Драга Кајгана

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Знаеш како Кајгано, многу е неубаво ко ќе почнеш да сфаќаш дека си вишок во нечиј живот пред тој некој да сфати.
Као, приметуваш колку безначаен стануваш а тој некој уште не е свесен за тоа. И треба да трпиш пошо ако спомнеш нешто такво ти стануваш причината за проблемот. Ти сакаш да престанеш комуникација. На тебе ти е доста.
А некад може и не вреди.
Шо знам.
Глупо е секако.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К,

Јас навистина треба да одмарам повеќе дојдов пак до тој степен да ме стега срцето да му се сневиди ко да имам 80 год. :popce: не е на арно тоа... :pov:
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Кајги, и после 5 месеци во станов се чуствувам како гостин...како да не припаѓам тука...не можам слободно да дишам, да се движам, да јадам, да спијам.... изгубена сум во просторот и времето... засолниште барам во овие четири ѕида, а ни тука не можам мир да најдам..

Ми иде да треснам се и да одам в планина... далеку од сите... сакам само сламена колиба и во неа слатко да спијам....додека тој го пали каминот :X3: ама прво да го најдам ``тој`` :pos:
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Драга кајгано, станав зависник од андроид игрици. Пред 1 недела го купив мојот прв андроид телефон и неможам да престанам да играм игрици. По 4-5 саата на ден ги играм :)
Почнав дури и надвор седнат на клупа да ги играм:LOL:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Нема нешто послатко од она кога ќе си заспиеш пред телевизор:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Интересно е како кога нешто ми е во план на мене ги опфаќам сите можни луѓе и мислам на се а други не го прават истото. Затоа ми е мило што се сменив пред 2-3 години, памет за другпат, ама навистина, не само кажано. Затоа и подобро се чувствувам вака.

Meanwhile, уште 27 дена до платата на bokser_mk.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Мразам кога сум настината. Мразам шо ме боли глава, шо не можам да излезам, шо се предозирувам со чаеви и цедени сокови, а највише од се - мразам шо два дена цигара ко човек не сум запалила.

:mad:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Posle cela nedela vezbanje, denes izedov mnogu stvari so ne trebase da gi izedam.
Subota je dan za mrsni stvari...
...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom