Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Pod "drugarska ljubov" jas barem podrazbiram da sakas nekogo neograniceno mnogu, da mozes da mu se obratis i za dobro i za loso, da si siguren deka nema nikogas da te izneveri, da mozes da go gusnes, baknes (vo obraz sekako) i se toa da ne e so nikakvi zadni nameri od dvete strani (zadnite nameri znaete veke sto se Ептен смешно! ) ... toa bi bilo se valjda
Па мислам дека задните намери постојат ако не се плеснете. Aко спиете заедно, нема задни намери, се си е на јасно. Зошто да се стискаш и да му ја мислиш толку? Другарките со кои сум спиел ми се најдобри другарки. Како може да не ми бидат? Сме си споделиле се, наинтимните работи.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Auuuuuuu abre spored vas moze koj koga saka so kogo saka da se e*e? Ne mi se veruva znaci ... za inat li zborite? :x
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Jas mislam deka edno e drugarka, a drugo e partnerka za seks i muvanje. Ima razlika, samo sto treba da ja sogledate.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Auuuuuuu abre spored vas moze koj koga saka so kogo saka da se e*e? Ne mi se veruva znaci ... za inat li zborite? Лут
Не бе реално си зборувам. Ако е убава девојката се разбира дека ќе сакам да ја легнам. И тоа се задните намери. Задни намери ќе нема ако двајцата си се согласиме да си уживаме во пријателството. :P
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
divine напиша:
Auuuuuuu abre spored vas moze koj koga saka so kogo saka da se e*e? Ne mi se veruva znaci ... za inat li zborite? :x
Не не не .... сега не иди во крајност.... Претходно се водеа дискусии дека доколку има физичко привлекување меѓу 2цата другари (од спротивен пол), тогаш тешко да опстане другарството. Јас поинаку го гледам решението на проблемот. Доколку си се привлекуваат, и си го имаат меракот еден на друг, И НОРМАЛНО ДОКОЛКУ СИ ГИ ДЕФИНИРААТ НИВНИТЕ ОДНОСИ - во стилот на да нема мешање во врски, дека не сакаат врска еден со друг, не гледам причина зашто да не си имаат секс и пак да бидат другари.
Спомнувате гушкање, бацување во тешки моменти, а за секс не може... Што е сексот толку многу поразличен од бацувањето и гушкањето ??? потреба е....
Имам една другарка со која се ми е океј, многу фер односи, имам помош кога ми треба, поткрепа, рамо за плачење се... не сакам никаква врска со неа, а не можам ни да си замислам, но понекогаш ми доаѓа да ја бакнам... чисто онака само бакнеж, од што ми е мила, од радозналост од желба.... ништо повеќе ... дали според вас веќе се нарушило другарството меѓу нас??? јас мислам дека НЕ, а и не верувам дека ќе се наруши доколку некогаш ја пољубам онака, чисто другарски 8)

Инаку divine извинете за тоа погоре... не мислев да ве навредам, него мислев да ви го доловам моето размислување, едно преувеличување за да можете да ги видите работите како што ги гледам јас 8)

Никола ... и јас се слагам со твојот пост 8)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ah se izvadi malce mamata :lol: :lol: :wink: Izvineto dolkolku kako sto kazuvas ne si vregal :P :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Луѓе, ваши мислења се тоа и не можам да ви судам поради нив. Но сепак јас мислам дека вашите случаи на другарство коишто ги опишавте се причината поради која се мисли дека не постои искрено другарство помеѓу женско и машко.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Луѓе, ваши мислења се тоа и не можам да ви судам поради нив. Но сепак јас мислам дека вашите случаи на другарство коишто ги опишавте се причината поради која се мисли дека не постои искрено другарство помеѓу женско и машко.
Најискрено е да се иссексаш со пријателката. Се друго е лажење и мачкање очи. Искреноста е најважна.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Твое мислење, братче. Јас до утре можам да ти зборам зашто не се сложувам со тебе, ама ти пак ќе си останеш на своето. Сепак, луѓе сме, секој има различно мислење.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Задни намери, предни намери, странични намери, орални намери...намери има колку сакаш!:)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
НЕ знам, до скоро верував дека постои чисто искрено другарство меѓу машко и женско,ама од пред некое време си велам Нема шанса! Има шанса ама до онаа граница каде нема бакнежи, и такви други работи оти со тоа најчесто се поминува границата меѓу т.н. другарска љубов и онаа веќе другата. Има другарство,ама најчесто машките се оние кои сакаат нешто повеќе....
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Има другарство,ама најчесто машките се оние кои сакаат нешто повеќе....
Девојките да не сакаа немаше такви работи да се случуваат.
Не ги обвинувајте машките .
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Se javi buntovnikot vo Nikola :lol: :lol: No i jas se soglasuvam deka na zenskite im mrda opavceto ne se tolku nevini! :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
А женските скоро секогаш се претставуваат како пасивни, невини суштества...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Никола напиша:
Девојките да не сакаа немаше такви работи да се случуваат.
Не ги обвинувајте машките .
Да,точно не викам не,женските можеби го сакаат тоа,ама збориме кој повише го раскинува другарството,кој има поинаки мисли,капиш?
Пак останувам на своето дека машките мислат дека секогаш има нешто повеќе од другарство и го превземаат чекорот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom