Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.367
Поени од реакции
3.358
Ова све ти попиздило бре.
Кај патнициве забегале па и шофериве у три лепе отишле.
Утрово бев сведок на испад на шофер.Додуше испадиве многу често мусде дешаваат па преку глава ми е од него.
Човек си праи муабет на предна(пошто немаше место)со друг човек и шоферов коа му се сипа со сељачки зборови у стил доста мрчиш цело време замараш ич к*ур не ме боли што имаш карта ќе те симнам...
АЛООООО шофере неписмеен еден проблемите шо си ги имаш,дома ќе си ги решиш не у автобус да кажуваш закони.Ако ти смета ќе му кажеш како што се кажува на смирен начин не да креваш узбуна и да испаднеш најголем дебил.
Најтрагично е тоа што е прилично млад и не очекував нешто такво.
Патем урла на све живо и диво.Овој треба да се преиспита дефинитвно.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.440
Драга,

дојдовме до дереџе да дискутираме дали е земјата рамна и зошто двајца пијаници пред кооперација си ебале матер поради политика :tapp:
За првото има илјадници докази дека не е рамна, а второво е последица што имаме прости народни маси, кои наместо да си гледаат што имаат во џебот и на масата си ги мерат пред кооперација која партија е подобра, а за тоа време чаушите од тие нивните партии си ги полнат сметките во странските банки и го имаат обезбедено животот и на следните 10 поколенија.
Од будалите и пијаните бегаат, а од Македонија како тргнало и кучињата ќе си фатат патот, било која партија да дојде пак на власт не се пишува арно, пропалиците ќе си вадат очи и понатаму, вечно ќе имаме „неопределени“ и „невладини организации“ чии примања се баш од политика, секој нов владин функционер ќе се бори да обезбеди што е можно поголеми цифри на своите сметки, секоја чувар на законот ќе се стреми да го прекршува што е можно повеќе, поголемиот дел од здравствените работници нема да се придржуваат кон хипократовата заклетва, ќе успееме да умираме од туберколоза, процентот на починати родилки ќе биде нешто подобар од оној во среден век, настинки, висока температура, загноен заб се е ова потенцијална смрт за просечниот македонец......и се така додека земјата си ротира и постоиме како народ и држава упс реков држава :unsure:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.933
У овој дел од животот да земе некој да ми го забрани единственото хоби кое вреди,ок имам уште некој кој не се за кажување:D,а се знае кој са.Али да ми забрани некој да играм баскет би го убил.Да се разбереме нит,се занимавам професионално нит ништо слично.Али ептен се осеќам препороден после едно 2 сата играње,па уште ако победам,супер:icon_lol:.Е сеа друга работа е што изгледа стареам,па ако претерам ме мрзи да се префрлам од фотеља на кревет.Али тоа све исчезнува веќе наредниот ден.i love this game
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.253
Поени од реакции
37.887
Кога би знаел која е Инафина и кога би налетал на неа у јавност , би ја пукнал таков бокс меѓу очи али без никаков страв од било какви последици. Толку одбивно суштество немам читано. Единствено нешто повеќе одвратно од неа се тие што ја лајкуваат и коментират на објавите. :kuracc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Лешоски беше хит, во ред, прв, пред година-две ендемски вид со несврзаниот обид за поезија. Мене ме интересира што ќе правиме со девојкиве кои се појавија изминатиов период, оние кои мислат дека творат, пишуваат поезија од неколку стихови и на крај доле се потпишуваат со сопствените иницијали?

:поради_ЕОвакви_не_ни_ја_бива_државата:
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Хани, македонската политиката ни ги уништи животите. Всушност, не политиката туку неписмените политичари. Наместо во најубавите години да се занимаваме со попаметни работи и да уживаме, ние сме ,,врзани" да се оптеретуваме со глупости од кои не добиваме ништо освен нервози. Сеа ќе речеш: ,,еве ја оваа пак почнува со депресииве" ама така е. Кога немам ништо позитивно да кажам. Во последно секогаш кога ќе ги чујам имињата што почнуваат на З, Г, Х било на ТВ, било некој да ги спомне во живо, мене ми се потповраќува. И после цел ден ми е лошо - најозбилно. Не можам повеќе ни да слушам ни да гледам.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.224
Поени од реакции
5.237
Има ли уште некој глупа навика да се врти по коли и да гледа таблици она безвезе не дека после 5мин ќе ја памти или само ја сум ебати ретардираниот :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom