Абе брат ти е од семејството.
И тоа не е лезбејство или незнам шо туку ИНЦЕСТ!!!:tapp::tapp::tapp:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
11.955
Јас имам другар со кој сум многу блиска. Лани ова време секој ден бевме заедно. Сега, можеби не се гледаме толку често, ама кога ќе се видиме, сме неразделни. Кога ќе го видам веднаш го гушкам и го бакнувам. Мене ниту еднаш не ми се случило да треба да го прикријам сексуалниот нагон, затоа што не ни постоел.


A oд каде знаеш дека и тој се чувствува така и дека нема сексуални желби кон тебе, јас не верувам во другарство помеѓу машко и женско без да се појави кај едниот сексуална привлечност...освен ако не е хомосексуалец.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.718
A oд каде знаеш дека и тој се чувствува така и дека нема сексуални желби кон тебе, јас не верувам во другарство помеѓу машко и женско без да се појави кај едниот сексуална привлечност...освен ако не е хомосексуалец.
Не ти личи на годините со ефтиниве генерализирања.
Јас имам другарка и немам сексуални желби кон неа.

Хомосексуалец сум? Мањебитно што имам женска. Cover ми е така?
Извини што после кога ќе ме изгушка и избацува ДРУГАРСКИ дома не го мавам 2 пати континуирано и скокам низ собата како жаба во блендер.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Не ти личи на годините со ефтиниве генерализирања.
Јас имам другарка и немам сексуални желби кон неа.

Хомосексуалец сум? Мањебитно што имам женска. Cover ми е така?
Извини што после кога ќе ме изгушка и избацува ДРУГАРСКИ дома не го мавам 2 пати континуирано и скокам низ собата како жаба во блендер.
Зависи колку е привлечна другарка ти, може затоа не ти се дига на неа. BTW освен ако не се работи за некоја роднина, богами ми се дига на секоја јака женска.:toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не ти личи на годините со ефтиниве генерализирања.
Јас имам другарка и немам сексуални желби кон неа.

Хомосексуалец сум? Мањебитно што имам женска. Cover ми е така?
Извини што после кога ќе ме изгушка и избацува ДРУГАРСКИ дома не го мавам 2 пати континуирано и скокам низ собата како жаба во блендер.
Амааааааааааааааааааааааааа брааааааааааааааат, она мора да е грда.

Сериозно, природно е меѓу машко и женско да се појавува привлечност, на тоа асоцираше магнус. Нормално дека постои другарство, а со самото тоа другарство постои и зголемен ризик за повеќе да те привлекува некој.
Се друго зависи од самиот човек, така да генерализирањето прекинува тука. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.718
Зависи колку е привлечна другарка ти, може затоа не ти се дига на неа. BTW освен ако не се работи за некоја роднина, богами ми се дига на секоја јака женска.:toe:
Амааааааааааааааааааааааааа брааааааааааааааат, она мора да е грда.

Сериозно, природно е меѓу машко и женско да се појавува привлечност, на тоа асоцираше магнус. Нормално дека постои другарство, а со самото тоа другарство постои и зголемен ризик за повеќе да те привлекува некој.
Се друго зависи од самиот човек, така да генерализирањето прекинува тука. :)
Слики исклучиво по приватен пат, не се за пошироката јавност.
И разграничувајте поими, пријателка или другарка.
Другарка, преку 5 метра од мене живее, ја знам од кога постојам.

Иначе девојчето е убаво.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Слики исклучиво по приватен пат, не се за пошироката јавност.
И разграничувајте поими, пријателка или другарка.
Другарка, преку 5 метра од мене живее, ја знам од кога постојам.

Иначе девојчето е убаво.
Значи сепак свесен си дека е убава и привлечна но мислиш дека треба да ја сакаш само како другарка бидејќи цел живот сте комшии и се знаете од мали нозе. А за пријателка, не постои такво нешто барем за мене, не постои и другарка но ајде во твојот случај тоа е исклучок и може да се каже дека е другарска љубов.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
11.955
Не ти личи на годините со ефтиниве генерализирања.
Јас имам другарка и немам сексуални желби кон неа.

Хомосексуалец сум? Мањебитно што имам женска. Cover ми е така?
Извини што после кога ќе ме изгушка и избацува ДРУГАРСКИ дома не го мавам 2 пати континуирано и скокам низ собата како жаба во блендер.
Aeeeee абе мислам дека споменав погоре...еве ќе ти кажам и тебе од каде знаеш дека таа нема љубовни, сексуални чувства кон тебе, еве да речеме дека нема, со време ќе се појават верувај им на годините мои што ги спомена, гледам дека по годините го проценуваш човек, се надевам дека бар книгите не ги проценуваш по насловот...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.718
Значи сепак свесен си дека е убава и привлечна но мислиш дека треба да ја сакаш само како другарка бидејќи цел живот сте комшии и се знаете од мали нозе. А за пријателка, не постои такво нешто барем за мене, не постои и другарка но ајде во твојот случај тоа е исклучок и може да се каже дека е другарска љубов.
Нема ништо настрано во забележување убавина. Слободно можам да кажам убаво девојче. Можам да кажам и убава кола но незначи дека алудирам дека сакам да влезам во неа. :))))

Aeeeee абе мислам дека споменав погоре...еве ќе ти кажам и тебе од каде знаеш дека таа нема љубовни, сексуални чувства кон тебе, еве да речеме дека нема, со време ќе се појават верувај им на годините мои што ги спомена, гледам дека по годините го проценуваш човек, се надевам дека бар книгите не ги проценуваш по насловот...
Секоја почит, не мислев ништо лошо. Рака на срце, пак ќе кажам дека не си во право. Ја сведувате ситуацијата на обична дедукција. Личен заклучок на нешто глобално. Според некое лично искуство - генерализирате.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Кај мене, освен два-тројца другари, другото се се сведува на потенцијален кандидат за муватор, дечко ..w/e..
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
имам другарка која е тука за мене од 4то одд... ми помогнала многу во одредени ситуации.. шо се вика ми го сменила текот на животот.. се оддалечивме некое време.. и сеа не збориме нешо нешо нон стоп и криво ми е.. секој на своја страна ама со неа би зборел за све и мн јасно дека нишо не се десилло... коа обновивме контакт по нет одма ми прати солики..ччовече сме се смениле... и одма ми дојде мислата леле колку е разубавена..2-3 дена ми седеше тоа у глава и после помина и тоа е тоа..сексуални нагонуи ни ништо... имам и други друкгарки кои не ми се најблиски и нормално дека сум свесен за нивниот изглед и сексуалност меѓутоа тоа ми останува во главата.. ни на крај памет не ми дошло да искористам нешо...е сеа шо искачаат пријателства одпод чудни околности ДА... ама секако дека постои машкоо-женско пријателство без ссексуални нагони и такодаље.. ама има и напалени еуфорични видри шо едвај чекаат да се најдат на само у романтики и да се залапаат.. све има бе ;)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Нема ништо настрано во забележување убавина. Слободно можам да кажам убаво девојче. Можам да кажам и убава кола но незначи дека алудирам дека сакам да влезам во неа. :))))
:smir::smir::helou:
 
П

Паспарту

Гостин
:tapp::tapp::tapp: Абе брат ти е од семејството.
И тоа не е лезбејство или незнам шо туку ИНЦЕСТ!!!:tapp::tapp::tapp:
1. Прочитај убаво што напиша девојчето
2. Инцест не е сакањето на сопствениот брат/сестра
3. Извинете за офтопикот
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Сметам дека постои..Јас имам еден многу добар другар и никогаш на мене не ми поминале такви мисли низ глава.За него не знам..:pipi::pipi:Ама,супер ни е другарството..:vozbud:
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
heh mi se pogodi temava...imav eden mnogu dobar drugar so koj i do den denes se druzime....porano epten se druzevme ali eden den mi prizna deka me saka-->me sokira deka voopsto ne ocekuvav...jas najiskreno mu kazav deka ne go svigam,deka ne mozam da mu vozvratam i da ostaneme drugari kako porano-->toj prifati,mu padna mnogu krivo sto go odbiv,no sto da pravam,spored mene najdobro e da bideme iskreni,no toj mislam deka do den denes uste me saka...nvm toa,jas se zaljubiv(i uste sum zaljubena)vo eden negov drugar:P...znaci porano voopsto ne go primetuvav a sega ne mozam da smislam den bez da go vidam(iako ne go gledam sekoj den)...zivot jbg...on ne znae deka go sakam i jas bi ostavila se kako sto e bidejki ne sakam da si go rasipam dobroto prijatelstvo so nego...znaci on mi e najdobar friend i slobodno mozam da kazam deka e podobar od zesnkite ali nekako tesko mi e sto sum zaljubena vo nego...nezz zsh?:toe:ali ok toa e toa....sepak neznam bas dali e mozno masko i zensko mnogu da se druzat a edniot da ne se zaljubi vo drugiot....sea mozebi e mozno neznam,jas kazuvam od moja gledna tocka bidejki momentalno ova mi se slucuva...i stvarno e mnogu mnogu tesko koga si zaljuben vo najdobriot drugar,go gledas skoro sekoj den so tebe,zborite,sakas da mu kazes deka go sakas a nesto te sprecuva...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom