Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
DreamCatch напиша:
drugarska ljubov ja ima no retka e...samo kje kazham deka vo posledno vreme sum imal onaka drugarski sex....StenmarC druzhe...te poddrzhuvam...imash pravo od toa...koj ke veruva deka sum se plesnal so curata onaka drugarski..shto vikash a? :lol:
Абе нека си веруваат и мислат другите што сакаат... важно нема да добијат потврда за тоа ... сигурно нема да отидеш после кај другарите и да кажеш ИИИИ ама сум ја плеснал вчера оваа мојава добра другарка .... :lol: :P 8) :P :lol:
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Mislenje

Eeee .. Vakva tema sakam da vidam ... Sigurno site se soocile so neshto vakvo ili nekoe slicno prasanje ... Jas mislam deka Prijatelska ljubov megju sprotivniot pol ima .. ama toa e eden mal del od populacijata ... Poveceto ja manifestiraat taa prijatelska ljubov so cel da ja prikrijat vistinskata ( i bidejci se plasat od korpa ) .. barem jas taka mislam .
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Hmmm, ete toa bas taka ne go kazavme :P I jas se soglasuvam so tvoeto mislenje, iako ne opravduvam takvo "drugarstvo" :lol: :P
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
У право си Декстер ... навистина во највеќе случаи е така ... му(и) праи мерак и оп ај другари за да не попие корпа
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Nice rekol: Drugarstvo megju mazh i zhena postoi ako ima izvesna fizicka odbivnost"

Za da postoi taa odbivnost ne mora mazhot/zhenata da e grd/a, ili da ne e zgoden/a... jas na primer koga sakam nekogo, site drugi mi se fizichki odbivni i mozam da se druzam so niv :D
Imam dosta drugari, imam i dobri i loshi iskustva.
Edno znam, deka ljubovta shto kje proizleze od drugarstvo e najubava. Partnerot prvo treba da ni bide prijatel, a potoa "ljubovnik" za da moze ljubovta da bide "celosna".
A neli "celo e koga ima se"!?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Iris taka e :!: Celo e koga ima sve :wink: Nemoze da opstoi edna vrska bez toa, bez da mozes da racunas na partnerot za bilo sto, dobro i loso, ako pred sve ne ste drugari sto se cenite megu sebe i sto moze da razgovarate za se ... milina, se raznezniv :lol: :P
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Iris напиша:
Nice rekol: Drugarstvo megju mazh i zhena postoi ako ima izvesna fizicka odbivnost"

Za da postoi taa odbivnost ne mora mazhot/zhenata da e grd/a, ili da ne e zgoden/a... jas na primer koga sakam nekogo, site drugi mi se fizichki odbivni i mozam da se druzam so niv :D
Imam dosta drugari, imam i dobri i loshi iskustva.
Edno znam, deka ljubovta shto kje proizleze od drugarstvo e najubava. Partnerot prvo treba da ni bide prijatel, a potoa "ljubovnik" za da moze ljubovta da bide "celosna".
A neli "celo e koga ima se"!?
Се согласувам.Најдобрите врски произлегуваат од претходни пријателства,другарства. Па нели и брачните партнери се пред се - другари.
Другарството помеѓу маж и жена е многу посодржително, поинтересно и забавно. Плус, има тука меѓусебно надополнување во смисол на нијансирани сознанија кои поради природните разлики никогаш не би ги открил со другар/ка од ист пол.
Сега, не може да се негира дека е возможно да се појават сексуална привлечност и страст,но...потребен е смисол за балансирање на другарството и страста. Но , многу е полесно да се најде сексуален партнер отколку искрен другар. Па сега , мислете си! :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Најдобрите врски произлегуваат од претходни пријателства,другарства
Кога би биле комплетно нормални и отворени и неискомплексирани, као што не сме - пологично би било обратното. На самиот старт, земеш прво се испердашиш поштено. Ако ја бива работата - продужуете до 39 (као што би рекол тука еден истакнат познавач) и понатаму. Ако шкрипи, продужуете во искрено птијателство без скриени мисли, посакувања, самокамшикувања заради посакуваното - без мистификации околу тоа како би било кога би било.
Е сеа, проблем е со другари од градинка, ама тие ваљда имаат третман на блиска родбина, да не кажам брат или сестра, па мали се шансите да ти се отворат допрва очите.
Тоа :?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Јас знам дека другарка може да ти стане женска, ама женска која што си ја имал да ти стане другарка е ептен ептен тешко, скоро невозможно, така да памет у џеб и пазете што правите. :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
StormAngel напиша:
Јас знам дека другарка може да ти стане женска, ама женска која што си ја имал да ти стане другарка е ептен ептен тешко, скоро невозможно, така да памет у џеб и пазете што правите. :wink:
Zasto taka mislis? Mene eden od najdobrite drugari sto gi imam vo momentov mi e bivsi. Sme rascistile deka podobro funkcionirame kako drugari i se druzime full. E sega, ne deka moze sekoj da ti e posle vrska drugar, ama ... cast i cest na isklucoci :wink:
p.s. Sori vaka kasno sto palam, ama sega te procitav :lol: :P
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
divine напиша:
Mene eden od najdobrite drugari sto gi imam vo momentov mi e bivsi. Sme rascistile deka podobro funkcionirame kako drugari i se druzime full. E sega, ne deka moze sekoj da ti e posle vrska drugar, ama ... cast i cest na isklucoci :wink:
Дивајн, ама признај дека од време на време пак другарски си се потпердашувате :wink:
Признанието можеш и во приватна порака да го пишеш, знам дека сега имаш дечко што може да го прочита доколку пишеш јавно :D
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
So nieden bivshi dechko se nemam ispokarano, taka da za "Zdravo", "kako si", i malku muabet imam so sekogo, no intenzivno druzhenje- ne mi se veruva. Probav so eden (i toa druzhenje preku internet) zoshto sme na razlichnmi strani na svetot, ama ne biva, mnogu e posesiven, saka da kontrolira, shto znachi ne doagja vo predvid. Bilo-pominalo, ubavo bilo dodeka traelo, idemo dalje so zhivotot :wink:

p.s. Druga e prikaznata so bivshi sopruzhnici koi imaat zaednichki deca. Spored mene MORA da komuniciraat za dobroto na decata.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Znaci samo perdasuvanje vi e vo glava c c c :lol: Misticen, da ti odgovoram tuka, nemora privatno ... ne! :lol:
Abe pa se druzime, bez ama nisto poveke. E sega neznam mozebi uspealo drugarstvoto poradi toa sto vrskata bila pred mnogu godini, znaci kako pomali, ne bilo nisto poseriozno ... sto znam, ama taka e :lol: :P
A StenmarC pod toa full sigurno i ti celis na istoto taka da nema i tebe da ti odgovoram :lol: :lol: :P
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Нормално е дека е можно другарство помеѓу лица од различен пол.
И што има врска ако се погушкате под кебенце од време на време.
Ќе престанете да бидете другари?
Што се нема да прочитам. :P :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Никола напиша:
Нормално е дека е можно другарство помеѓу лица од различен пол.
И што има врска ако се погушкате под кебенце од време на време.
Ќе престанете да бидете другари?
Што се нема да прочитам. :P :P
Prviot red ti e ok,a vtoriot i nadalje vrska ti nemaat :lol: Normalno deka ima vrska ako se poguskate pod kebence, toj del ne spaga pod poimot drugarstvo, osven ako imas ti tvoja posebna definicija za istoto :lol: :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom