Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... закон ми е кајмакот и ептен си го поддржувам пошто конечно искочи нешто асалано на нашава музичка сцена, али ова е пресмешно:

Го прашале професорот:
- Што е Даниел Кајмакоски? - Не ја знам таа лекција.
Го прашале таксистот:
- Што е Даниел Кајмакоски? - Не сум слушнал за таа улица.
Го прашале детето:
- Што е Даниел Кајмакоски? - Не ја знам таа игра.
Ме прашаа мене:
-Што е Даниел Кајмакоски? - Човек кој ме научи да сакам.


:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.105
Леле едвај успеав во 3 ипол да станам од кревет, буквално секое свиткување и мрднување на ногата боли ко со штрафцигер у бубрег да си брцам :mad: Денес на школо не отидов, утре ќе морам, ќе биде интересно како ќе стигнам. Мајка ми прееска ми ѕвонеше на врата да и отворам, јас неможев да станам, па си се влечев до вратата... Сега си се стационирав на столчето и не планирам да мрднам со часови. Дај боже да не ми се приоди во вц, дур тогаш ќе биде комедии и добро што мајка ми е дома бар ќе си нарачувам јадење и пиење без да го помрднам газот, да не беше дома, ќе беше рамно на самоуништување (y) П.С. 5км рулз не за друго :D
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.763
Поени од реакции
20.485
Побрзо јас ќе дипломирам него ли антивирусов да го заврши скенирањево на MATLAB фолдерот.
 
B

Borg_Drone

Гостин
У право беше една што велеше од тука дека видот ми се поебал од што сум се посрал од учење.Јас мислев од компјутерот, ама нејќеш...........успеаа да ми ја скратат сесијата а сега богами и животот поради нервози и ненаспани ноќи.Затоа сега и очила си носам, тадам.
Чисто само да те поздравам тебе, која ми го велеше ова, имаше право.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Кајгана зборови неможат да опишат колку сум разочаран од државичкава наша и од дел од народот. Жална е ситуацијава моментално и најжално е што никој не сфаќа. Врв беше кога прочитав на една наша "веб страна" дека одбојкарите немале пари за да одат на квалификации за првенство заради тоа што компаниите нејќеле да ги спонзорираат. Значи компании кои работат, и плаќаат данок на државата за таа да си игра курташак со парите се криви зошто нема пари за репрезентативците. Не ми е јасно како школувани новинари спијат мирно кога не го информираат народот со точни информации, туку дел од нив се продаваат како курви за мали пари и вршат пропаганда.

На друга страна и недела гага превоз за пензионери, УРА УРА влада! Нигде не пише дека ветија гага барем еден ден за студенти. Nevermind причина повеќе заради тоа што не се возам со ЈСП 4 месеци веќе.

Незнам шо да кажам веќе, максимално сум разочаран, додека си заминам од вукојебинава бојкотирам секакви средства со кои се врши пропаганда. Не пуштам телевизија, кога ќе е веќе пуштено си ставам слушалки. Бришам од социјалниве медиуми секакви лајкнати страни и ако некој шернува линкови бришам од пријатели. Можеби ништо нема да смени, ама повеќе од тоа неможам да направам сам.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А бе приметив дека нема веќе натпревар за готвење на форумиот, или се потрошија рецептите или нема веќе готвачи.
И не, не се нафаќам јас да бидам еден од нив.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Драга Кајгана,

Денес ми е ден за физички одмор, па фатив малку да закачувам фотки на ФБ. И да не ја правам темава сликовница, ќе закачам само една фотка тука, останатите, кој ме има за пријател на ФБ е добредојден да ги ѕирне :)
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
љубави, i am at that point in life where if a car hit me, i would say thank you to the kind stranger. Growing up is a pain in the ass
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.839
Поени од реакции
10.597
После цела седмица со прекумерно јадење и конзумирање алкохол, се вратив на вежбањето. Малку тешко оди ,ама верувам дека брзо ќе ја вратам формата.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Колку повеќе спиеш, повеќе ти се спие. Или во мојов случај, колку повеќе лежиш дома беспомошно и не смееш да мрдниш од кревет, повеќе ти се спие. Изгледав преку 10 филма и 50 епизоди, го рутирав телефонот, анлок бутлоудер му направив, инсталирав кустом ром 4.4, и штом зажеднав за излегување, значи стварно е време. Ај утре ваљда ќе е ок. Ти си тука битно драга. Така? Драгаааа? nvm
 
B

Blade Torch

Гостин
Нејќам да запознаам нови луѓе . А ни иам којзнае колку познаници , ни па имам женска .
Како да не . Да ги зголемам шансите некој од нив да се погоди начитан и со голема уста па да ме изспојлериса за Game Of Thrones.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom