Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Pred spienje me udira na pesna, off :)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Неколку пати имам пробано да ја читам "Вештица" од Венко Андоновски и ништо не можев да разберам, ни кој, ни каде, ни кога, ни како, ни зошто..
#срамнаисповед.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
49.437 членови...и зар има некој што ме мрази,
како пролетен дожд,како непроодни тротоари,како пресварена тарана,како скинати хидрант црева или како Андропауза или од почит.[DOUBLEPOST=1399840284][/DOUBLEPOST]49.437 членови...и зар има некој што ме мрази,
како пролетен дожд,како непроодни тротоари,како пресварена тарана,како скинати хидрант црева или како Андропауза или од почит.
или како.......................какооооооооооооооооо................како црвена ......................................црвена зрела................јагода...јагода...........
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Еее, Кајги, Кајги... и тоа дочекав, да влезам у кожата на Кевин од Сам дома. :pos:
И мене ме заборавија дома, исто ко него. :tapp:
Требаше на гости да одиме. Јас си се спремам, кога ѕиркам низ прозор... ја нема колата. :ROFLMAO:
И ништо... им се јавив, се вратија по мене. Е не. :D
 
M

MIL

Гостин
Kajg ,Koncita keif za uvo, no ne i za gledanje ama zatoa sea moderna bradata :D bolje brada ,nego mustaki od turcite kikikikiki.
Kajgi ,a zamisluvas li u kafic iskacas i odpozadi ribetina ,fustance ,telo,polovinka,gze i se vrti ....Koncita ! Bradaaa aj Ne
 
Последно уредено од модератор:

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
Седам прееска на автобуска, уморен од работа,малце изнервиран....
Поминува девојче, 15-16 годишна возраст, со телефонот у рака ме одминува. По десетина секунди само слушам тррррррррт..... Еден така звучен прдеж извади, хеланките си ги искина.... И се врти да види случајно некој да не ја слушнал и ме гледа мене како се кезам :pos::pos:
Којзнае што грав јадела.... А ја па така слатко си се изнасмеав. У автобус после цел пат си се смешкав, луѓе чудно ме гледаа мислеа ретардиран сум :pos:
Ши мејд мај деј !!
 
B

Blade Torch

Гостин
Се заиграв нешто дека не ми се спие. И на мисла ми се кладе да го најдам општиот топ10 на најпознати рок песни , шо се вика секој што излегол 3 пати во живот и барем 1 ден акумулирано што има слушано Vh1 да ги знае :

Metallica - Nothing Else Matters
Whitesnake - is This Love
Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Pink Floyd - Another Brick In The Wal
Bon Jovi - It's My Life
GNR - Sweet Chile O Mine
Europe - Final Countdown
Deep Purple - Smoke On The Watter
Queen - Bohemian Rhapsody
Led Zeppelin - Whole Lotta Love

врти-сучи мислам ќе се сложиш дека овие се песниве , секоја со својата приказна и пригода за пеење.


а долго време сакам да склопам топ5 најнеподносливи мои песни , ама никако 5тата да ја најдам :mad:
Whitney Houston - I will always love you :facepalm::facepalm::facepalm:
Celine Dion - My heart will go on :mad::mad::mad:
Nazareth - Love Hurts :гомце::гомце::гомце:
Lu Vega (whatever) - Mambo No.5 (n)(n)(n)

Значи од овие четири нервоза се имам полнето во детството . Златната рипка да ја фатам прва желба ќе ми е овие песни да се избришат од сечија меморија и ни трага ни глас да нема за нивното постоење .
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Чудни работи се дешаваат,порано не ми сметаша у кафана да ечи гласна музика,да тинчи,сега некако ми е преку глава.Порано сакав да идем на места кај што е зид гужва,сега таквите места ги избегавам.Порано сакав да се опивам до сабајле,сега некако све поретко го првам тоа.дали е ова знае дека се старее:D?како и да е ќе мора у најкус временски период да се вратим у форма.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Статистичка обработка на податоци.
Анализа на варијанси.
Тестирање хипотези.
Пиење кафе.
Броење часови до ГоТ 4-6.

На тоа ми се сведува животот последниве три дена.

Лека ноќ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom