Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Нова Година, а и најголемиот дел од празнициве и славиве ако на маса не поминат со руска салата и кифли, се осеќа една голема празнина на масата.

Но верувај дека руската салата колку што е убава, толку е и лоша. Ќе си земеш едно лажиче, па од што ти е убава ќе земеш уште едно лажиче и гледаш дека си изорал јадејќи. А после сакајќи да ја израмниш со лажицата, ќе ја доизедеш. После кај нема веќе руска за јадење, па и ти е тешко од што си се прејал.

Ова подоле ја опишува состојбата по завршувањето на празнициве...



:coffee:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.887
Поени од реакции
11.507
ДК,

Како не им е срам на Американците, ја пуштаат новата сезона Гејм оф Троунс на 24ти април за да ги засенат најдемократските избори кои ги имала Македонија и некогаш ќе ги има. Или знаат нешто што ние не знаеме. ;)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.425
7ми Јануари денот на статуси од типот на "Не сум верник ама Христос се роди!", добро бе да му ебам мамата на кој му е гајле дали си верник или не, честитај си празник ако сакаш ако нејќеш не мораш..

Ова е исто ко да пишеш "Не сум Французин ама лошо ова што во Париз имаше напади.."
 
H

HoT IcE

Гостин
Срц нема постресан месец од јануари. Иако сам роден у овј месец, мрзу га. Стресови од сви стране. Празници едн куп и едн куп фамилијарни збирштине куде што људи имав одредени очекувања како да се понашаш и да не искажуеш свое мислење на религиозни теме ради стра од Господа..
Најстресан дел ми е факултет. Демнев те испити од прошли семестар или два како да су најстрашни вампири пратени од Дракулу да ти гу испиев крф и животну енергију. Колко и да викаш дека ќе седнеш да учиш и дека испити не су ти тешки толко повише не ти се учи и свако седнување да учиш ти е како да се клатиш на шољу спреман да сереш а немаш едено едну недељу. Сви чекав да завршив ебан факултет да имав ебану диплому ја чекам да завршу ебна факлутет не ради ебану диплому него ради овија испитне сесие куде што треба како теле да учиш теоретски за нешто што е максимално практично и нема ниакву логику да га учиш како теорију, и ти га убие и најситан интерес или ентузијазам што га имаш за факултет, полка, кротко, како професионалан Хитмен. Сакам да студирам у некоју западњачку државу како Шведску, Финску и тија слични куде што студирање е практично сс минималну теорију и куде што те оспособив не само да биднеш професор него и психолог за тија деца. Овдека на овј наш факултет за све ќе се описмениш и мислиш дека е правилан избор освен да бидеш професор затој што сви приниципи на кои те учив су апсолутно закоравени и заостанати у стар систем на Југославију, и ми деца ќе учимо, професори, иднина, курци палци.
Друго нешто што много мрзу е кд ми се наруши психички мир, такозвана благосостојба. Посебно кд е ради жену. Жими све за себе имаше много повисоко мислење дека сам позрел и дека сам научија на грешке што сам ги правија и дека нема да ги повтору. Кој reality check ми се дешава моментално, не е ни чек, него бодичек. Много мрзу кд работе што никад нејќеш да ти ги правив си ги правија индиректно и топрв се освестуеш. Много мрзу кд после толко време се освестуеш дека си заљубен у девојче што не е ни твое, нити е било, нити ќе биде. Нема поубав бодичек, тј Ерик Кантона кур да еде што му улетеја сс крампони на тога у публику. Овој е улетување сс крампони, очи ти ги вади. Толко си ослепен што још увек живиш у некоју лажну благосостојбу како да си у државу на Сител од вести, мислиш дека е све розево, под контролу дека на некога му значиш, а уствари е обратно. Е тој е брате мој просветлување, круг од пакао дизјаниран специјално за тебе од вешти руке како да си факинг Данте Алигиери. Чистилиште, хе. Мастермајнд.
А ви па други жене што не знаете што сакате а сакате да имате удварачи и да флертуете, и за вас постои посебан круг, надам се дека онј од Том и Џери ќе ве врти у тој тенџере кд ќе паднете директно, одувек ми е бија страшан поим.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Јесте да имам голема брада ама пак на работа да дојде дете од 6-7 одд и да ми каже чичко? :place:

А кеј паметиш ли кога прв пат ја играш gta 3? колку време поминало? 15 години кеј 15 ех... :pijanco:

После неа излезе Gta Vice city...

 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Драга,

Многу ме интересира дали министриве од сдсм стварно се министри или чисто онака само на хартија стојат ?
Ај само овој Спасовски го глеам се бутка и го има на пресови и такви работи, а другиве изглеа клати врата земи плата праат...
Оваа Ременски нигде ја нема. Глеам на курир вест дека ќе се гради градинка во Аеродром и веста ја објавува Спасов...
До вчера не знаевме кои се заменици во Труд и социјала и во МВР, а денес главни се замениците...
Се бореа за тие неколку министерства за да воведеле демек ред таму и да не се трошеле за џабе пари, а уште ништо немаат направено. Ветото на заменикот министер за финансии го тргна ДИК, во Труд и социјална политика Спасов сегде го има, де прави посета на домови за деца без родители, де како денес објавува нови проекти, абе да се чудиш.

Најтешка ќе ми биде одлуката на 24ти април...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Се враќам од работа сеа и океј доаѓа стариов ми вика мобилниот ми го нема ѕвонам ми спуштат ѕвонам пак претпланикот не е достапен во моментов хаха.

Се работи за мобилен од 150 денари (хахахахах) алкател од 1785 год не ми се верува некој ја извадил картичката на телефон од 150 денари прашањето е дали и е толку можеби го преценив...што да кажам повеќе за греота...

Бонус:Вчера му се падна паричката.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom