Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
На работа се деси една случка, некој човек се онесвестил, кога се освестил кажал дека му фалат 6000 денари и во тоа време таму била една колешка и тројца луѓе што си чекале ред. Баш кај што се онесвестил човекот нема камера. Колешката му помогнала и се запнаа сите колеги дека таа ги украла парите. Онака за инает, колку само да се направи нешто лошо, да се намести некој. И полиција викнаа.

Собраа петиција да се казни со дисциплинска зошто срамота било за институцијата бла бла. И викнаа еден куп луѓе демек сведоци и комисија. И мене ме ставија во комисијата.
Прво сведоците што биле таму почнаа. Сведоци колеги.
- Јас лично ја видов гледаше лево десно да не гледа некој и си ги прибра парите.
- Јас видов ги зеде и одма замина да ги скрие.
- Јас не видов дали ги зела, ама видов како се качуваше нагоре испаничена.
- И јас ја видов бледа испаничена кога дојде полицијата.

И сега таа кажува.
Доаѓала на раб и на скали онесвестен човек, никој не се замарал, му донесла вода, викнала брза помош и чекала, човекот се освестил и кога го качиле во брзата помош тогаш кажал дека му фалат парите и тогаш дојде и полиција. Толку.

Комисија бевме 7 колеги, никој од сведоците во комисија. Гласавме анонимно, само едно имаше дека не е крива-моето. Значи 6 колеги од комисија, околу исто толку сведоци и плус двајца раководители, околу 15 луѓе од кои тројца не ни беа воопшто присутни тогаш гласаа да се додели дисциплинска на колешката.

Одма и ја напишаа, значи одма сместа.

По два дена дојде човекот и рече дека парите ги ставил во книшката не во новчаникот, заборавил тогаш не бил при себе....

Нека не ве чуди кога друг пат ќе видите онесвестен човек а околу сите се прават дека не го гледаат....
Лајна од луѓе!
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Слушам само шта има по ТВ-а (Лупетају)
Синови им се по геј прајдевима шетају!
не шетајте худом јер че да вас изрешетају.
Пандури верно бране ГЕЈ ПАРАДА - спонзор окупљања - ВАЗЕЛИН ПОМАДА!
Бум! Бум! Бум! - ротира буренце - не постои више јебање у дупенце!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Кајгано, фала Богу денеска го завршив преводот на Упатството за работа на ФГА. Колку нови кованици во техничкиов јазик, термини на кои да се утепаш не можеш да им најдеш соодветен збор во Македонскиот :facepalm: А па и да им најдеш, толку смешно изгледа, што подобро на кирилица да си го напишеш англискиот збор и мува да не те лази:toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
6.272
Сакав и ја ова да го ставам тука со коментаров на оваа за знамињата на wizzair авионот.

"Солзи немам да ве исплачам" беше од диво месо репликата, ама за оваа подобро ќе биде "мочка неам да ве измочам"...
Дно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Кајги
Знам дека државичкава ни е дно, вукојебина, мизерија, проклетија идр.
Но уште некој саат, ќе застанам на македонската химна, ќе запеам, ќе пуштам една солза и ..и КЕ НАВИВАМ...
Напред Македонијо..

Ајде Наши

Олеолеоле.....:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oleee::oleee::oleee::oleee::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:


 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Да го повториме предлогот на само 1 час пред историскиот настан:

Бан за сите што во периодот од 18:00 до 20:00 ќе дискутираат на било која друга тема што не е првиот настап на македонската репрезентација на ЕП

@Acid океј?
Океј.

LETS FUCKING GOOOOOOO

:oeoeoe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
Кајг,
немам живци со ова фудбалов кога играат нашите, типкам тука на тастаурата, као не ме интересира, а со едно око ѕиркам туууууу бе, го растурија нашиов голман!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom