Драга Кајгана

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Дојде на маса се поздрави со нас и не го разбрав добро, па А. ми вика газдава на кафичов сака да не чести, за него коњак со макијатото за мене со чајот шо? Е ајде де рум да не кршам атер :icon_lol:. Шо е работава прашав иако го знам одговорот, дека му чува место за колата негова :icon_lol:. И на секое вика одма за пиење шо :icon_lol:, ама не е згодно сега на секое...

Инаку паричка за Василица не за Бадник, се добро сите живи не знам колку здрави :icon_lol:, добив идеја за измени нешто да се зголеми продуктивноста и така...

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413


Колку да.:X3:

Ич не ја сакам зимава, вируси, ладно, само празнициве ја оправаат работава.:noze:
Ги сакам празниците, секогаш ми даваат некоја топлина и убаво ми е.

Иначе уште сум без сетилата за вкус и мирис. Се што јадам и пијам нема вкус, а ни мирис богами. Вчера на огнот и греана ракија пиев (иако не сакам и ретко пијам ракија) и имав чувство дека пијам топла вода, ама ми легна, морам да признаам, се стоплив одма.:icon_lol:

Убаво почна 2015-та, мора да признаам, а најубаво ќе заврши ако 2016-та ја честитам од друга држава.:backa:

Среќни празници на сите.:smirce:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Денес е голем ден за сите Христијани!
Денес се празнува Бадник! За многу години нека ни е празникот!

Иначе паричката не се падна кај мене:)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Не сум верник, не ми значи ништо ни паричка нит па празников, али убаво е да седнеш со најблиските на трпеза. Периодов од работа не можев дома да се свртам така да добредојден е денов.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Koga mi kazuva tatko mi u negovo vreme deka za Badnik kupuvale po edna vreka od 20-30 kila orevi,kosteni,bomboni ne mi e verno. Godinava so pola kilo kosteni docekavme badnicari i ni ostana. Sto e tolku malku deca :( ...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.042
Најубавиот дел од Бадник ми е кога неколку часа после вечерата се враќам на полната трпеза и дојадувам уште нешто, зашо нели не сум го дојал на вечерата пошо сум бил прејаден. :pos: :D

Нека ни е среќен празникот, за многу години нека е. Убав период следи сега, утре Божиќ, на 9ти именденот, па после тоа 590 испити и на крај малце одмор. :D Али што е тука е, не се даваме така лесно. :D
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
draga ne mi doaga pamet mene za utepuvanje sum aj bidi mi pozdravena i dobra nok
 

Kajgana Shop

На врв Bottom