Драга Кајгана

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Слушаш турбофолк... ти си сељачиште, ти си нискoинтелигентнa oсoбa!
Слушаш метал или пaнк... ти си наркоман, ти си сaтaнист!
Слушаш реге... ти си наркоман, ти дувaш мaрихуaнa!
Слушаш рап... ти си напален тинејџер!
Слушаш џез... ти си старомоден, ти си ЛУД!

Епa oд сегa кoгa ќе ме прaшaaт "штo музикa слушaш?", ќе им oдгoвoрaм Меренге, или пaк Регтaјм, пoштo реткo кoј знaе штo е тoa... белким тaкa ќе ме сметaaт зa нoрмaлен :unsure:

*никaкo не велете "слушaм се", пoштo тaкa ќе ве сметaaт и зa сељaчиште и зa нaркoмaн и зa сaтaнист и зa нaпaлен тинејџер и зa луд :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Морам да признаам нешто...

Не пијам ракија :sramezliv:
Ама вечерва сфатив дека не бива веќе вака. Сега барам доброволци кои ќе ме истренираат во оваа дисциплина. Сите заинтересирани нека пратат си-ви и мотивационо писмо по пп.
Фала.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
draga odamna ne sum ti pishala onaka podugachko ....pa iskreno nemam mnogu slobodno vreme sega ...da tochno do neodamna imav premnogu vreme ,no nekoi neshta se smenija ....vremeto sega mu go posvetuvam na nego ......si muabetime za se i sesto i mi e ubavo ,mislam deka i na nego mu se dopaga druzbata .....verojatno sme srodni lica koi se nadopolnuvaat ,neznam ...meleme so saati i ne ni dosaduva ,i samo shto ke prekinam ,vednash mi doaga chustvoto deka ne sum mu kazala ushte neshto ,i odvaj chekam da se javi za da mu kazam ....i toa trae so denovi ......ama ubavo mi e .......
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Драга со боксеро се изнасмеав да си еби веко. Во моментот можи ја има потрошено платата, се бива.

Инаку денов го обележуваат големи настани:
-Финале Аустралиан опен
-Финале СП Ракомет
-НФЛ Супер боул
-Роденден на Prime.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
Значи се, ама буквално се можам да разберам, па дури и политичарите, ама навивачите не можам да ги разберам. Која е логиката да одиш на утакмица и притоа да се истепаш со се што е можно пред тебе, да маваш со бетонски плочки и пивски шишиња? КОЈА? Тимот ќе биде подобар со тоа? Ќе докажат нешто? Т.е. докажуваат, дека се неизживеани луѓе без грам мозок. Значи не зборувам за луѓето кои одат и кои навиваат од срце за својот клуб, ниту за одредена навивачка група, него за тие што идат да се тепаат. И јас сум фан, и јас се нервирам, пцујам по другите тимови, по нивните играчи, по судиите, по се живо и диво, ама да се тепам бе??? :facepalm:

Ова го пишав револтиран од она што го видов прееска, на мечот меѓу МЗТ-Партизан. Идам накај сала и по пат гледам три деца како одат ама на сред улица и на едното дете буквално не му се гледаше 90% од фацата пошо цело беше во крв. Другите двајца другари беа избезумени и бараа помош од кого стигнат. Ги упатив одма во трафиката што беше на 30тина метри од местото каде што ги видов, да им дадат некоја крпа и малку вода да го измијат. После тоа се упатив накај Јане Сандански и имав што да видам. Се апсат луѓе на сите страни, газам по срчи, шутирам бетонски плочки по пат, гледам пред мене напалени навивачки групи како сакаат да се заколат, мислам лепота за очи. :yid:

А капак на се беше нашава “организирана полиција“, која направи застој и кога требаше да се влезе во сала и кога требаше да се излегува. Посебно кога требаше да се излегува, чекавме ние неутралците едно половина час за да дотичните Гробари се изнавикаат и поздрават со играчите на Партизан, па потоа да се испцујат со Фемили и на крај да си искочат. Срамота бе, луѓе со мали деца чекаа по 30-40 минути за да излезат од сала. :facepalm:
Како е можно бе се да е наопаку кај нас? Нова сала направија, прекрасен објект, а тие само два влеза пуштиле. :facepalm: И како сакаме да нема гужви и нервози?

Сабајле се качувам у бус и скроз изумив дека е сабота и дека на пензионерите им е бесплатно. Значи јас разбирам, стари луѓе се, треба да седнат, не може да стојат по 30 минути во автобус, ама не разбирам зошто мора да се гураат и да газат се пред себе? Абе ќе ме бутнеа од врата, една баба зема ме изгази од позади, нит извини ми рече нит бутур, влезе пред мене, отиде и директива на седиште седна, а притоа изгази и испотепа уште 20 луѓе, па потоа еден дедо се укопа до мене и ми дишеше пола саат у фаца, а btw имаше изедено една бавча лук. :angel:

Имам да напишам уште некоја работа за нашиве “прекрасно организирани“ факултети али тоа во наредна прилика.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Драга,

Од дожд на снег обрна времево!!!
Катастрофа :confused:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
What a bitch Kej, what a bitch!!!!!!!
Арно рекле старите, тоа што жена може да ти го направе, друг не може.

Средувам впечатоци од Gone Girl. Посакувам да бев барем трошка луда како неа. Мамето ќе им го ебев на сите бивши!

А да, и снег пак врне. Повторно ме обливаат романтики!
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... денеска по долго време пак почувствував радост каква што ми фалеше. За тоа беше одговорен еден Србин, кој конечно се врати во прегратките на луѓето кои го сакаат. И тоа не е од оние шабанине мои. Баш напротив, наместо да пее, тој го изведе неговиот препознатлив танц, танц кој го немавме видено 5 месеци. Името негово? Даниел СтариЌ!

П.с: Оние кои не гледаат фудбал will find this post very gay :D

 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Мајка ми сабајле - „Кога си дојдовте сношти? Брат ти знам 2:30 си дојде го сетив, а ти еден сат пред то си дојде знам.“ Мамо бе полсат се смејме ко чалнати. :pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom