Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
StenmarC напиша:
..али едноставно понекогаш ми доаѓа да ја пољубам ... онака само да ја пољубам и ништо друго ... не знам зашто, не можам да си опшиам, али јаче е од мене ... ке видиме до кога ќе издржам :oops:
на сите им се дешават истото некогаш :wink:
:oops:
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Ja bi mozel da bidam prijatel so devojka ili zena na prijatel i so devojka so ne me privlekuva.SE drugo e potencijalen plen!

p.s. se spomnuva prijatel celo vreme zasto zborot drugar vekje ne postoi u mojot vokabular
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Има пријателство меѓу машко и женско и без некакви сексуални аспирации, ко што нема сексуална привлечност помеѓу брат и сестра. Што значи може да постои но немора да значи. Може да се јави еднострана привлечност, може да биде обострана. Може да се реализира таа привлечност, може и нема. Може едниот да страда, може и двајцата да си се журкаат и да бидат кул со тоа. Што значи сите генерализации се непотребни.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ахам, има, ако едниот или двајцата се ружни габори. Се што не е ко овој пример ке мами на блуд, било обострано, било еднострано.
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
Ахам, има, ако едниот или двајцата се ружни габори. Се што не е ко овој пример ке мами на блуд, било обострано, било еднострано.
Е де Мистичен, не си сретнал ти девојка да не е ружна ко габор а едноставно да не те привлекува? Ја можам да сметам некого дури и за убав, ама да не ми го дига.
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
29
Поени од реакции
2
Другарство меѓу мушко и женско.. пфффф. Веруев ја и у Дедо Мраз едно време..

Имав френд док не му се пикнав у гаќи.. отиде другарството у неповрат.

Сеа пак иам френд. Немаше да трае али видиш.. геј е и ме нејќе.. :roll:
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
RiotGrrrrl напиша:
Другарство меѓу мушко и женско.. пфффф. Веруев ја и у Дедо Мраз едно време..

Имав френд док не му се пикнав у гаќи.. отиде другарството у неповрат.

Сеа пак иам френд. Немаше да трае али видиш.. геј е и ме нејќе.. :roll:
tajno zharche a ? :D
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
RiotGrrrrl напиша:
Сеа пак иам френд. Немаше да трае али видиш.. геј е и ме нејќе.. :roll:
како те нејќе? како другарка или .. како нешо појќе:) :?:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Caligula напиша:
Ja bi mozel da bidam prijatel so devojka ili zena na prijatel i so devojka so ne me privlekuva.SE drugo e potencijalen plen!

p.s. se spomnuva prijatel celo vreme zasto zborot drugar vekje ne postoi u mojot vokabular
Kali kako si go kaza ova mh mh mh. Najtocno e ... ili barem najrealno :) Inace vo vrska so toa deka nemora da e tipot grd za da ne me privlece e isto tocno. Najcesto (cast i cest na isklucoci) ubavite mazi so prviot zbor mi se odmiluvaat i za drugari ne pa za nesto povejke. Taka da do karakterot e sekogas, pa po toa mu ide valjda od druzenjeto da pocne nesto poveke, a ne obratnoto :wink:

Мистичен напиша:
RaGeAnGeL напиша:
mislev deka ne patis od kompleksi be???so se sramis ne mi e jasno kazi si :lol: :lol: :lol: :lol:
Нема врска тоа со комплексите, друго е во прашање.
Toa drugoto cekaj da pogodam ... te procitaa zenive i ke ti se frlaat? :lol: :lol: :lol: Smeni nick obavezno deka si vo pravo :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дивајн, не ми беше ни тоа поентата, таман работа со тоа што го кажав да сакав да се истакнам или нешто. Друго нешто е во прашање.
 
A

Anonymous

Гостин
Жените се објекти кои се на овој свет со една и единствена цел - да му донесат уживање на машкото.
незнам зошто би постоело другарство меѓу машко и девојка, ако не постои сексуален интерес и реализација на истиот.
Ако девојката не е привлечна нема интерес за започнување на другарство. Значи секогаш во основата на машко-женските врски е сексуалната привлечност. Ако ја нема нема ни пријателство.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ниедна девојка не би станала другарка со некого доколку во нејзините очи тој се рефлектира како "ружен сељак". Истото важи и кај мажите. А се што не е вака и раѓа некоја взаемна блискост во некој "нов момент" ќе фрли искра ко иницијална каписла:)
 
A

Anonymous

Гостин
Ниедна девојка не би станала другарка со некого доколку во нејзините очи тој се рефлектира како "ружен сељак". Истото важи и кај мажите. А се што не е вака и раѓа некоја взаемна блискост во некој "нов момент" ќе фрли искра ко иницијална каписла:)
Незнам јас лично секогаш кога се спријателувам со девојка, го правам со мисла да ја легнам еден ден. Спријателувањето настанува бидејќи таа има некој дечко, зафатена е значи, иначе воопшто нема да се мавтам со пријателската фаза, веднаш ќе ја легнам.каде е проблемот тука? Кога ќе и станеш пријател, активно работиш на уништување на нејзината врска. И тоа е убаво. Нема бе што таму некој сељак да ја има таа девојка за себе и јас да бидам оставен настрана, и да немам можност да ја имам. Јас ако ми се допадне, ќе направам се да ја легнам. И тука нема правила, нема морал. кој умее подобро тој ќе ја има.

Мислам ај замислете се сите. Ова е важно. Девојката е со некој дечко. И ти вика неможам со него сум. што ќе направите? Ќе се повлечете или ќе нападнете? Сетете се дека нејзиниот дечко не се разликува во ништо од вас, едноставно попрв стигнал до неа.. кој го ебе бе,,:)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Java напиша:
Жените се објекти кои се на овој свет со една и единствена цел - да му донесат уживање на машкото.
незнам зошто би постоело другарство меѓу машко и девојка, ако не постои сексуален интерес и реализација на истиот.
Ако девојката не е привлечна нема интерес за започнување на другарство. Значи секогаш во основата на машко-женските врски е сексуалната привлечност. Ако ја нема нема ни пријателство.
Бачко ... многу погрешно мислење .... тоа за објектите нема да го коментирам... мислам дека нема потреба ...
Понекогаш е добро да имаш женско другарка ... знаеш кога ти треба совет околу проблем со девојка, како да фатиш некоја што ја меркаш, како да и се приближиш ... мене многу ми помогнале другарки околу тоа :wink:
 
A

Anonymous

Гостин
ачко ... многу погрешно мислење .... тоа за објектите нема да го коментирам... мислам дека нема потреба ...
Понекогаш е добро да имаш женско другарка ... знаеш кога ти треба совет околу проблем со девојка, како да фатиш некоја што ја меркаш, како да и се приближиш ... мене многу ми помогнале другарки околу тоа Wink
па нека е погрешно.. голема работа.. важно е да си го тера човек животот по сопствен мерак.. многу ти е гајле дали како ги гледаш жените или луѓето генерално...
дај бе кул малце, жените се за секс, машките се за муабети..
лесно е:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom