Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Mnogu cesta tema na razgovor pa otprilika jasno e dali ima ili ne ama sepak da ne ja izostavime i tuka ... :)
Znaci dali imate drugar-ka, lice od sprotivniot pol prema kogo osekate ama bas cista drugarska ljubov i zasto ne? Ups pardon, mislev ako imate kolku se takvi :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Bas toa mi bese muabetot, bez tie misli :wink: Neznam kolku e drugarski da i mislis sto bi i pravel :lol:
Jas imam nekolku drugarcinja 3-4 na koi ne im mislam nisto ... se nadevam i od nivna strana deka e taka, deka najcesto sum se lazela pa posle normalno ide razocaruvanje ova ona ... Inace poveke si gi cenam tie nekolku maski drugari odkolku poveketo zenski ... spored mene barem sekogas mnogu poveke se razbiram poveke so niv ... kaj site li taka funkcionira toa ili mene taka mi se padnalo? :lol: :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
pojke imam drugari otkolku drugarki.....strom mi e eden od niv jes da sakam da go plsenam nekogash :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе нема потреба од разочарување како што велиш ти. Едноставно може да се примети и кај другиот дали постои истата желба. Ако си "ербап" ке "пуштиш вода", ќе опипаш, лесно се приметува тоа. Доколку интуицијата ти вели "Не", тогаш не се ни осмелувај да пробаш воопшто. Тогаш може да дојде до разочарување.
Инаку, во право си за тоа дека машко женски другарства подобро функционираат. Само пак ме мачи една дилема тука. Дали е тоа можеби така поради скриени симпатии кон другарот/другарката?
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
vo sekoja vrska....bez razlika kakva bitna e iskrenosta i da se ima kompromis....i normalno da si nacisto so custvata...da znajs so sakas od taa osoba
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Збориме за другарска љубов Рејџи, конкретизирај малку :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
E pa tuka e taa fintata ... dali od simpatii kon drugarot - drugarkata se druzis, ili pa poradi dobro druzenje si idaat simpatiite :) Zavisi od situacija valjda.
A za razocaruvanjeto Misticen ... sekako deka ke se razocaras i ti vo situacija da se druzis so nekogo dolgo vreme, ne primetuvas nisto, se otvaras full i super vi e ... i posle nekoe vreme ti izjavuva ljubov ili simpatii i znaes od start deka e toa kraj na druzbata, i si razocaran ednostavno ... ti e krivo sto nema da e ona sto bilo deka normalno nemoze posle takov muabet :)
A pa ako e za "pleskanje" od kaj znam , moze e dobro na drugarska baza,da vidite koj kakov e, pa idete dalje so druzba :lol: :lol: :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
e bash deka zborvime za drugarstvo megu maz i zena per treba da si iskren so znam ustvari barem za mene e taka....sekogash sum iskena i istoto go ocekuvam i od drugite....znaci ako nekoj mi e drugar i vo odreden moment se desi da ima poinakvi custva za mene sakam da mi kaze....ako mene mi se desi neshto takvi bi kazala...so ubav muabet se se moze :wink: dovolno....ili ushte sakas da mi ti objasnam bejb?:)))))))))))
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Треба ја да си регистрирам еден друг јузер онака, да не знае никој кој е, да си се искажам од душа... :oops:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
mislev deka ne patis od kompleksi be???so se sramis ne mi e jasno kazi si :lol: :lol: :lol: :lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
имам другар:) и со него сум многу поблиска отколку со мојата најдобра другарка.. и спрема него осеќам чиста другарка љубов.. ама некогаш ко ќе зборвиме нешо .. ми идат да му скокнам :lol: ама се воздржвам сепак ми е другар..најдобар:) и за едно скокање :lol: т.е. за еден напад на емоции нема да дозволам да го изгубам за нишо на светот :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
RaGeAnGeL напиша:
mislev deka ne patis od kompleksi be???so se sramis ne mi e jasno kazi si :lol: :lol: :lol: :lol:
Нема врска тоа со комплексите, друго е во прашање.

The`bItCh напиша:
имам другар:) и со него сум многу поблиска отколку со мојата најдобра другарка.. и спрема него осеќам чиста другарка љубов.. ама некогаш ко ќе зборвиме нешо .. ми идат да му скокнам :lol: ама се воздржвам сепак ми е другар..најдобар:) и за едно скокање :lol: т.е. за еден напад на емоции нема да дозволам да го изгубам за нишо на светот :wink:
Зашто мислиш дека би го изгубила ако си скокнете? Јас тврдам дека не мора да биде така.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
искрени сме коа сакам да му скокнам му кажвам и почвиме нешо муабети за то:)
а бе зборвиме за се.. за него за мене.. за нас :oops:
еднашка сакавме ... ама двајцата видовме дек не морат:)
мојме ама немат потреба.. прајме да речам работи шо други .. другари не ги прает:)))
и мислам дека Ок е вака како шо е досега:)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Има другарска љубов нормално ... но понекогаш и мене ми проаѓаат луди мисли низ глава додека сум со другарките .... на пример имам една другарка со која сум близок - не многу, но доволно ... си кажуваме доста работи еден за друг, знаеме доста еден за друг ... јас не сакам ништо да имам со неа (мислам на фрска или пак на мување), али едноставно понекогаш ми доаѓа да ја пољубам ... онака само да ја пољубам и ништо друго ... не знам зашто, не можам да си опшиам, али јаче е од мене ... ке видиме до кога ќе издржам :oops:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom