Драга Кајгана

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Нова година, нова Драга Кајгана!

По гратисот цитирања кој го имавте последните неколку дена од старата година, одиме јово на ново.
Ги знаете веќе правилата, нема цитирање, фаќање сеир, коментирање и надополнување на туѓи постови. Не би сакала да ви делам казнени и банови. :pistoldz:Не сме и ние од редакција така лоши, а знам оти и вие сте прекрасни и разбрани другарчиња.:oleee:
Ве љубам! :ljubove:

И Среќна Нова Година!
Фрлете се на пишување, сакаме да ги читаме вашите искрени постови!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.077
Поени од реакции
13.021
Со цитирањево не и се пишуваше светла иднина на старата, па се предвидуваше ова. Ајде со среќа нека е нова тема, само успеси да споделуваме. Искрена желба до сите, се што не сме можеле да направиме во минатата, да ни успее во оваа 2015 :smirce:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.830
Поени од реакции
15.936
Виенски концерт, па Гармишпартенкирхен, па иде премиер лига и ете ти поминала годината.
Колку ми е розе, ко во редакција на Сител да работам.

@Red John ја има таа среќа годината да му почне со мене. Накапал.

Среќна на сите!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Драга,

01.01. Ладно свинско, топол дом. Татко ми си гледа Хари Потер, мајка ми врти на сите роднини по светот. Даде сонува. Сијаличките трепкаат среде бел ден.

Јас, сонувалка во термо чорапи, сакам да го менувам светот.

Со мекост, и зборови.

2015, само здравје и ум, другото ќе го создадеме.

М.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К,

Сите си славеа нова година со друштво јас го имав најдоброто друштво моите баба и дедо или у превод таткото и мајката на мојата девојка и нормално мојата девојка:zloo:. Секако беше многу убав помин и дадовме клоца на 2014 ја испративме и ја дочекавме 2015 со рацете испружени. :ojeaa::ojeaa::ojeaa::ајнапиво::ајнапиво::pivo2:


Драга К, среќна нека ти е на тебе:pijanco:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Алкохол и љубов, врвот во доживувањата на народот. Глорификација која се шири со брзина на светлината, се прифаќа како вода во пустина, друштво во самица, храна на пуст остров. Се лепат на нив како мушички на улична светилка. Се чини сосем разумно таа енергија да блесне во долготраен силен блесок од причина што никој неможе да ја разбере и зошто всушност се случува. Лудило во секоја насока, во секој час, може да се запалат искри насекаде. Што и да прават кај и да одат, тоа е она вистинското, чувство на победа, мислејќи дека нема потреба од борба, дека се само по себе ќе си дојде.
Беше убаво место да бидеш изгубен, тивка шума од високи борови дрва покриени со снег. Влегов во неа, мирисаше слатко. Се качив на една височинка и го видов градот, беше како накитена елка. Блиску беше но го осетив како да е многу далеку, недопирлив, како да сум го загубил патот и заминал во некое друго време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom