Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ф

Флеш

Гостин
Ако веќе Северџаниве све банираат живо и диво врзано со Русија ,ве молам и молам очајно ... Дај жити сфе банирајте ја оваа Викторија Лоба .... Нај антипатична ми е ко створење .... Пушти ја на радио .Дај бе не ми пеј на почеток песни !!! Ми сјебува песна и момент ... Уффф
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.661
Поени од реакции
6.117
Само што се вратиф од скарите, цела ден над нив, чад од то месото глуфчешко. Тоа сервираме кај Кловно, знаете.

Енивејс, пари и точаци за донирајне немам (es tut mir Echt! sehr leid indeed), ми фали делот каде јас пробувам да бидам обид од добар човек, незнам каде и кога сум го ветил тоа, ниту зошто џуџлакот со максимум потенцијал ослободен во средно школо ко фраер, со песни од Миле Китич.mp3 во моторолата, го очекува тоа од мене, ама океј е, ај гив зиро факс енд ај гот зиро чил ин ми. Ниту знам зошто ме чита уште. Вети дека ќе се оддалечи на времето. :ROFLMAO:

Енивејс на квадрат. Ко че сум над скара ме тепаат биографиите на разни европски ликови. Денес грилувам над тоа решетките и си мислам на Мадаме Монтеспан - љубовницата на братот Луји. Пази каков маркантен лик била мачкицава. И покрај тоа што тој бил присилно оженет со некоја си таму кралица од некое соседно европско државиче, Монтеспан била главна во Версај. Луји отишол до тие граници што на жена си и кажал дека и таа може да си одбере друг, некој што ќе го сака, пошто бракот им е само формалност, да не бил Крал ќе ја одберел Монтеспан (и уште неколку други) и во 10ет животи.
Монтеспан имала русо - портокалова коса, очи како океан, бисерно бели волуптуозни цицки, комплетно го исполнувала стандардот за убавина во тие времиња.

Имала и прекар - Куанто, прекарот и го дале италијански тргофци на дијаманти, пошто тој бил единствениот италијански збор што го знаела (колку?). Немале добра врска со неа, често пати излегувале со бегање од халите на оваа мачка, тигрица, пчелка, матица на континентот. Имено, ако и однесле камења кои се полудрагоцени, или во превод - заматени, a не проѕирно блескави дијаманти, тогаш лавицата ги гаѓала тргофците со нив.
Ај во спојлер исплакнете очи, доволно гледате турци и бради шо чада ко оџак по тоа телевизиите (не дека поарно сте заслужиле).

 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.857
Поени од реакции
6.003
Не се сеќавам кога последен пат блиските ме прашале: "како си?"
И, кога го направиле тоа било за одма да ми речат: "еее да видиш како ми е мене...." и да продолжат да си ги кажуваат маките.
Најчесто воопшто и не прашуваат, едноставно доаѓаат и си зборуваат да си ја олеснат тежината.

На некој начин и се навикнав веќе на тоа да држам се во себе, да решам се со себе, и себе си да се гледам како единствена поддршка.

Ама ај што маките немам со кој да ги споделам, туку и убавите нешта немам. Наместо вистинска радост од нив, гледам завист.

Ќе треба да се научам и во тоа да уживам сам. :)
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
ДК
Потајно се надевам дека њемецов нема да направи грешка и ќе си земе една Hayabusa за да не куртули нас тука :rolleyes:

…или барем Р-кец да биде на карбуратори…
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.331
Поени од реакции
21.796
Драга, денес во Кичево имаше некојси фест за иселениците. За албанските нормално. Штета не сум Албанец па не беше наменета за мене прославата. Така да како Македонски дијаспорец ќе си продолжам да живеам и да бидам исплукан од моите сонародници недијаспорци. Ама битно за Илинден ќе си се докажуваме кој е поголем Македонец.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Последно уредено:

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.461
Поени од реакции
3.190
@Ska Maniac Ска ми мириса на измислен текст кои го фураат обично оние гомна "другосрбијанци" и да играат кур со обичниот народ пошто и така не го оставаат на раат (и оваа е една од шајките/ефтина психолошка пропаганда која треба да им се удри во главата/то ест да ги одржува во психо-тензија):coffee:
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.706
Поени од реакции
23.772
^ по профилната и начинот на кој што е напишан текстот, зрачи дека е некое " мудро хехех твитче" од некој паметњакович на твитер. Истите ги има и овде. Чисто заради сливите јас го споделив :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom