Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.310
Поени од реакции
10.326
Кеј,

Имало луѓе што глеале јурошит.Ја последен пат глеав коа руслана излагаше без гаќи и ми ствараше ерекција.Башка овој што тепал геј бил и луѓево дамла ги удрило.А оној марија шерифовиќ што го пишуваше женско дека е , што праиме со тој ? Свашта кеј.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Драга,
јас пак и бисерите на моите другари, кога се во прашње женските.
Денеска бевме на именден кај еден другар, и еден куп луѓе, едно девојче си седеше покрај аквариумот и ги гледаше рипките. Еден мој другар ја посматра, и културно ја прашува: Девојче, до колку си вечерва пуштена да излезеш? На што девојчево збунето и неочекувано, прашува а зошто? А другаров мој одговара- Да те однесам во зоолошка, гледам голем фан на животните си :pos::pos::pos:
Автоматски под маса се фрлив од смеење.

Него драга, тежок и напнат период пред мене. Нека завршува сезонава во ПЛ еднаш веќе, ги истрошив сите емоции, немам што повеќе да понудам сезонава, а и никако, ни под разно не смееше да се поклопи последното коло да биде ден пред да полагам колоквиум. А така се погоди, така да, утре после 16ч нема учење....а и ќе нема учење барем уште 4-5 дена, дури не ги смирам емоциите.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Ногава ми е потечена,голема колку главава,исто ги содржи сите бои што може да постојат,боли корне:place:.А за досадава што ме убива ич муабет да не праем,си идем да ги гледам другачињата како играат баскет,а ми се игра ми се корне.Само прашање е дали после толку повреди на истава нога е паметно и вредно да играм.
 
Последно уредено:

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Драга,
Незнам дали Марфи се заебава со мене или што... Денес пак излегов со кучето и пак заврна во тој момент :pos: Ама овој пат имав јакна и не отидов толку далеку :P НА! Мисли со мене ќе си игра :icon_lol:
Ја пропуштив свадбата на сестрата на мојата најдобра другарка :place: И сигурно ни бебчето нема да и го видам, ќе се породи откако ќе си отидам јас... Тапа Кајгано. И 5 години матура пропуштам... Уште нешто? Не, не е предизвик, не се замислувај многу! :D
Гледам некои типс како да се шминкаш... И си викам, леле што убаво да знаеш како да се шминкаш... После некое време си викам кого лажам, ич не ми треба да знам :P Кој ќе ја вади после... Премногу работа.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... знам дека @Forrest Gump стави крај на кафанските мудрости, меѓутоа ќе ставам една почесна, колку да ме има ко featuring у неговиот едишн.

- Пиењето е позајмување на среќа од наредниот ден.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Маратонците сега поминаа кај мене под зграда.:icon_mrgr: Делуваше како да има позитивна атмосфера, многу насмеани луѓе, фино. Можеби и навистина ќе се пријавам наредна година.:)

Иначе полека се е подготвено... флај, флај, флај, скај, скај, скааај!:icon_mrgr: Ми се исполни желбата сама да патувам, сега да видиме колку ќе бидам успешна во снаоѓањето.:ROFLMAO:

Се читаме за 4 дена! :cool:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.093
Поени од реакции
13.155
Само што се прибрав од маратонов, трчав на 5км. Втора година трчам и се мислам оваа понапорна ми беше, ама и јас ептен се заебавам, трчам од маратон на мартон, вака измеѓу ниеден тренинг да напраам. Истрчав за време 29 минути негде, прошла имав 23 :) Следна година идеме појако !!

П.С. Добра мотивација беа и типките што трчаа со фини газиња :cool:

А да, и испив 3 шишиња од 0.5 литри на екс, и уште ми се пие. И се враќав пешки од Триумфална до Карпош, нозеве во бонус (y)
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Прочитав еден пост погоре каде ме имаат спомнато мене.............. знаеш ли дека сите мислат дека јас се натпреварувам со некого, а всушност реалноста е обратна......... они се натпреваруваат со мене :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Абе маратонот е за трчање, а не за одење и правење на селфи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom