Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Prviot red ti e ok,a vtoriot i nadalje vrska ti nemaat Ептен смешно! Normalno deka ima vrska ako se poguskate pod kebence, toj del ne spaga pod poimot drugarstvo, osven ako imas ti tvoja posebna definicija za istoto Ептен смешно! Јазиче
Па, по се изгледа дека еден од нас има. И тоа воопшто не е лошо.
Но баш другарството помеѓу машко и женско, е една од работите кои не можеш да ги ставиш под некаква дефиниција.

Греота е ако постои сексуална привлечност, двајцата сте согласни, чинот не повредува никој друг, да не се искористат можностите. Што знаеш, можеби баш другарот/ка, ќе ти стане и нешто повеќе во иднина. Но нема начин да знаеш колку сте сексуално компатибилни, ако не пробате.
И згора на се, кого знаеш повеќе од пријателите? Подобро ли е да се сексаш со некој туѓинец? Можеби, понекогаш, интересно е и возбудливо, но никако не треба да се отфрли можноста за убаво поминато време со другарките/от, со образложение дека чинот ќе поремети нешто во вашата пријателска врска. :P
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Никола во право си до негде:)))
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Никола напиша:
Нормално е дека е можно другарство помеѓу лица од различен пол.
И што има врска ако се погушкате под кебенце од време на време.
Ќе престанете да бидете другари?
Што се нема да прочитам. :P :P
не нема да престанат да бидат другари. Ќе бидат нешто повеќе од другари. Ќе бидат се.. само другари не. После тоа нивниот однос нарекувај го како сакаш.. за мое сваќање тоа не е другарство. За чисто, искрено, право, јако другарство јас имам други сваќања.

Зборам за релација машко-женско

За она од ист пол.. се знае :D :D :D
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
не нема да престанат да бидат другари. Ќе бидат нешто повеќе од другари. Ќе бидат се.. само другари не. После тоа нивниот однос нарекувај го како сакаш.. за мое сваќање тоа не е другарство. За чисто, искрено, право, јако другарство јас имам други сваќања.
Твој избор, твое право. :)
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Drugarska ljubov pomegju masko i zensko POSTOI! Maskoto moze da se doveri na ZENSKOTO, zatoa sto ZENSKOTO ke go razbere podobro od koe bilo MASKO.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
SpAcE_c0wb0y напиша:
Drugarska ljubov pomegju masko i zensko POSTOI! Maskoto moze da se doveri na ZENSKOTO, zatoa sto ZENSKOTO ke go razbere podobro od koe bilo MASKO.
Epten tocno, no fintata e vo toa kolku taa bliskost nema da se pretvori vo pogolemo simpatiziranje kon drugarot/kata i otom potom vo nesto drugo :lol:
Nekoj imase pisano deka ne e problem od drugarstvo da se premine vo vrska ... se toa e najubavo, ama nemame drugari samo koga sme slobodni da? :P
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
drugarstvo megu mashko i zensko postoi da, megutoa ako se "pogushkaat" pod kebence posle toa ili ke bidat zaedno kako par ili nema da bidat nishto najmalku drugari
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Imam drugarka so kojasto mnogu se sakame ama nikogas ni na kraj pamet ne ni doslo da staneme nesto povekje od drugari. Bas poradi toa veruvam vo idejata deka ima drugarstvo pomegju masko i zensko, koe sto ke ostane samo DRUGARSTVO.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
SpAcE_c0wb0y напиша:
Imam drugarka so kojasto mnogu se sakame ama nikogas ni na kraj pamet ne ni doslo da staneme nesto povekje od drugari. Bas poradi toa veruvam vo idejata deka ima drugarstvo pomegju masko i zensko, koe sto ke ostane samo DRUGARSTVO.
Neznaes koga ke vi dojdat 5-te minuti, toa e rabotata :lol: Se salam, sekako deka imas, i skoro site imame ama nekako sve poretko ... toa bese muabetot :lol: :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
drugarstvo megu mashko i zensko postoi da, megutoa ako se "pogushkaat" pod kebence posle toa ili ke bidat zaedno kako par ili nema da bidat nishto najmalku drugari
Кој ве учел бе на вакви работи?
Како може да нема другарство после секс? Па баш поубаво си се знаете и можете поубаво да се разберете. Дај баталете застерени сфаќања. 8)

Se salam, sekako deka imas, i skoro site imame ama nekako sve poretko ... toa bese muabetot Ептен смешно!
Супер што помалку тоа подобро. Кога сексот ќе престане да биде нешто посебно, луѓето ќе се сконцентрираат повеќе на работа, а не на губење на време со ирелевантни работи од тој тип. :P
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
mene mi se desilo takvo neshto i zatoa od iskustvo zboram .. nemora da znachi deka mojot primer treba da znachi deka na site istoto ke im se sluchi :) jas si kazav lichno za mene i to beshe moe mislenje :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Abe kako zastareni svakanja? Kako moze da si drugar koga ke si se guskate posle toa non stop? A ako ne odgovara guskanjeto, ili koga ke pomine toj filing, mislis nema da se razotidat "drugarite"? Toa i vo vrski se slucuva, pa i vo drugarstva veruvam ... donekade isto e koga "se guskate pod kebence" ... dali ti bil decko/devojka ili drugar/ka ...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Abe kako zastareni svakanja? Kako moze da si drugar koga ke si se guskate posle toa non stop? A ako ne odgovara guskanjeto, ili koga ke pomine toj filing, mislis nema da se razotidat "drugarite"? Toa i vo vrski se slucuva, pa i vo drugarstva veruvam ... donekade isto e koga "se guskate pod kebence" ... dali ti bil decko/devojka ili drugar/ka ..
Е ако де, што има лошо, сте си го продлабочиле другарството. Поубаво така, отколку да ви бидат муабетите инхибирани од неможноста да си се изонадите поради незнам какви несоодветни размислувања.
Јас секоја другарка која ми е привлечна се обидувам да ја заведам, независно дали е со некого или не. Тоа си е природно и убаво.
Ни јас ни таа, не правиме некоја грешка со тоа.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Znaci kako si gi gledas rabotive mh mh mh. Mislam deka ke pocnam da navivam za tebe ... alal da mi ti e! :lol: :P :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom