Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
И после сарс и мрса и корона вирус ќе се фаќа. Ако нешо треба да се пали, животински трупови дефинивно спаѓаат.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Како можеа да го остават човекот вака? :place:
Се мачи и полошо му е,и тоа поради нечија негрижа.
Да ви се плукнам во докторските мантили,гадови едни смрдливи... :boksix:
Идиоти!
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Полагам за кола и морам да одам на курс за ризик. Што е курс за ризик? Те седнуваат во соба со слики од сообраќајни несреќи инти пуштаат филмови со последици од истите, значи гледаш лешеви, изгорени луѓе итн. Еве ме во ходник си доаѓам на себе и не ми се полага повеќе. Нека, ќе си возам точак по снегот.
Денеска е вториот дел. Освен сликите и видеата, ќе се потрудат дополнително да ни ја расплакаат мајката со машинерија која ќе симулира кола што се превртува, додека си внатре, а потоа ќе возиме брзо на замрзнат пат и нагло ќе ја свртиме колата за да научиме какво е чувството кога губиш осет врз возилото додека се лизга. Два валеријана за појадок.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
ДК за потсетување темната страна на Кобе
рапист.jpg
Жално но вистинито 2003 година силувал собарка со која се спогодиле за непозната сума на пари за сите обвиненија да бидат отфрлени против него
и како велат карма си е карма порано или подоцна ќе го стигне секој.
By the way ова не е ситење на судбината само доказ дека правдата ќе стигне во даден момент колку и да се трудиме да ја покриеме може да ја покриеме со тони злато или пари таа ќе излезе на површина.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.301
Поени од реакции
78.980
Се успал коњот и грижливите сопственици решиле да не го будат и само да го качат на камион и така да го превезат, наместо да го будат и маалтретираат сам да оди. И одма дезинформирана руља сака да ги беси.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Коњ на булевар, лагано кењање во паркче во строг центар, багра што вика по азијци “Корона вирус мрш од тука мамето ваше”... тоа се во рок од 24 часа.

Каков Ханиленд, ова е ОРКленд, земја на орки.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Толку многу доцниме во однос на светот, што додека главна болест низ планетава е Коронавирусот, кај нас луѓе умираат од маларија...

1580328139443.png
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Прв пат во мојот живот од дома земав пари, се сеќавам кога бев 5-6 одделение и тоа беа околу 600 ден и ги потрошив за флипери. Во тоа време многу пари изгледаа.

Не добив ќотек, ама мајка ми ми кажа наместо да ми купи нови патики ќе продолжам да си ги носам старите. Следен пат пак да пробам да земам така пари кои таа ги оставаше дома бидејќи имаше доверба.
Некои зборови и совети и до денес ги паметам.

Скоро и да ги нема оние генерации на родители кои знаеа како да воспитаат дете, да дадат совет, да насочат на прав пат.
Разлигавени деца и задоволени со се и сешто и после на глава им се качуваат. Не знам што памет треба да имаш да крадеш поголема сума пари од дома, па и од фирма која ти дала шанса да заработуваш за парче леб...
Чекај бе политичар си, директор си?
Едно обично гомно кое мисли дека нема да го најдат. Сам си, нема кој да ти чува грб.

Не знам нели сакаат некои да имаат мирен сон кој е најголем луксуз кој може една личност да го има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom