Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.227
Поени од реакции
7.882
Петок, една е мајка прави тарана во двор, татко ми и баба ми ги прават истите муабети седнати во кујниче по илјадати пат, а јас после второ кафе во дневна гледам утакмица од италијанскиот куп помеѓу Каљари и Перуџа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
После толку голем период немање на некоја фрка и закачка, вчера на ноќна смена конечно малку се вратив у живот. Нападнати од неколку шваби муштерии на работа, во стилот на највисок левел на соживот заедно со брачата Албанци покажавме зошто никој не излегол на крај со Балканци. Летаа столови, гајби, по некој бокс, малку крв. Вистински момент за прераскажување на внуците. Жал ми е само што видеото од камерите го гледав еднаш и цел живот нема да го гледам, се смеевме како будали после сите.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.227
Поени од реакции
7.882
Сабота, се најавија брат ми со снаата на гостување од два, три дена, реков бургери ќе правам (за прв пат), испаднав накај 12 и испазарив лепчиња, месо, сосови и се подразбира, една од најбитните работи за со бургери - пиво. Правењето ме испоти за сите пари, како во сауна да сум бил, а богами и бургерите како од сауна да испаднале, на изглед тажни ама битно рекоа дека се вкусни, сега следува туш, одмор и испаѓање на пиво во пабот.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.405
На китарата - васко жабата...
На микрофона - цеца мецата...
На компјутера - мајка Султана, та ште едитира вики драги гости само за вас.




Треба да се испоубиеме сами себеси што како народ дозволуваме од овие цигани нешто да ни зависи.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.019
Само за пари ми е гајле. Единственото нешто што ме води во животов и ми дава смисла. Да, контраверзна изјава. Ни до секс не ми е, ни до друштва, ни до љубов. Ко че слушам црнци кај шо опеваат машки и женски гениталии ги доживувам банално, што има толку да се митосува и глорифицира на таа тема? Можеби сум имал секс досаден/бејсик ко буквар, па затоа ми е небитен фактор. Ама навистина, посебно ко че идиш од средини ко Македонија/Турција кај што се е забрането, го сведуваш на ниво на Митологија. Сума, единственото нешто шо ми дава трил и возбуда се парите. Колишта, еднодневни трипови до Луксембург со 400 на саат во италијански ѕверки. Темно сини свилени знамиња на јарболи од нерѓосувачки челик, то ми го прај тврд. Да отворам винарија на ридовите од Рајна со поглед на Франција, то ми го прав тврд. You see кајги, звучи како клише муабет но можиш да вложиш премногу време во високи заработки, да ги почитуваш парите и тие се тука за тебе, се додека ги негуваш нема да си одат, ниту тогаш кога ќе остариш, токму тогаш во тешко ќе се тука за тебе. Дали за луѓето можиме да го кажиме истото? Вчера купувам за јадејне, и една германка (на времето демек заинтересирана за мене) ме гледа и ми вели Хааааај, до незе имаше некој вол постар од нас солидни 7 години, вејче со набрекнати брчки меѓу веѓи и над уста. Наплајчам на каса, ете ги зад мене. Ми вели со светнати очи, не сум навикнала да те гледам со пуштена коса, на работа секош ти е врзана, окезена од 8ка до 8ка. Тој до нејзе смрштен во то суратот, се осеќа игнориран. Оти сакаш да го нервираш и понижиш? Да му покажиш дека не ти вреди 3 посто? Тоа е поентата на трошење на време? For heaven's sake за ликот, мислеше дека че ти биди верна? Баш таа. На времето мене ми продаваше тези дека била во потрага по стабилен маж. Пошто таткои е богат ко мочка, ама зато бајди му мрда таквото, па сега тате има женска на наша возраст. Дури и слики ми покажа. Тврдеше дека не сака да биди ко него затоа се иселила да живее сама. Нешто ми беше off putting во цела приказана, пошто тогаш скоро, само што ме сретна, откачи еден фудбалер, одма се стави со еден доктор, а во меѓувреме беше во контакт и со мене. Искрено и посакувам да не оди по стапките на тате, кога веќе сама не сака, и да најди нешто подобро за себе.
As for me, ја ќе си се држам до парите. Секако љубовта кон мајками ми беше најчиста и незаменлива.
Штета за вака убав маж, без грам лажна скромност. Ама тоа е. Можеби еден ден ќе сретнам ликови вредни да сменам мислење. Луѓето ми се банални и досадни.

Пошто месециве сум на Бритни маратон, еве и овај пост ќе го заклучам со желбa да не ме снајди истото што го снајде типот што игра поло во сино во спотов. А и да ме снајди, big fucking deal, или по мариовски, кур се треси во ладна вода. Видена игра. Ајт чао.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom