Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
So drugarka mi se guskame, no vo vistinska smisla na zborot. Samo guskanje bez nisto drugo sto gi pominuva granicite na drugarstvo. I veruvaj, nema da gi ima tie 5 minuti zatoa sto nie ke ostaneme najdobri drugari i ke prodolzime da se sakame, no nikogas nema da ja premineme granicata na drugarstvo.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
SpAcE_c0wb0y напиша:
So drugarka mi se guskame, no vo vistinska smisla na zborot. Samo guskanje bez nisto drugo sto gi pominuva granicite na drugarstvo. I veruvaj, nema da gi ima tie 5 minuti zatoa sto nie ke ostaneme najdobri drugari i ke prodolzime da se sakame, no nikogas nema da ja premineme granicata na drugarstvo.
Ako ne se lazam ti imase 15 godini da? Dete...znaes kolku leb treba da jades, za da gi uvidis rabotite kakvi sto se? Ne ti se pravam nesto ... nego ke uvidis kakvi se rabotite koga ke pocnes poinaku da razmisluvas za nekoja godina :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Ne znam sto da odgovoram na ova, ama ako nekogas gi sogledam rabotite kako sto ti velis deka se, togas ke probam da te najdam nekade na internetov i da ti kazam deka imase pravo. :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Sekako deka imas vreme, ne brzaj ti ke si dojde samo, sega uzivaj si kako sto ti e :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
i so odlucivme ....ima ili nema?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
I ovde e valjda cast i cest na isklucoci :lol: :lol: :lol: :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Pod "drugarska ljubov" jas barem podrazbiram da sakas nekogo neograniceno mnogu, da mozes da mu se obratis i za dobro i za loso, da si siguren deka nema nikogas da te izneveri, da mozes da go gusnes, baknes (vo obraz sekako) i se toa da ne e so nikakvi zadni nameri od dvete strani (zadnite nameri znaete veke sto se :lol: ) ... toa bi bilo se valjda :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
divine напиша:
Pod "drugarska ljubov" jas barem podrazbiram da sakas nekogo neograniceno mnogu, da mozes da mu se obratis i za dobro i za loso, da si siguren deka nema nikogas da te izneveri, da mozes da go gusnes, baknes (vo obraz sekako) i se toa da ne e so nikakvi zadni nameri od dvete strani (zadnite nameri znaete veke sto se :lol: ) ... toa bi bilo se valjda :wink:
Задни намери ајдеееееееееееееееее ... уште малце ќе прочитам дека желбата за секс со некоја личност што ти е драга е криминално дело :lol:
Јас би го дополнил делот каде што викаш:

divine напиша:
...podrazbiram da sakas nekogo neograniceno mnogu, da mozes da mu se obratis i za dobro i za loso, da si siguren deka nema nikogas da te izneveri, da mozes da go gusnes, baknes...
со да можеш да го гушнеш и бакнеш посочно кога ти е тешко тебе (а и на 2цата), кога ќе ве фати криза да си се .... тоа е другарство :P :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
divine напиша:
Pod "drugarska ljubov" jas barem podrazbiram da sakas nekogo neograniceno mnogu, da mozes da mu se obratis i za dobro i za loso, da si siguren deka nema nikogas da te izneveri, da mozes da go gusnes, baknes (vo obraz sekako) i se toa da ne e so nikakvi zadni nameri od dvete strani (zadnite nameri znaete veke sto se :lol: ) ... toa bi bilo se valjda :wink:
Tocno. Poradi toa ja poddrzuvam idejata deka ima drugarska ljubov, zatoa sto jas vekje nekolku meseci sum vo slicna (da ne recam identicna) situacija kako ova sto ti go navede.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
StenmarC напиша:
со да можеш да го гушнеш и бакнеш посочно кога ти е тешко тебе (а и на 2цата), кога ќе ве фати криза да си се .... тоа е другарство :P :wink:
Toa vekje ne e drugarstvo.

Ne se sekiraj, gi vidov :P i :wink: na krajot. :D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpAcE_c0wb0y напиша:
StenmarC напиша:
со да можеш да го гушнеш и бакнеш посочно кога ти е тешко тебе (а и на 2цата), кога ќе ве фати криза да си се .... тоа е другарство :P :wink:
Toa vekje ne e drugarstvo.
Абе зашто да не??? Не ми е јасно... дали уште на сексот гледате како нешто што го прават маш и жена кои се во брак ???? :P
Сексот е потреба, исто како и потребата да бакнеш некои (макар и во образ), исто како и потребата да гушнеш некој... ако 2цата другари (од спротивен пол) го посакуваат тоа и не им смета, не гледам причина зошто да не го прават .... јас имам многу добра другарка, со која сум се мувал, и повремено се мувам, и пак сум добар другар со неа.... пак и кажувам се, и она мене... ми помогнала за многу работи (пред се љубовни проблеми), и јас неа и не гледам никаков проблем - само си ги имаме јасно дефинирано нашите односи :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
StenmarC напиша:
Абе зашто да не??? Не ми е јасно... дали уште на сексот гледате како нешто што го прават маш и жена кои се во брак ???? :P
Au StenmarC, ne sme do tolku zaostanati be, sto ne napravi :lol: :lol: :lol: Izvini se od odma ajde ajde :lol: :lol: :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
StenmarC напиша:
SpAcE_c0wb0y напиша:
StenmarC напиша:
со да можеш да го гушнеш и бакнеш посочно кога ти е тешко тебе (а и на 2цата), кога ќе ве фати криза да си се .... тоа е другарство :P :wink:
Toa vekje ne e drugarstvo.
Абе зашто да не??? Не ми е јасно... дали уште на сексот гледате како нешто што го прават маш и жена кои се во брак ???? :P
Сексот е потреба, исто како и потребата да бакнеш некои (макар и во образ), исто како и потребата да гушнеш некој... ако 2цата другари (од спротивен пол) го посакуваат тоа и не им смета, не гледам причина зошто да не го прават .... јас имам многу добра другарка, со која сум се мувал, и повремено се мувам, и пак сум добар другар со неа.... пак и кажувам се, и она мене... ми помогнала за многу работи (пред се љубовни проблеми), и јас неа и не гледам никаков проблем - само си ги имаме јасно дефинирано нашите односи :wink:
Imam sretnato vakvi slucai, ama mene mi se nema sluceno nesto takvo. Mi se slucuva nesto slicno, so mojata bivsa devojka so koja si gi kazuvame site problemi i sega koga i jas i ona imame drugi. No toa ne e primer za drugarstvo, bidejki i dvajcata veke sme bile zaedno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom