Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Java напиша:
Жените се објекти кои се на овој свет со една и единствена цел - да му донесат уживање на машкото.
незнам зошто би постоело другарство меѓу машко и девојка, ако не постои сексуален интерес и реализација на истиот.
Ако девојката не е привлечна нема интерес за започнување на другарство. Значи секогаш во основата на машко-женските врски е сексуалната привлечност. Ако ја нема нема ни пријателство.
Jas ne veruvam epten vo drugarstvo mejgu zensko i masko, ama ova ... zabega be decko :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Ниедна девојка не би станала другарка со некого доколку во нејзините очи тој се рефлектира како "ружен сељак". Истото важи и кај мажите. А се што не е вака и раѓа некоја взаемна блискост во некој "нов момент" ќе фрли искра ко иницијална каписла:)
I op ... :lol: Taka si e, taka, e pa onda kolku ste se vozdrzale da gi ignorirate tie iskricki?
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Мистичен напиша:
Ниедна девојка не би станала другарка со некого доколку во нејзините очи тој се рефлектира како "ружен сељак". Истото важи и кај мажите. А се што не е вака и раѓа некоја взаемна блискост во некој "нов момент" ќе фрли искра ко иницијална каписла:)
Тачно бе друже Мистичен :) Подполно ти го поддржувам :lol:
 
Член од
11 април 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
ooo, se slucuva premnogu cesto licnosta koja na prv pogled ke ti se umota u glava da ja legnes ili neshto slicno, vo drug moment dodeka sedite nekade na sedenka i pravite muabet, ti bez da primetis dozvloluvas ona da te zasaka te kako najdobro drugarce, kako edino pomalo ili pogolemo bratce :D :D mene mi se slucilo mnoguu pati toa, a pak sepak so devojka koja shto sum ja zamislil kako drugarka, a voedno isto od site gledni tocki kon nea gledam samo prijatelstvo koe moze da se odviva premnogu fino, pa u toj slucaj curata se zaljubuva u mene!! taka da u mojov eban slucaj nemozam onnaka da si najdam drugarka so koja navistina ke " drugaruvam " :) :) ako ima neso slicno neka pise :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
BrainL4g напиша:
ooo, se slucuva premnogu cesto licnosta koja na prv pogled ke ti se umota u glava da ja legnes ili neshto slicno, vo drug moment dodeka sedite nekade na sedenka i pravite muabet, ti bez da primetis dozvloluvas ona da te zasaka te kako najdobro drugarce, kako edino pomalo ili pogolemo bratce :D :D mene mi se slucilo mnoguu pati toa, a pak sepak so devojka koja shto sum ja zamislil kako drugarka, a voedno isto od site gledni tocki kon nea gledam samo prijatelstvo koe moze da se odviva premnogu fino, pa u toj slucaj curata se zaljubuva u mene!! taka da u mojov eban slucaj nemozam onnaka da si najdam drugarka so koja navistina ke " drugaruvam " :) :) ako ima neso slicno neka pise :D
Jas od odma si se pozaliv na istoto :lol:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Добро а што има лошо да се “плесеш“ со некоја/некого другарски ??? :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
StenmarC напиша:
Добро а што има лошо да се “плесеш“ со некоја/некого другарски ??? :wink:
Am nisto :lol: :lol: :lol:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
divine напиша:
StenmarC напиша:
Добро а што има лошо да се “плесеш“ со некоја/некого другарски ??? :wink:
Am nisto :lol: :lol: :lol:
Епа што се буниме тогаш немало другарсво меѓу машко и женско ??? Демек само ако не се плеснат тогаш се другари ?? :P Ја мислам може и едното и другото :wink: :P 8)
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
29
Поени од реакции
2
Ма лошото е коа едниот ќе се испозаљуби, а другиот не трза ама ич.. отиде „другарството“ у пм. Тука имаш скршени срца, бакрачи, лево-десно.. бљак :evil:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
RiotGrrrrl напиша:
Ма лошото е коа едниот ќе се испозаљуби, а другиот не трза ама ич.. отиде „другарството“ у пм. Тука имаш скршени срца, бакрачи, лево-десно.. бљак :evil:
Епа сеа ... не може се да биде ко подмачкано .. нема интересно да биде ... али мислам дека ако се другари ќе најдат заеднички јазик.... мислам дека лесно ќе се сфатат еден со друг .... иако едниот е заљубен мислам дека еден искрен разговор може да ги смири работите и да биде ок :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
divine напиша:
Мистичен напиша:
Ниедна девојка не би станала другарка со некого доколку во нејзините очи тој се рефлектира како "ружен сељак". Истото важи и кај мажите. А се што не е вака и раѓа некоја взаемна блискост во некој "нов момент" ќе фрли искра ко иницијална каписла:)
I op ... :lol: Taka si e, taka, e pa onda kolku ste se vozdrzale da gi ignorirate tie iskricki?
Со ружните се воздржувам максимално и не ми е тешко, но со поубавките се десило и намерно да не се воздржам, но никогаш не сум прешол во напад прв.

Инаку, јас мислам дека да ти се деси "френдли фак" е интересна работа. Поготово со личност која ја знаеш подолго време, а воедно одамна те привлекува и ти е атрактивна. Многу понеморална работа мислам дека е да имаш секс со некого кој не го познаваш. Значи, јас мислам дека да "се грабнеш" со другарка не е страшна и неморална работа.

Има многу примери и за другари кои станале пар и немале проблеми. Имаат среќни врски.
Кој и да планира другарско плеснување, треба да е свесен дека постои можност едноставно тоа што ќе се случи да си го сфати како "частење" и да не забегува со мислите дека мора сексот да прерасне во врска. Нека остави на времето, може ќе има "частење" почесто, па тек тогаш коцките сами ќе си се наместат.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Апсољутно ... бај д уеј цурите се плашат мажите после сексот да не почнат да зборат наоколу ... ако се другари мислам дека тоа ќе остане меѓу нив ... барем кај мене беше така :P :wink:
 
A

Anonymous

Гостин
Другарството си е нормална етапа на патот кон вистинската цел - сексот. Штом ти е убаво да се сексаш, каде е тука негативното? Кој се плаши дека нешто може да изгуби?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
StenmarC напиша:
Апсољутно ... бај д уеј цурите се плашат мажите после сексот да не почнат да зборат наоколу ... ако се другари мислам дека тоа ќе остане меѓу нив ... барем кај мене беше така :P :wink:
:lol: :lol: :lol: Bravo bravo. Pa bi trebalo da ostane, za da si go imaat i ponataka muabetot ili so da e :lol:
A poveketo pati mora da se vozdrzuvame, dokolku imame vrska sekako, sto i sepak ne e loso, interesno e donekade :wink:
 
Член од
12 април 2005
Мислења
17
Поени од реакции
2
drugarska ljubov ja ima no retka e...samo kje kazham deka vo posledno vreme sum imal onaka drugarski sex....StenmarC druzhe...te poddrzhuvam...imash pravo od toa...koj ke veruva deka sum se plesnal so curata onaka drugarski..shto vikash a? :lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom