Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Кајги,

Ме уби главоболка, дан тмуран ја мамурна. Ништо не помага, ни масажа, ни топла бања, ни ладен туш, ни кока кола, ни темница...
.
.
.
.
Драга,

Ова беше вчера, денес ко и денов, светол и убав. Главоболката помина со инфузија, среќа па имам доктор на повик кој доаѓа за 3мин кога е дома. Исплашив малце домашни и блиски, ама помина. Имам уште точно 1м до денот Д. Утрово почна со чајче, појадок и телефонски разговор што ме расположи. Каков убав ден! Денес ме чека онлајн родителска, онлајн состанок за новата работа што ја почнуваме и телефонски повици еден куп. Бар нема да помине денот во серии и монотонија. Во име на овој убав ден ја чекам фризерката да дојде да ме потсреди, возбудена сум мислиш на гала прием одам :LOL:
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Баш ми е тешко без тебе деновиве ама ти самата рече дека не се врти се околу мене, дека ти и мајка ти сте си на прво место така да ете ти одишка од мене колку што ќе посакаш.

Се смени, се помалку си таа старата, се повеќе ме прекоруваш, сакаш да не се глупирам, да бидам сериозен како тебе а јас не сум тој.

Се читаме утре.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.801
Ден покасно но сепак, традицијата на гледањето на филмот продолжува.
Слава на сите жртви од Србија до Сирија, од Белград до Дамаск, од најголемото зло кое го видело човештвото. Злосторничи кои никогаш на овој свет нема да одговараат и да бидат судени.


 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.018
Убавите жени
Блаже Конески

Убавите жени во мојот народ
тие брзо прецутувале
како цут од кајсија
како мајски јоргован.
О неправда!
Тие им припаѓале на неизбрани мажи,
нивните коси дење сплетени во прцлиња
ноќе распуштени по градите и колковите.
Нивниот постап на препелица
набрзо го сопинала унечка,
нивната младост поминувала
како мирис на липа што го одвева ветрот.
Набрзо тие седнувале на порта
со наведната глава и издадени коленици,
со нечујна издишка.
Убавите жени, несреќните жени
тие брзо прецутувале
како цут од кајсија
како мајски јоргован.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Дк

Го замолувам фејк партизанот односно добро познатиот Бошко Буха алиас Сашко Илиќ да пушти трансакциона смектка, и да му пуштиме некоја кинта за нов бајк пошо ми фалат сторињата негови на инстаграм како оди до Старо Нагоричане и назад.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Ау, сум заборавила која возбуда е да зборуваш со возрасни за возрасни теми, да “трчаш“ од состанок на состанок, да рипаш од еден на друг повик, да здивнеш и да речеш, тоа ли беше се? Али Кајги драга, колку дебело изгледам на камера :eek: Страшно! И додека чекам да почне родителската сега, се спастрив и наместив камера од поинаков агол, вака подобро е :vozbud: А до мене допира некој мирис од доле, дошол супруг и донел некој вкусен ручек, гарант! Ќе почекам да заврши родителскава па ќе почнам да пекам за јадење :P
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Eh..svake...svake......................... i druge takve ...ogin da ve izgore
na zivotta na svojot sin (koj se odomakini,zena deca) ne mu dade da se prikluci na voda i struja.
Eh na svoe dete...taka ziveese (samo) uste 15 godini.
A sega posle smrta,otkako go zakopa(uste vo zivotta) ekspresno -brzo mu napravila skap spomenik.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.607
Поени од реакции
6.029
Кајги, и јас не се бендисувам себеси нешто многу, не затоа што би се мењал со некој друг, мислам дека никој од нас не би се мењал со некого (ама онака буквално). Штознам, не сум најдобра верзија од себе, во превод имам многу карактерни маани, а има многу луѓе што се најдобра верзија од себе, под најдобра верзија не мислам онака површно и вештачки, како што гласи изразот (изразот звучи одвратно), туку незнам, искрено и спонтано.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Вечерва започнуваат квалификациите за СП за нашата репрезентација.

Свои коментари може да пишете во темата за репрезентацијата или општата тема за квалификациите.

Правата за директни преноси од квалификациите ги има Спорт Клуб, а преносот ќе може да го следите (со странски коментор чинам) од 20 и 45 на Спорт Клуб 3 каналот.

Доколку немате СК3, можете да се соберете друш... добро, не можете да се соберете пошто не сте попишувачи за да се собирате во време на пандемија, ама затоа можете да отидете до локалната кладилница (каде не е забрането да се собирате, бидејќи кладилници имаа +100 resistance to Covid за разлика од други места) и да гледате само едно полувреме бидејќи од 22 часот започнува полициски час.

Романците се благи фаворити, ние сме без Адеми, што ни е мотор на екипата.

За тие што живеат во странција, натпреварот започнува за час и 25 минути од мојов пост.
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Дк,
Најдобрите тинејџерски години ми останаа тука, и уште си го имам акаунтот. Поздрав, кој и да останал овде од тоа време.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.849
Поени од реакции
7.667
ДК,

за точно 7 (седум) денови секој ќе може да напише „вакцините стасаа“.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Драга,

сакам и овие квалификации Драгонски тука да одбројува до почетокот на баражот. Можеби тоа беше добитната комбинација од предходните квалификации што се пласиравме.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.647
Поени од реакции
34.852
Кајг,
како е можно...ејјј како е можно....да игра македонска фудбалска репрезентација, а да нема ниеден факин ТВ пренос, никој ама никој да обезбеди пренос,

ice_screenshot_20210325-211827.jpeg ice_screenshot_20210325-212209.jpeg
...пууу за никаде сте бре, ете и гол примија од румунците сега, а овој Елмаз промаши тууу бе и Пандев се смота!

ice_screenshot_20210325-212044.jpeg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom