Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

A

Antigona

Гостин
Другарска љубов ??? Ма дајјјјјјјјјјјјјј молим те, нема шанси.

Убаво си пеат во песнава па може на излегување баш да се занесат другарски

Cause its Saturday , ain't nobody hesitate :pipi:

everybody wants to play :music3:

I like to move it move it ....:locked:

I like to DO IT DO IT :sekss:

 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Има секако дека има.
Девојки ако сакате да имате вистински другар контактирајте ме преку ПП.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.370
Поени од реакции
4.898
Има зошто да не. Се е до личноста. Мене баш ми е убаво кога сум со мојата најдобра другарка, а не ме привлекува (не дека е грда, баш е слатка) но како што реков се е до личноста. Ако имаш и малце сомнежи дека таа би ти се допаднала или ти неа тогаш другарството никогаш нема да успее и само ќе изгубиш некоја личност која многу ти значела. Се разбира дека некогаш треба да бидеш на дистанца од неа пошо можи да се заебат работите, не е исто другарството ко со некој од истиот пол, но верувам во другарство меѓу машко и женско, пошто кај мене тоа е факт..и како што реков треба да имаш цврст и решителен карактер доколку сакаш такво другарство да успее и ќе успее доколку веруваш во него..
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Секако дека може другарство... но ако е премногу блиску личноста до тебе (физички), за некој период ќе падне бесен секс. Осеќам по мене.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Само ако машкото е геј а типката лезбејка,за друг случај не знам баш.
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Има зошто да не. Се е до личноста. Мене баш ми е убаво кога сум со мојата најдобра другарка, а не ме привлекува (не дека е грда, баш е слатка) но како што реков се е до личноста. Ако имаш и малце сомнежи дека таа би ти се допаднала или ти неа тогаш другарството никогаш нема да успее и само ќе изгубиш некоја личност која многу ти значела. Се разбира дека некогаш треба да бидеш на дистанца од неа пошо можи да се заебат работите, не е исто другарството ко со некој од истиот пол, но верувам во другарство меѓу машко и женско, пошто кај мене тоа е факт..и како што реков треба да имаш цврст и решителен карактер доколку сакаш такво другарство да успее и ќе успее доколку веруваш во него..
Како прво, таа никогаш нема да ти каже дека ја привлекуваш.
Како второ, какво е тоа другарство кога го држиш другарот на дистанца?
И како трето, дали вашето другарство е со ист интензитет кога и двајцата имате партнери?

Секако дека може другарство... но ако е премногу блиску личноста до тебе (физички), за некој период ќе падне бесен секс. Осеќам по мене.
Јас ни во еден момент не сум помислил да имам бесен секс со мојот другар!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Има како нема другарска љубов измеѓу машко и женско во случаевите кога:
1. М/Ж се апла ружни
2. Ако машкото е геј
3. Ако некој од нив е срамежлив па нема муда да се пушти

Конклужн ретки се таквите другарства дури да не постојат само во горе споменатите примери се изводливи. Премногу сме егоисти за да оставиме нешто така добро и слатко остане не пробано :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.370
Поени од реакции
4.898
Како прво, таа никогаш нема да ти каже дека ја привлекуваш.
Како второ, какво е тоа другарство кога го држиш другарот на дистанца?
И како трето, дали вашето другарство е со ист интензитет кога и двајцата имате партнери?
1. Па добро не си малоумен да не приметиш дека поинаку те гледа, сигурно ќе забележиш дека и се допаѓаш..
2. Погрешно формулирано од моја страна,се извинувам..
3. Да.
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
1. Па добро не си малоумен да не приметиш дека поинаку те гледа, сигурно ќе забележиш дека и се допаѓаш..
2. Погрешно формулирано од моја страна,се извинувам..
3. Да.
Дали си свесен дека доколку женска не сака да знаеш дека и се допаѓаш, нема никогаш да дознаеш.
А за одговорот под 3, ви посакувам долго пријателство и животни партнери полни со разбирање и без љубомора.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Од мое лично искуство нема другарство меѓу машко и женско, имав другар од средно си бевме многу блиски и еве сега накај 3 години сме во врска :).... Стално паѓаме на муабет со другарка ми за оваа тема она беше убедена дека не постои додека не се лудо не се заљуби во најдобриот другар :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Од мое лично искуство нема другарство меѓу машко и женско, имав другар од средно си бевме многу блиски и еве сега накај 3 години сме во врска :).... Стално паѓаме на муабет со другарка ми за оваа тема она беше убедена дека не постои додека не се лудо не се заљуби во најдобриот другар :)
Ако те разберах нешто....
Онтопик:Читајте погорно мислење :)
 
S

StormRage

Гостин
Ниту јас, но затоа за со другарка ми дури и во овој момент мислам!
и ја би другарката... ама нечинело другарка ми е :pos2: (уствари та не сакат :) ) заеби ова со другари и другарки е чудна работа... таман ко ќе видиш дека ти се свиѓат ти била другарка нз шо и нишо стап на крај џабе...
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.852
Поени од реакции
12.335
Има како нема другарска љубов измеѓу машко и женско во случаевите кога:
1. М/Ж се апла ружни
2. Ако машкото е геј
3. Ако некој од нив е срамежлив па нема муда да се пушти

Конклужн ретки се таквите другарства дури да не постојат само во горе споменатите примери се изводливи. Премногу сме егоисти за да оставиме нешто така добро и слатко остане не пробано :)
Поштовам поштовам...искрено јебига...ај остаснатите не глумете ногу ногу морал. Ако сте налетале на грди или на гејој ќе се вадите на пријатељство...
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
И јас имам другарка женско ама не би ми сметало да ја уништам од :sekss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom