Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
@Ska Maniac И оваа е еден од тие измислени "постови" со цел обезвреднување и понижување на детето пошто нема шанса да постои таква глуперда невидена од мајка или па некој куроња стои позади постот со мали мадиња (обично се работи за позадинец) ко ќе га знати...:coffee:

61360898_560444884484608_1489072158024925184_n.jpg
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ми се јадат Македонски пиперки Каварџик, ми се јаде Македонски домат јабучар.
Како би си направил сега една прекрасна шопска салата, па што убаво би ми легнала со една чашка домашна ракија.
Моментот е кога ти се јаде се, што го нема во туѓина.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
ДК...
Фчера пробав Беќеровка, и...
фкусот е како што очекував апсинтот да има фкус...
Мислам и дека го има, како состојка....
После кампарито и јегерот не мислам дека имам пробано баш ваква убаа комбинација
10/10 препорачувам ..
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Драга,

Го преживеавме некако и овој ПиЕмЕс без некои големи жртви и последици. Овој пат Владе не ми излезе во пресрет а мислев дека е прав другар но го разбирам, си има и тој свои проблеми. Ми се понудија и други, Берик сакаше на неколку наврати да го презеде тој товар но се воздржав, сепак Владе си е Владе. Многу ми помогнаа лајв стримовите на Пијанманова, просто уживам, моментите кога тој и подава коктел она да се напие со чевчето, кога коментира нешто офф камера ми се прајслес. Ме инспирираат дека и без медитација е можно да се достигне празнотија на умот и онака без некоја цел само да се постои.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Браќа и сестри МАКЕДОНЦИ, нека ни е честит и вековит празникот Илинден и нека е вечна нашата татковина Македонија!
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Да живее Република Македонија!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.221
За многу години Илинден Македонци.

Востанието кое ја направи првата република на Балканот. Кое им даде малку надеж на Македонците за своја независна и самостојна држава. Востанието кое оддедкна во цела империја.

Учете ги вашите деца за херојствата и саможртвата што ја дале Илинденците за денес они да живеат слободно. Да знаат дека ова парче земја е ослободено со многу крв и за него животот го дале многу луѓе. Учете ги да не се предаваат, ниту да го слават празникот заедно со некои си азијци. Ова е наша борба за слободна држава извојувана од нашите предци и од никој друг. Учете ги да си ја сакаат држава и народот.

Да живее Република Македонија и Македонскиот народ.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Знаеш она како викаат има хакери три врсти, со бела, сива и црна капа, секој си е мајстор на занаетот ама секој си одлучува шо че биди. Од кај арамија не се кради а јас сум сива капа арамија, кога јас би крадел не би ја вратил количката назад би избегал сосе нејзе оти обезбедувањето можи да ме фати, затоа знам дека и намештаљка и се нема ништо украдено. Не ми треба ни камери ништо само чиста човечка психологија по пат на елиминација на осомничени 90 проценти сум сигурен кој е, тој шо не дошол сабајлето и другата ден кога е пријавена кражбата. Е него мамицата в пичка че му ебам за месец два кај шо боли најмногу финансиски.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.093
Поени од реакции
15.953
Среќен сум што во животот учествував во српското мим подземје со песната над сите песни :


Ми го олесни барем за малку летниов период кој инаку го мразам најмногу на свет, секоја година, 18 години уназад.

Поздрав до братја Бугари и сите Македонци, најубавите хора на Балканите.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Верувале или не ќе идев во темава само да постирам дека веќе половина час го слушам ова Васко Јабата...од постот над мене. Универзумот има некој чуден начин на функционирање.
Тоа што е Линч во филмот, ова е во музиката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom