Драга Кајгана

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Отсекогаш малите непланирани нешта долевале повеќе оптимизам. Така вчерашната и денешната дружба ме отрезни повеќе отколку целото вино испиено за нова година.
Ми недостасуваат некои луѓе, сум станал ептен moody во овие неколку периоди.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Хороскопот ми кажува дека вечер ќе се напрвам статива,и види за некое чудо за ова никад не ме излажал:icon_lol:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Коледари - Разочарување на денот(n)

Кога бев помал паметам каков расур правевме низ маалото наше, по 3 најлони сме полнеле, и баш тогаш си мислев што да им давам на коледарите кога ќе пораснам.

Се одлучив за пари, пошо тие на времето беа "главни":icon_mrgr:
Денеска све спремно а коледарчиња никаде, абе само едно дете само помина, ништо друго, а во маалото има деца како никогаш, полно е, ама незнам зошто никаде ги немаше. :unsure:

Сакав да излезам јас да ги анимирам малце, да не го пропуштат овај преубав ден.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Ниту еден коледар оваа година, можеби и дошол некој, ама веројатно не бил доволно гласен па не сум го слушнал. Штета, порано стварно си ја почитувавме традицијата, така беа научени и децата и возрасните, сега фали уште преку фејсбук да се коледува, до таму стигнавме.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Еј Драга не сакам да читам како сите си се дома и се заедно со фамилијата.:place: :place: Го имам заборавено тоа чувство, празници, ручек од мама, сите дома.... сега секој со својата работа.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Прифатен е предлогот на Универзитетот “Св. Кирил и Методиј“ – Скопје и Државниот универзитет во Тетово, кој се однесува на промена на просекот за упис на високообразовните установи за образование на наставници од областа на спортот, од 4.00 на 3.00;

Алал да му е какви се предлози и што се се прифатило само за подобрување на обрзованието е предлогов. Нека ни се множат уште понеписмени високообразовани сограѓани.
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
30
Поени од реакции
100
Честит Бадник на сите. Само благосостојба да ве следи. :hug:
Најубави празници се овие, каква Нова Година какви глупости, Бадник и Божиќ си ги празнувам јас. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Легендата вели дека деновиве на фејсбук не постои девојче што го споделило видеоно со "Kids were asked to slap a girl"

И што покажувате со видеото ако го споделите ? Демек ве тепаат сите па као "ЕВЕ ТИ РЕКОВ НЕ Е ПРАВИЛНО ДА МЕ МАВАШ И ВИДЕОВО ГО ПОКАЖУВА ТОА !"

Демек леле што измислило видеото, нешто неверојатно што сите не го знаевме..као еве ние сите од дома сме воспитувани да тепаме девојчиња ама ете видеово треба да ни покаже дека лошо сме биле воспитани ?

Ако вака лесно се добива виралност да направам и ја некое видео "THESE KIDS WERE ASKED TO RAPE A HORSE...THEY DENIED !"
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.924
Поени од реакции
12.417
Јас како охриџанка се осеќам запоставено на фб зш ние паричката ја бараме на Василица и оган палиме тогаш, дур објавам дека ми паднала паричката поминала модата. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom