Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
имам друг проблем,немам другарки бидејки сите ги имам мувано то ест ги гледам ко потенцијални ебачици,неможам да имам другарка,кога тогаш ке сакам да и го ставам.така да одговорот на прашањето ми е нема другарство помеѓу машко и женско.само прашање на време е кога ке проба некој и или ке биде нешто или потоа нема веке да се дружат.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ова е дефинитивно едно од најглупите полемики и најчесто се создава семантичко недоразбирање во толкувањето на прашањето.

Имено, другарство меѓу машко и женско нормално дека може да има, но то захтева компромис т.е. прикривање на природниот сексуален нагон. При нормална сексуална ориентација прашање на време и степен на очај (запеченост) е кога ќе се појави сексуален нагон.

Другарство можи да има само со успешно прикривање на сексуалниот нагон. А оној шо пробва да ве убеди дека можно е да не постои сексуален нагон е ништо повеќе од дволичен лицемер и лажго или евентуално педер.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Искрено, некој ептен hot другар не би можела да имам:)
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
Во почетокот да ќе има....ама потоа тоа ќе биде многу тешко
Ќе почнат да се појавуваат привлечности,некој сексуален нагон(како што кажа некој член погоре).Тоа ќе биде многу тешко за држење во себе...така да еден ден ќе испадне на виделина.И потоа или врска или прекин на пријателство:toe:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
607
Ова е дефинитивно едно од најглупите полемики и најчесто се создава семантичко недоразбирање во толкувањето на прашањето.

Имено, другарство меѓу машко и женско нормално дека може да има, но то захтева компромис т.е. прикривање на природниот сексуален нагон. При нормална сексуална ориентација прашање на време и степен на очај (запеченост) е кога ќе се појави сексуален нагон.

Другарство можи да има само со успешно прикривање на сексуалниот нагон. А оној шо пробва да ве убеди дека можно е да не постои сексуален нагон е ништо повеќе од дволичен лицемер и лажго или евентуално педер.
Потпишувам.Ете пред некое време со една моја многу добра другарка не ги исконторлирав мојот нагон и се смувавме :pos2: то е јбг...му реков да не кажва на никој и то е са :smir:
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Постои,али таа врска или ќе се задржи за што треба и двајцата да се залагаат многу.Втората опција е ова другарство да прерасне во нешто повеќе,што помеѓу нас е познато под името врска.А пак третата опција е да се раскараат и секој да си иде по свој пат.Поентата на мојов муабет е дека секогаш или кај едниот или кај другиот ќе се појават симпатии кон другиот.Тоа е мојот став,кон оваа тема.
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Секако дека постои. Ќе постои се додека се држиш на дистанца.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Интересна тема ауу...епа јас во осмо имав другар со кој бевме неразделни, го сакав и уште го сакам како роден брат...ама дечкицата после ми кажа дека ме сака на друг начин. Сега сме уште во контакт ама не е исто јбг, ни се скрши филмот. Од друга страна пак, еве сега што имам другари и тие ми се како браќа и сигурна сум дека и тие ме гледаат чисто другарски...така да зависи до самите личности :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе секако дека постои,јес да мене ми се случи да се заљубам во најдобрата другарка и со тек на време се фативме испадна дека и она не била баш рамнодушна.:wink: ама има многу случаи на невозвратена љубов и после тоа се губи и пријателство и се.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
За та работа ќе си најте грда другарка.
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Да ме прашавте пред 6 месеци...ќе се степав за да докажам дека ПОСТОИ другарство меѓу машко и женско...да ме прашате денес - ќе ви се изнасмеам :pos2:.
Пријателство помеѓу машко и женско постои, но има разлика меѓу пријателство и другарство. Кога со некој ќе станеш толку близок, што почнувате да делите сѐ помеѓу себе и да си верувате безрезервно, тоа сакале или не полека преминува во љубов :cheeky2:.
Јас не верував во ова, но ми се случи и на крај заврши лошо, го изгубив и него и другарството и љубовта :nesvest:
Јбг сега си се дружам само со другарки :toe:
 
T

theTinule

Гостин
Ова е дефинитивно едно од најглупите полемики и најчесто се создава семантичко недоразбирање во толкувањето на прашањето.

Имено, другарство меѓу машко и женско нормално дека може да има, но то захтева компромис т.е. прикривање на природниот сексуален нагон. При нормална сексуална ориентација прашање на време и степен на очај (запеченост) е кога ќе се појави сексуален нагон.

Другарство можи да има само со успешно прикривање на сексуалниот нагон. А оној шо пробва да ве убеди дека можно е да не постои сексуален нагон е ништо повеќе од дволичен лицемер и лажго или евентуално педер.
Јас имам другар со кој сум многу блиска. Лани ова време секој ден бевме заедно. Сега, можеби не се гледаме толку често, ама кога ќе се видиме, сме неразделни. Кога ќе го видам веднаш го гушкам и го бакнувам. Мене ниту еднаш не ми се случило да треба да го прикријам сексуалниот нагон, затоа што не ни постоел. Никогаш не ми се случило тоа дете да ме привлече сексуално. Го гледам како брат, исто како што го гледам и мојов дома. И со брат ми се гушкам.
Сега ти ми кажуваш дека не можам да го сакам и брат ми(машко), а да не ми се појави сексуален нагон кон него?? Какви глупости...
И не сум „дволичен лицемер, не сум лажго, а не сум ни лезбејка“.
Потврдувам дека постои искрено другарство помеѓу машко и женско.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Има има

За да одговорам на оваа тема треба да се навратам неколку години наназад (може и повеќе) ... кога бевме помлади (20-ти) ... студиравме ... баравме работа и бевме слободни (без сериозни врски)

Тогаш, бевме големо друштво на женски и машки - кој од населба, средно, факултет, од град ... во тоа мешање настануваа и другарства со момчиња...

Јас не сум имала другар - дечко (освен во средно еден врсник комшија - но тогаш не се ни бакнувавме па тоа не го сметам)

Сум имала другари, за кои ми велеле дека им се допаѓам, но јас никогаш не сум го дознала тоа лично од другарите ... значи незнам колку да верувам на туѓите зборови ... и еве ако треба да се каже бројка ќе речам СИТЕ ... тоа значи мммм ..... околу 5-мина ... со толку мажи сум била другарка и сметам дека на сите сум им се допаѓала...

Јас, за среќа или за жал...тоа времето ќе покаже...не сум била заљубена во ниту еден од нив ... сега со никој од нив не сум во некојси контакт ... сите се среќно заљубени ... и им посакувам такви и да останат

Позз:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom